[ djyova @ 08.09.2014. 01:50 ] @
Da li istekne sesija ili šta, ali dešava mi se da ako dugo pišem neku poruku, da kada kliknem na dugme "pošalji poruku", dobijem samo belu stranicu na kojoj piše "Error".

Ako istekne sesija za pisanje poruke, ne bi bilo loše da se ubaci obaveštenje umesto ovog "Errror". Nešto kao "Vaša sesija za pisanje poruke je istekla!" ili slično.

Svom srećom pa Firefox pamti napisan tekst u formi kada se udari back dugme...
[ mr. ako @ 08.09.2014. 02:36 ] @
Objasnio je Gojko u nekoj od prethodnih tema, bilo je odredjenih zloupotreba, pa ogranicio ovako. Ali, da, i meni to smeta, prebaci na novu stranicu i ispise Error samo... i sva sreca pa FF pamti. :D
Moglo je to i elegantnije da se resi... :/


[ bachi @ 08.09.2014. 12:23 ] @
Kakvih zloupotreba, ne razumem?
[ mr. ako @ 09.09.2014. 00:34 ] @

http://www.elitesecurity.org/p3470771

http://www.elitesecurity.org/p3470964


Citat:
Gojko Vujovic:
Citat:

Meni se cini da postoji vremenski problem... ako odmah po pritiskanju Odgovori pastujem text ili napisem rec-dve, nesto sto traje par sekundi, ne izbacuje mi Error nikad. Ako duze od par minuta imam otvorenu formu za pisanje, Error se javlja uvek. Mozda se u tom periodu desi nesto, mozda neko postuje poruku...


Evo ovako sada radi. Ranije si mogao da otvoris formu za pisanje poruke, snimis je na disk i saljes poruke bilo kada bilo kako dokle god je browser koji salje ulogovan tj ima cookie. Ovo otvara razne mogucnosti zloupotrebe od kojih smo neke i doziveli, tako da to mora da se ogranici kao sto ogranicava vecina sajtova danas. Procedura sada mora biti - otvoris stranicu, i napises poruku.

Moguce je da tebi istekne sesija pa kada saljes poruku, vec je u pitanju nova, provericu malo kako to radi kada se ceka i popraviti ako sta moze.


[ Lavlja_Jazbina @ 04.12.2014. 19:08 ] @
Probao i radi kada se pise duza poruka.Posaljes,UNDO,i ponovo posaljes.
[ pctel @ 26.05.2015. 08:04 ] @
Evo, da ozivim ovu temu sa napomenom da jos nije reseno i nadom da ce biti. Razumem zasto treba ograniciti duzinu sesije, ali je ovako kako je ograniceno iritantno kratko. Trazite da clanovi ne pisu vise poruka jednu za drugom, a ako treba napisati duzu poruku to je potpuno nemoguce bez isteka sesije. Mozda se i ovde krije jedan od razloga opadanja popularnosti ES-a. Onaj ko dodje prvi put i proba da postavi temu a sve sto je otkucao mu se izgubi sigurno ce pomisliti "ma terajte se u tri lepe i vi i vas forum".