[ exdopdoctor @ 27.08.2014. 13:47 ] @
Ej ćao, prvi mi je post pa se ne ljutite ako nešto zeznem. Primetio sam da se dosta ljudi muči sa GRUB-om i onda primeri kako popraviti sa Win CD-om, petljati sa MBR-om i sl. Na XP-u a verovatno postoji način i na ostalim sistemima postoji mnogo lakši način. Kao prvo da se ogradim, nisam kvalifikovani stručnjak i možda kod vas neće uspeti ili nešto još gore. U glavnom uključite opciju da vidite sakrivene fajlove i onda na particiji gde vam je OS, najčešće C:/ imate samo jedan fajl koji treba malo pročačkati. Fajl je boot.ini (pre izmene idite na properties i isključite Read Only). Posle toga otvorite fajl u tekst editoru i izbrišite sve ispod
[boot loader]
timeout=15
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer



Tj. ako ne želite više da imate grub. Poz i nadam se da sam pomogao.

P.S. Mislim da sam izbrisao i GRUB.zip (u rootu C:-a)...ma izbrišite sve gde vidite grub
[ calexx @ 27.08.2014. 14:52 ] @
Ovo je samo opravljanje boot fajla u slučaju da je još nešto bilo na spisku, eventualno neka varijanta grub4dos a onaj linux grub ne može ovako da se očisti. Jedini način za menjanje toga je da se očisti i promeni zapis u MBR a to se ne radi ovako. A opet, ovo i da radi, radiće sa XP ili starijim windows operativnim sistemima, nema efekta na Vistu i kasnije. Valjda je do sada većina promenila nepodržan i napušten XP. ;)