[ PH42-CNC @ 23.08.2014. 08:18 ] @
Oprostite ako je bilo sličnih pitaja, tražio sam ali nisam našao konkretan odgovor.

Ima problem sa svojim Galaxy S4, neka od aplikacija mi pali mobile data.
U "data usage" sam isključio mobile data
postavio limit na 5MB.
sve aplikacije sam ograničio sa "Restrict background data" da se kače na net samo kada je wi-fi aktivan
"Data roaming" je čekirano
"auto sync data" odčekirano
"restrict background" probao da čekiram i da odčekiram i isto se ponaša.

Dok ne postigne (ne potriši) 5MB on se sam konektuje na mobile data i troši megabajte, to nije strašno kad sam u zemlji,
ali se plašim puta u inostranstvo da će tih 5MB biti pomnoženo sa nekim velikim faktorom i da će mi račun biti straobalan.

Da napomenem da sam na mts-u i ovaj problem sam primetio pre oko mesec do dva kada sam uradio update telefona.
Telefon nije rutovan.


Pokušao sam sa raznoraznim programčićima za merenje protoka ali nisam ništa uspeo. :-(

U čemu pravim grašku?
[ stil @ 23.08.2014. 11:10 ] @
Pogledaj ovde moguća rešenja

http://www.howtogeek.com/14026...age-and-avoid-overage-charges/
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.08.2014. 12:47 ] @
Data roaming definitivno ne treba da bude obeležen, ako ne želiš velike troškove. (Nacionalni roaming može)

Doduše, možda si mislio da je "čekirano" suprotno od "odčekirano". Oba znače da je nešto obeleženo.
[ PH42-CNC @ 25.08.2014. 16:08 ] @
Zahvaljujem se na odgovorima.

Ranije sam probao sve te opcije, ali ništa nije vredelo.

Verovatno postoji app koja sama aktivira mobile data pa se ostali nakače na je uključen.

Mene zanima kako ja da utvrdim koja aplikacija pali mobilni internet kako bi je deinstalirao odnosno uklonio.

Dali postoji softver koji ima takvu mogućnos. Svi ovi ostali beleže porotok a ne i redosled preuzimanja.

[ bakara @ 25.08.2014. 16:18 ] @
Pa sam android belezi koja aplikacija je potrosila koliko megabajta.
[ PH42-CNC @ 01.09.2014. 12:14 ] @
Citat:
bakara: Pa sam android belezi koja aplikacija je potrosila koliko megabajta.


Ali i ne koja aplikaija pali mobile data premda je manuelno ugašen.



Kad ja upalim ručno mobilni internet onda mi nije problem ko će i koliko skidati sa neta.

Mene jedino muči što mi neki app samostalno aktivira mobilni internet.
[ miki069 @ 14.10.2014. 23:21 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Doduše, možda si mislio da je "čekirano" suprotno od "odčekirano". Oba znače da je nešto obeleženo.


Onda bi "štiklirano" i "odštiklirano" trebalo da znače isto.
[ graba @ 11.12.2014. 13:37 ] @
Drug jesi li rijesio problem i ako jesi KAKO??
Imam galaxy s4 i u zadnjih par dana sam primjetio isti problem.
[ kvaju @ 11.12.2014. 20:10 ] @
Nemogu da vjerujem da neke aplikacije mogu sami paliti mobile data, ako ih ti ručno izgasiš.
Bio sam prije na androidu, to mi se nikad nije dešavalo.

Probajte aplikaciju 3g watchdog, ona mi je idealna bila za potrošnju data prometa, tj pregled njen.