[ toda81 @ 28.08.2014. 20:41 ] @


Ubacio sam windows xp u ovaj prastari komp, u pitanju je pentium 3. Komp se pali bez problema i ucita windows, ali kada ga iskljucim iz struje i posle pokusam da ga uplaim izbaci mi ovu gresku koju mozete da vidite na slici

Da li imate resenje za ovaj problem?

Kad pokrenem komp i udjem u bios i podesim datum i vreme i da se bootuje prvo hard pa posle pokusam da upalim komp upali se bez problema
[ X Files @ 28.08.2014. 20:46 ] @
Najverovatnije baterija.
[ toda81 @ 28.08.2014. 20:47 ] @
Takodje sam nesto cudno primetio poslednja dva kompa sto sam radio. Prvi je bio laptop, malo stariji gde gde sam ubacio windows xp, ali uopste nisam mogao da instaliram adobe flash player, cak ni da ga skinem na tom kompu nisam mogao, a kada sam ga skinuo na drugom kompu i instalioni fajl pokrenuo na tom kompu gde sam ubacio windows odmah ucita 33% i tu stoji. Na isti nacin sam pokusao javu da instaliram i uspelo je, ali tadkoje sam morao na drugom kompu da skinem instalacioni fajl za javu i pokrenuo ga na tom kompu i instalirala se java. Ovaj problem sam imao na tom laptopu i evo sada na ovom prastarom desctopu. Takodje sam primetio da posle instalacije windows xp-a i na laptopu i na ovom kompu posle prvog podizanja systema, tj paljenja kompa kada idem na desni klik na taskbaru mogu da udjem u task manager, ali kada restartujem komp i ponovo pokusam da udjem u task manager ne moze jer je posvetljen.

Uopste mi nije jasno u cemu je tu problem. Kao da se nesto zakljucalo na oba kompa.

Ubacio sam do sada bas puno xp-a i win 7, ali nikad nisam imao ove probleme kao sada
[ toda81 @ 28.08.2014. 20:48 ] @
Zamenio sam i bateriju, to sam zaboravio da napisem
[ toda81 @ 28.08.2014. 21:53 ] @
Ne mogu da verujem, baterija koju sam danas kupio nije bila dobra. Probao sam iz mog kompa da ubacim bateriju i sa tom baterijom radi. Sutra cu da odnesem ovu bateriju koju sam danas kupio da reklamiram jer ocigledno nije dobra..

Da li znate u cemu je problem sto je onemogucena opcija task manager i sto ne moze da se instalira adobe flash player?
[ toda81 @ 28.08.2014. 21:59 ] @
[ X Files @ 28.08.2014. 22:07 ] @
Google: "windows xp lock the taskbar greyed out"
http://www.winxptutor.com/unlocktb.htm
[ toda81 @ 28.08.2014. 23:51 ] @
Hvala na pomoci zemljace. Sutra cu da probam to da uradim pa cu vam javiti da li sam uspeo
[ toda81 @ 03.09.2014. 15:03 ] @
Sinoc sma na jos jednom kompu instalirao windows xp i imam isti problem. Posle same instalacije mogao je da se pokrene task manager, ali ubrzo se opet "zakljucao", tj postao je opet svetle boje kao na slici i pokkusao sam na ovaj nacin to da resim

http://www.winxptutor.com/unlocktb.htm

ali komanda regedit.exe ne radi, tj izbaci




Ovu informaciju izbaci i kada pokusam da odradim registrciju za ashampo burning studio jer treba da se pokrene onaj fajl registration i onda opet izbaci istu informaciju sa slike gore.

Veoma se cudno i to sto npr java moze da se instalira, ali adobe flash player ne moze, tj kada pokrenem instalaciju za adobe flje microsoft prekinuo podrsku za windows xp.
CD koji koristim za instaliranje windows xp-a je mnogo puta koriscen za ubacivanje windowsa i nikad se nije desilo ovo sto se sada desava.

Takodje je cudno i to sto npr na kompu gde sam instalirao windows xp uopste ne moze da se skine java i adobe flash player pa sam morao na mom kompu koji je windows 7 da skinem instalacije koje su od po par mb i da ih prebacim i kao sto sam vec napisao java se instalira, ali adobe flash player ne moze.

Da li imate ideju kako mogu da resim ovaj problem?

Na mom kompu radi komanda regedit.exe cisto da napomenem
[ gilopile @ 03.09.2014. 15:07 ] @
Meni lici da je to puno virusa. Najbolje je da sve lepo isformatiras/pobrises i sa proverenim instalacionim diskom XP-a instalisi novi win. Posle toga ne kaci nista od USB fleski...dok ne skines AV i update-ujes ga, jer najverovatnije u jednom od kompova imas uljeze i samo ih prenosis sa kompa na komp.
[ toda81 @ 03.09.2014. 15:34 ] @
Probacu onda jos jednom da ubacim windows pa cu javiti rezultate
[ gilopile @ 03.09.2014. 16:35 ] @
Nemoj isti :D Ubaci neki proveren...Posle, prvo AV sa neta skines, pa tek onda ubacujes fleske, programe....
[ toda81 @ 06.09.2014. 19:12 ] @
Sve je proslo kako treba. Stavio sam flesku da je skenira eset smart security na mmom kompu i prepuna je virusa. Definitivno je to bio problem. Tu flesku ne ubacujem u moj komp vec duze vreme jer mi sluzi samo za instalacije programa kada nekome radim system,a li ocigledno sam je negde zarazio. HVALA PUNO NA SAVETU I POMOCI!
[ jolemisa @ 06.09.2014. 20:12 ] @
Instaliraj MC Shield i povremeno pusti da ti skenira taj flash.On ce ti cistiti taj flash i uvek ce biti spreman za dalji rad.
[ calexx @ 06.09.2014. 20:13 ] @
Au, ko zna koliko si posejao. ;)
[ toda81 @ 06.09.2014. 23:40 ] @
Najgore mi je kada nekome moram da cuvam nesto sa kompa, a komp je prepun virusa. Nadam se da vise necu imati ovakav problem :)

Da li to znaci da ne moram da brisem sve sa usb-a ako ga skeniram sa MC Shield?


JA sam ga skenirao i ocistio esetom, ali ako je bolje da se skenira sa MC Shield onda cu i to da uradim
[ gilopile @ 07.09.2014. 00:44 ] @
Pa to, cim ti je task manager nedostupan, nema sta, viruscina samo tako. Ne znam koji bese mene zezao... pola dana se drndao i ne uspeh da resim komp. Neverovatno, a probao milion cuda, skidao sve zive AV koji se boot-uju sa CD...nista do format c...

U biti, svaki free AV, alvira, avast...ce ti biti ok i neces moci navuci nista sa fleske, a ako ipak nesto prodje, onda te ni Kasperski ne bi spasio....Samo pusti AV da se azurira i no problemo.
[ toda81 @ 07.09.2014. 15:32 ] @
Ukapirao sam u cemu je bio problem. Eset smart security kod mene razbija kako radi posoa i svima ga instaliram, odradim da bude full.

Uvek kada ubacujem system prvo ubacim AV, ali poslenja par puta sam zeznuo stvar i instalirao sma prvo programe, a u medjuvremenu udje virus u komp i ja onda vidim da je task menadzer nedostupan i onda puknem od muke. Ponovo se vracdam staroj, dobroj, proverenoj proceduri da posle instlacije windowsa instaliram prvo AV pa posle toga sve ostalo.

Flesku sam ocistio od virusa i sada nema problema. Problem su mi pojedini skolski kompovi koje nisam ja odradio pa su puni virusa
[ jolemisa @ 07.09.2014. 21:55 ] @
Zato instaliraj MC Shield na svom kompu i uvek posle koriscenja USB-a na drugom kompu,odma ga zakacis i proveris i ako ima cega loseg,ovaj program ce to otkloniti.
[ djyova @ 07.09.2014. 22:22 ] @
Profesionalno nema sta... Na stranu to sto ubacujes ljudima viruse, i to sto radis posao za koji za svaku sitnicu postavljas pitanja na forumu, al gde se bre javno pise da "dilujes" pirateriju!? I plus sto je pravilnikom ES-a tako nesto zabranjeno. Svima instaliram ovo, taj disk sam koristio uvek na svim masinama i slicno. Moj dobronameran ti je savet da manje pricas o tome cak i ako to stvarno radis. Da si za vreme Slobodana Milosevica isao na informativne razgovore kao ja, onda bi znao da sve sto kazes ili uradis moze i bice iskorisceno protiv tebe ako se za to ikada ukaze potreba. Stoga pamet u glavu i vodi racuna sta i kome pricas, i o cemu pises po "javnim glasilima". A sto se tice iskustva to se stice vremenom, dok javno napisana rec uvek moze (i verovatno hoce) zavrsiti u nekoj fascikli.
[ toda81 @ 08.09.2014. 23:32 ] @
Hvala na dobronamernom savetu. Nikad nisam nista radio radi sticanja licne koristi, a uzivam da pomazem ljudima jer volim da vidim kada su ljudi zadovoljni