[ Flo33 @ 28.08.2014. 21:10 ] @
Pozdrav,

jedno tehničko pitanje,

imam bluetooth zvučnik, ali na žalost nema indikator na koliko je potenciometar procenata, tako da ga držim na maksimumu, dok glasnoću regulišem na volume indikatoru na mobilnom/računalniku. Da li je potrošnja baterije veća u tom slučaju, nego da bi na samom zvučniku našao otprilike 50% glasnost, i držao na mobilnom na maksimalno glasnost? Nominirano trajanje je oko 7 sati, mada je meni otprilike oko 10ak. Ne mogu tačno oceniti.

Pozdrav i hvala.
[ mikikg @ 29.08.2014. 07:13 ] @
Na potrosnju baterija bi trebalo da utice iskljucivo nivo signala u slusalici/zvucniku.
Nebitno je da li si na slusalici potenciometar stavio npr na maksimum a iz telefona saljes "slabiji" signal ili obrnuto, na isto to svodi.
[ Flo33 @ 30.08.2014. 22:02 ] @
Hvala na odgovoru!
[ JankoNIS @ 31.08.2014. 07:57 ] @
Jedina razlika je u tome sto ces, ako jacinu na zvucnicima drzis na maksimumu, da uneses i deo suma samog pojacala zvucnika. Bojle je zvucnike podesiti do, otprilike, dve trecine. Telefona takodje. Tako nijedan uredjaj ne deformise zvuk.
[ Flo33 @ 04.09.2014. 12:44 ] @
Tako nešto i radim, mada najviše zbog toga što je na minimumu na telefonu i dalje jako glasan za noćnu muziku :)

Inače, moram primetiti da specifičnog šuma pojačala skoro da nema, mislim da je jako dobro odrađen taj deo zvučnika.

Pozdrav