[ hollowdo @ 25.03.2004. 00:40 ] @
Ovako, nešto malo radim u accessu,neke sitne baze podatake,telefonski imenici,baze za ordinacije(amaterski) pa me interesuju sledeće stvari:

1. Kako da bazu podataka iz accessa prebacim da radi na compu koji nema access.(mozda neka konverzija,kompajliranje u .exe format, ili kako već)

2.kako da ubacim tabele u Form,koja će da računa,npr. na unesena 3 atrikla i cijene da mi izračuna ukupnu cijenu, ili poreznu stopu...

3.kako da napravim onu početnu stranicu,kao što imaju one predefinisane(već postojeće baze u accessu),znači ona uvodna form na kojoj biram u šta ću otići.

Unaprijed hvala.
Ako trebaju još neki podaci,da vam objasnim mailto : [email protected]
[ kloktor @ 30.03.2004. 09:00 ] @
1. Za tako nesto ti treba Office Developer, ili u nekoj drugoj varijanti Run Time fajlovi za Access.

2. Nisam bas najbolje razumeo sta ti treba - hoces li da napravis sub formu na kojoj sces racunati, ili vec imas napravljenu pa na njoj treba da racunas?

3. Tools - Datebase Utilities - Switchboard Manager
[ hollowdo @ 30.03.2004. 22:30 ] @
Pod tačkom 2. sam mislio neki fazon PC kase da odradim u accessu...
znači da imam nešto kao formu sa ID nekog artikla pa da se na osnovu samo tog broja unosi naziv,a na upisanu količinu(i poznatu cijenu) izračuna sumu i na kraju kao konačnu cijenu artikala koju kupac kupuje da to štampam kao neki report.
Sada sam možda malo i zakompllikovao, ali treba mi ta tabela(valjda).

Kao odgovor na konkretno postavljeno pitanje:na postojećoj formi da mi računa.

Nešto sam čitao o tom developers editionu,ali ga nema nigdje za uzeti...
mislim kupiti :)

hvala na odgovoru za Switchboard,uspio sam to.

I još jedna stvar(oprostite na tolikom laicizmu)... kako da tu SWITCHBOARD automatski startuje ali u MAXIMIZED obliku. Znam napraviti da se sama startuje pri otvaranju baze,samo kako da ide maksimizovana???

Hvala
[ kloktor @ 02.04.2004. 09:58 ] @
Najlaksi nacin da dobijes zbir sa subforme je da na nju stavis text box i da mu svojstvo visible promenis u no. Zatim, u Control source za taj text box stavis obicnu funkciju za sabiranje =sum([Neko polje]) ili =sum([polje1]*[polje2]). Na kraju, na formu na kojoj ti treba rezultat stavis jos jedan text box kome ce control source biti =Forms!nazivForme!nazivSubforme!sumTextbox.

Da bi nesto maksimizovao u dogadjaju OnOpen mu stavis DoCmd.Maximize, ili napravis makro sa akcijom maximize i ime tog makroa stavis u OnOpen.

p.s. Ako hoces, mogu da ti posaljem nesto sto sam tek poceo da radim (ulaz, izlaz, crno, belo ...), gde imas primera za sve ovo sto ti treba
[ Zidar @ 02.04.2004. 19:28 ] @
Citat:

"Na kraju, na formu na kojoj ti treba rezultat stavis jos jedan text box kome ce control source biti =Forms!nazivForme!nazivSubforme!sumTextbox. "


Cini mi se da treba:

=Forms!nazivForme!nazivSubforme.Form!sumTextbox

:-)