[ gygy @ 24.03.2004. 23:24 ] @
Imam problem desava mi se vec treci put i pocinjem da sumnjam da je virus!!!
Prvo mi se desilo na disku od 20 Gb, potom na disku od 40 Gb, a sada i na ovome od 80 Gb Maxtor.
Problem je sledeci i desio se u radu, znaci iz cista mira (slusao sam muziku ili sam radio nesto u Word-u), disk se samo cuje ping (kao opruga i to se posle ponavlja taj isti zvuk) i potom sledi blokada sistema (Win XP koji je bio na sva 3 diska se zamrzne).
Nakon toga ja ga resetujem i on mi pojavi plav ekran i neki tekst nesecam se tacno i "Please boot disk"!
U cemu je problem i kako da ga resim?
I koji programi mogu to da odrade ako ima pomoci?
I ako mozete da mi date linkove gde da download-ujem programe "Disk manager" i "Max blast"?
HVALA UNAPRED!!!
[ SoulFly @ 25.03.2004. 00:00 ] @
ne bih se bash slozhio da je gorenavedeni problem u pitanju!
[ filo @ 25.03.2004. 08:03 ] @
slobodno promeni napajanje i problem resen
ako ne verujes, pozajmi od nekog drugo napajanje pa proveri
bez da se cimas sa reinstalacijama, trazenjem programa i sl.
btw. neces verovati ali utility-ja za proveru maxtor diskova ima na
www.maxtor.com
;)

@igor76
a kojim softverom si ga formatirao u "ntsf" ? :)
[ kUdtiHaEX @ 25.03.2004. 08:19 ] @
Moze biti i neispravan kontroler na ploci.
[ grka @ 25.03.2004. 08:45 ] @
Ma to su ti popustili kontakti na napajanju pa zato se to desava.To se meni redovno desava.Trebas da ih malo pritisnes ali ti to ne bih preporucio da radis sam.Najbolje odneses kod servisera i kazes da ti popustili kontakti na napajanju i on obavi posao.
[ filo @ 25.03.2004. 10:08 ] @
kontakti na napajanju?
[ gygy @ 25.03.2004. 13:23 ] @
Ma kakvi kontakti, cisto sumnjam da su oni probacu.
Ali u bios-u kada ga detektujem napise lepo (desilo se par puta da ga ni bios nije detektovao) koji je disk sa bilo kojim od ova 3, ali kad treba da ga formatiram on nepostoji!
Neznam sta je?
Pozdrav
[ kUdtiHaEX @ 25.03.2004. 16:42 ] @
Ili je disk pred crkavanjem ili ti je riknuo HDD kontroler na ploci (vrlo verovatno). Sta da uradis?

Backup prvo a onda Spinrite u ruke - proveri HDD ali na drugoj masini. Ako prodje testiranje, onda je ispravan. Ako nije do diska, i ako se on uopste ne tripuje na drugoj masini onda je problem ploca - kontroler najverovatnije. Ali pre nego sto optuzis plocu (sto ljudi vrlo cesto rade) zameni napajanje i proveri memoriju (memtest) a nije ni zlo ako promenis IDE kabl na grani na kojoj je disk.
Medjutim, moguce je da, ako je na toj grani josh neki IDE uredjaj, je u sukobu sa istim. U tom slucaju bolja raspodela uredjaja po granama bi resila stvar.
[ fantastic @ 16.04.2004. 01:28 ] @
Problem je sto ti hdd otkazuje polako i sigurno ovo ostalo sto su naveli ostali mogu samo biti razlozi tome ... Posle tog pucketanja i blokiranja racunara sve cesce ga ni bios nece detektovati a zatim ce biti sve cesce pucketanje i blokiranji dok se ne svede na minut rada...........Reklamiraj ga , kompletan racunar vredi pregledati ali ovo je sigurno sto sam napisao !