[ Gorki01 @ 27.08.2014. 13:52 ] @
Pozdrav,

Želio bih prvo da pozdravim sve koji su voljni da pomognu. Moja situacija je sledeća.
Nemam nikog od prijatelja ili rodbine u Njemačkoj,a želio bih da nađem neki posao tamo. Po onome što sam čitao do sada znam da je potreban veliki broj radnika, inženjera itd. Diplomirao sam prije više od god. dana, odradio pripravnički, položio državni i sada je nemoguće da nadjem bilo kakav posao kod nas, pa sam riješio da probam u inostranstvu. Po struci sam diplomirani inženjer mašinstva, fakultet priznat u Njem. Vec mjesecima saljem CV na razne oglase preko raznih sajtova u Njem, ali bezuspješno. Imao sam samo jedan poziv za intervju preko skajpa, ali zbog ne znanja jezika nisam prošao. Eng. i Ruski mi nisu problem, oni su fluent. Njemački učim skoro pola godine, većinom preko rozete stone. Znam da posao neću dobiti u struci što neću jezik dobro naučiti. Zanima me sledeće,
Kako otići u Njemačku na slijepo i raditi bilo šta, prati suđe, čistiti ulice, bilo šta samo da naučim jezik, jer kako dani prolaze samo ludim više i više kod kuće ?

Hvala unaprijed