[ deki_st @ 07.09.2014. 19:27 ] @
Sredinom prosle god sam poceo da radim online kao freelance programer za jednu firmu iz inostranstva (eu), a novac sam primao i primam na devizni racun koji sam otvorio u Srbiji (devizni racun kao fizicko lice; dakle nemam reg. preduzece ili slicno). Medjutim, pocetkom ove godine sam se preselio u drugu zemlju (koja je isto u eu, ali nije zemlja iz koje je firma) i nastavio da primam novac na srpski devizni racun kao i ranije. Posto sam procitao da je potrebno da se plati porez na ta primanja (jos uvek nisam placao/prijavljivao) poceo sam malo da istrazujem oko toga i procitao na sajtu poreske uprave (ako sam dobro shvatio) da porez ne trebaju da plate oni koji nisu rezidenti srbije (koji vise od 6 meseci godisnje provode u inostranstvu). S obzirom da spadam u tu kategoriju, da li je to tacno ili sam nesto lose razumeo? Molim za odgovor ako je neko upucen. hvala!
[ mr. ako @ 07.09.2014. 22:25 ] @
Tacno. Porez placas u zemlji gde ti je prebivalsite. To sto u Srbiji nisi placao, ne znaci da ces moci tako i u EU. ;)

[ deki_st @ 08.09.2014. 13:47 ] @
@mr. ako

hvala na odgovoru! S obzirom na to da sam cuo da po novom zakonu banke prijavljuju poreskoj upravi devizne prilive na racune fizickih lica, ako me budu kontaktirali iz poreske, sta trebam da radim? Da im dokazem da imam prebivaliste u drugoj zemlji, pokazem pasos sa pecatima kad sam ulazio/izlazio iz zemlje..itd?