[ dragan.92 @ 06.09.2014. 13:34 ] @
Hteo bi da pocnem da ucim Memcached, pa me zanima kako da ga pokrenem na WAMP-u? Takodje me zanima kako to da na njihovom sajtu stoji verzija v1.4.20, a na PECL stoji 2.2.0, u cemu je razlika?

Hvala unapred Wink
[ plus_minus @ 06.09.2014. 14:27 ] @
Memcached je distribuirani keš sistem.

Citat:
memcached is a high-performance, distributed memory object caching system, generic in nature, but intended for use in speeding up dynamic web applications by alleviating database load


Ako hoćeš da pakuješ php kod i funkcije u sklopu određenog sajta, dakle, ako radiš sa jednim domenom, jednom bazom, koristi APC. Od php verzije 5.6 (ili od verzije 6) pa nadalje, APC će biti "part of the system". Integrisan.
[ dragan.92 @ 06.09.2014. 17:53 ] @
Hvala na predlogu i na odgovoru, ali meni treba bas Memcached da naucim, pa me zanima kako da ga podesim da bi radio na WAMP i zasto se razlikuju verzije na njihovom sajtu i PECL sajtu.
[ nkrgovic @ 07.09.2014. 14:00 ] @
Na PECL ti je memcached modul za PHP, da ne kazem driver. Za memcached sajtu ti je sam memcached server. Trebaju ti oba. Memcached server (daemon, servis) radi key-value snimanje, a pecl modul omogucava php-u da komunicira sa njim bez da rucno implementiras protokol.