[ Shmexy94 @ 25.08.2014. 23:32 ] @
Ovako, prva (Ralink) kartica mi je u station modu i preko nje se kačim na provajdera preko antene od 24db... Internet šljaka odlično...
E sada, da li bih mogao da putem druge WiFi kartice šaljem taj signal po kući (imam na raspolaganju TP Link tn wn651g i Realtek RLT8185L)?
Ova Ralink mi mora ostati u station modu, preko nje dobijam net, i IP adresa se sama dodeljuje, tako da ne bih smeo da je menjam...
Kako da njen signal pustim na drugu wifi karticu i da ona dalje šalje wifi? (Pretpostavljam da bi ta kartica morala raditi u AP modu)

Ili, da li postoji način da iskoristim ruter HG530 samo za slanje wifi-a? Pošto net već imam, da mi on služi samo za slanje neta, ali kako da pošaljem net od Relink kartice ka HG530 ruteru? I da li je to uopšte izvodljivo?

Unapred hvala.
[ gilopile @ 25.08.2014. 23:47 ] @
Mozes, naravno. TP Link postavi u AP mod i posle share-ujes konekciju od te sa koje primas wi fi od provajdera ili sa pppoe ( ako se tako kacis ).

Znaci, desni klik na kompjutercic u taskbar-u wireless kartice ili pppoe, ako se tako kacis...ides na `status` > `properties` > `advanced` > cekiras `allow other network users to connect through this computer's internet connection` i u padajucem menu-u odaberes tu karticu koja ti je u AP modu ( wireless network connection- proveri koji broj je ta sto je u AP modu u control panel-u/ network conecction), kliknes OK i to je to. Samo, na ovaj nacin ( AD HOC) neces moci kaciti android telefone.

Za taj ruter, nisam bas siguran kako bi podesio. Nisam baratao sa njim. Sigurno ce ti se javiti neko ko ga ima...ali mislim da nece moci, jer se radi o ADSL ruteru. Ispravice me neko ako gresim.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 26.08.2014. u 01:00 GMT+1]
[ Shmexy94 @ 26.08.2014. 22:42 ] @
Hvala druže, probao sam, vidim sa uređaja mrežu itd, međutim konekcija traje 30tak sekundi i resetuje se i posle ne može da se nakači, ne može da pronađe IP adresu navodno... Preko telefona (android) i preko lap topa se nakačim, i net radi pola minute i to je to... Na iPad-u je radio nekih 5 minuta, ali se i tu izgubila konekcija...

U svakom slučaju, hvala... =)

Ruter će najbolje završiti posao... :D
[ zokikosta @ 29.09.2014. 18:56 ] @
Pozdrav. Mislim da ti možda nebi bilo loše da pogledaš neki od proizvoda Connectify. Ja sam ranije koristio Connectify Hotspot da bi svoj lap-top stavio u funkciju repeater-a. Dakle kućni wifi signal mi je bio prilično slab u dvorištu gde leti često imamo goste, tako da sam to rešio nakon što sam inatalirao pomenuti program na lap-top. U tom slučaju interna wifi kartica samog lap-topa je bila prijemni uređaj, dok sam preko USB kabla povezao spoljnji wifi adapter kao predajni uređaj na prozoru prema dvorištu. Tako da sam napolju imao 100% kvalitetan signal za sebe i goste.

link: http://www.connectify.me/