[ pctel @ 04.09.2014. 14:17 ] @
Ako je neko imao iskustva sa trudnickim/porodiljskim odsustvom, molim da mi u nekoliko recenica objasni sta i kako se tu obracunava, sta placa poslodavac a sta drzava placa/refundira, kako se racina to sto trudnica/porodilja dobija i slicno sto bi trebalo da znam. Inace, pojedinosti su sledece - zena od kolege je u cetvrtom mesecu. Ona je bila u radnom odnosu od juna 2010 do novembra 2013, od kada je sve do pre nekoliko dana po ugovoru o privremenim i povremenim poslovima radila na blagajni javnog preduzeca, gde su je stalno lagali da ce iznaci zakonsku mogucnost da je ponovo prime u redovan radni odnos, a sada kada joj je ugovor istekao rekli su joj jednostavno da nema potrebe da vise dolazi. Ovo za javno preduzece pominjem da nam neko ne bi savetovao uzaludno batrganje sa inspekcijama zato sto taj ugovor po zakonu ne sme da traje toliko meseci i toliko radnih sati.

E, sad, kolega je pitao da li bismo mi mogli da je primimo u radni odnos kod nas, kako bi ipak ostvarila neka prava. Generalno je plan da ona ostane u radnom odnosu i kada sve to prodje i bude u mogucnosti da se vrati redovnim radnim aktivnostima.
Ona naravno ne bi imala pravo na umanjenje poreza i doprinosa po osnovu novootvorenih radnih mesta po novim zakonima o porezu i doprinose, jer nije bila 6 meseci na zavodu za zaposljavanje, znaci drzava joj ni po tom osnovu nije bila naklonjena.

Zanima me savet koliku platu njoj prijaviti - da li minimalac, ili onu koju za posao koji ce raditi stvarno planiramo da joj dajemo za 2 godine, ili mozda i vecu od toga, kako bi joj omogucili da ima nesto veci prosek? Kako ce se uopste racunati prosek i na koji nacin njena primanja zavise od toga? Koliku korist ona na taj nacin ostvaruje, a koliku stetu trpi u zavisnosti da li joj kao bruto platu racunamo minimalnu od oko 30.000 dinara, ili realnu od oko 60.000 dinara, ili uvecanu od naprimer 90.000 dinara?