[ darko 79 @ 12.09.2014. 07:53 ] @
Zanima me da li je moguce uklanjanje, od strane inspekcije, ceve koja je postavljena i zakopana u zemlju i preko nje presvucen asfalt jer se ista nalazi na javnoj povrsini,a koju je komsija postavio od svog pomocnog objekta kroz put pa do reke i na takav nacin ispusta fekalije,i ostale otpadne vode iz svog domacinstva.Wc,ves masina,ispust iz kupatila,osoka iz stale....


Da li bi Ministarstavo ekologije i zastite zivotne sredine zahtevom da izadje na teren i ustanovi stepen zagadjenja,postupilo po prijavi gradjanina,s obzirom da je visegodisnjim izlivanjem fekalija doslo do znatnog zagadjenja kako flore tako i faune?
Da recimo zatrazim uzimanje uzoraka iz reke te na takav nacin da se pristupi utvrdjivanju stepena zagadjenja jer je cev postavljena direkt u reku.

Da li moze biti prepreka asfalt?
[ Java Beograd @ 12.09.2014. 08:08 ] @
Asfalt ne može biti prepreka
[ KrkaCiC @ 12.09.2014. 08:12 ] @
Pozoves inspekciju,objasnis i cuces sta je moguce

Iskreno,nema velike sanse da ce nesto uraditi,jer svako mesto koje nema kanalizaciju ima taj problem.
[ darko 79 @ 12.09.2014. 08:25 ] @
Ne radi se o kanalizaciji vec o obicnoj plasticnoj cevi zakopanoj u zemlju i tu su prikljuceni par njih,
prikljucili su WC,ispust iz kupatila,osoku iz stale....
jer zasto bi im trebala septicka jama,kad je ovako mnogo bolje bar za njih,
sve direkt ide u reku,

fazon je da ljudi imaju baste par metara nize i sad kad zalivaju bastu zalivaju sa time sto to ide iz te cevi.

Oseca se neopisiv smrad na kraju cevi gde sve to izlazi u reku.

Da li je bolje da se obratim komunalnoj inspekciji ili Ministarstvu ekologije?.
[ KrkaCiC @ 12.09.2014. 08:30 ] @
Citat:
darko 79: Ne radi se o kanalizaciji vec o obicnoj plasticnoj cevi zakopanoj u zemlju i tu su prikljuceni par njih,
prikljucili su WC,ispust iz kupatila,osoku iz stale....
jer zasto bi im trebala septicka jama,kad je ovako mnogo bolje bar za njih,
sve direkt ide u reku,



Pa ta cev i jeste kanalizacija

Umesto da se ta cev prikljuci na kanalizaciju ona ide u reku,verovatno jer ne postoji kanalizacija. Od ministarstva milim da vajde nema,bolje zovi komunalnu inspekciju.
[ darko 79 @ 12.09.2014. 08:52 ] @
Citat:
KrkaCiC: Pa ta cev i jeste kanalizacija :)

Umesto da se ta cev prikljuci na kanalizaciju ona ide u reku,verovatno jer ne postoji kanalizacija. Od ministarstva milim da vajde nema,bolje zovi komunalnu inspekciju.


Da, ne postoji kanalizacija mada imaju septicke jame,
obraticu se i jednim i drugim istovremeno,
u svakom slucaju hvala na odgovorima.
[ Horvat I @ 12.09.2014. 09:11 ] @
Još bolje televiziju
[ Tyler Durden @ 12.09.2014. 09:21 ] @
Tuga me hvata samo kad pomislim koliko ima takvih slučajeva po Srbiji....
[ darko 79 @ 12.09.2014. 09:55 ] @
Da li je moguce u postupku izvrsenja da opstina kaze ok nemamo ugovor sa firmom koja je angazovana za uklanjanje postavljene cevi u zemlji?

I onda ide klasika opstina nema novca i nije prioritetno uklanjanje cevi iako zagadjuje fekalijama reku,
fakticki prebacuju odgovornost jedni na druge i u postupku izvrsenja resenje se nikad ne izvrsi i ne ukloni jer opstina nema srdstva ni mehanizaciju ni ugovor,

kolike su realno sanse za takav scenario,
bukvalno je zagadjivac Zakonom zasticen,
pod parolom nije prioritet i nije toliki stepen zagadjenja od recimo 7 ili 8 korisnika koji i ne zagadjuju mnogo,

[ dule_ns @ 12.09.2014. 10:13 ] @
A da ti njima lepo zabetoniraš izlaz iz te cevke?
[ Shadowed @ 12.09.2014. 10:14 ] @
Zatvorite mu izlaz cevi ;]
[ bakara @ 12.09.2014. 10:25 ] @
Ne vidim kako to da urade a da ne dobiju batine.
[ Horvat I @ 12.09.2014. 10:36 ] @
Ama dobra novinarska ekipa će dić tolku frku da će minimum Mrka izić na lice mesta
[ darko 79 @ 12.09.2014. 10:42 ] @
Citat:
dule_ns:
A da ti njima lepo zabetoniraš izlaz iz te cevke?


To nije moguce izvesti sa betonom zbog konfiguracije terena,ona jeste otvorena sa pocetku pre samog otvorenog kanala,pa se potom sliva iz kanala kroz cev,jer eventualno bih onemogucio svega jednom korisniku ispustanje fekalija,dok bi ostali nesmetano koristili.

Tako da je jedino resenje uklanjanje celokupne cevi.


Sto se tice pecacenja ispusnog dela na cevi,
to je moguce uraditi samo na pocetku kod prvog korisnika,dok su ostali uradili bez otvorenog dela,vec su ispusne otvore sa manjim cevima napravili takozvanu mrezu koja im je sprovedena iz domacnstva,a u glavnu cev,


Tu saht ne postoji vec samo direktno ispustanje otpadnih voda i fekalija.



Da li je moguce u postupku izvrsenja da opstina kaze ok nemamo ugovor sa firmom koja je angazovana za uklanjanje postavljene cevi u zemlji?

I sta dalje preduzeti u tom slucaju?
[ ekof9 @ 12.09.2014. 11:01 ] @
@darko 79

Jesi li razmisljao ko bi te glumio u seriji? :)
[ darko 79 @ 12.09.2014. 11:06 ] @
Citat:
ekof9: @darko 79

Jesi li razmisljao ko bi te glumio u seriji? :)


Kojoj seriji?

[Ovu poruku je menjao darko 79 dana 12.09.2014. u 13:08 GMT+1]
[ bakara @ 12.09.2014. 11:44 ] @
Sve sto mozes da uradis je da prijavis inspekciji.
Oni ce izaci na teren ustanoviti da je to tako kako kazes i naplatiti kaznu....nista vise od toga.
[ KrkaCiC @ 12.09.2014. 14:43 ] @
Citat:
bakara: Sve sto mozes da uradis je da prijavis inspekciji.
Oni ce izaci na teren ustanoviti da je to tako kako kazes i naplatiti kaznu....nista vise od toga.


Bas tako. Imam ciciju komsiju u komsiluku (socijalni slucaj koji vozi mecu A) i kad god pada neka kisa on izvuce crevo iz jame u betonski kanal pored ulice. Katastrofa koliko smrdi,a on to radi samo kad pada kisa,kao da ga komsiluk ne provali. Uglavnom to radi posle ponoci,ali par puta je to radio i oko 21h,ma katastrofa.
Popio prijavu,platio 5000 kaznu i na sledeci poziv inspekcija nije dosla,i to je to
[ darko 79 @ 12.09.2014. 18:24 ] @
U kontaktu sa nacelnicom inspekcije sugerisano mi je da u pismenom prijavi zahtevam izlazak komunalne inspekcije na teren,
njihov iuzlazak je oko 2.000 dinara,

To placa onaj ko ih trazi,znaci ja.

Ispekcija izlazi na teren sacinjava zapisnik na osnovu tog zapisnika donose zakljucak na osnovu kog licu nalazu uklanjanje nelegalno postavljene cevi,u roku od 3 do 5 dana,

Ukoliko lice ne postupi po naredbi pristupa se uklanjanju cevi po sluzbenoj duznosti s tim da teret troskova pada na lice koje se sumnjici da je cevu postavilo znaci komsija,

Sto se tice naplate ista se moze izvrsiti administrativnim putem stavljanjanjem zabrane na primanja do namirenja troskova uklanjanja.


Da li u tom lancu moze doci do nekih propusta,
ne verujem,

Jer Ministarstvo svakako da nece tolerisati trovanje ribljeg fonda izlivanjem sanitarno neispravne vode i brojnih fekalija.


Sto se tice Vaseg slucaja sa komsijom,
zavisi od sadrzaja u samoj pismenoj prijavi sta je predmet zahteva, usmeno nisu u obavezi da reaguju vec samo po dostavljenoj pisanoj prijavi.
[ KrkaCiC @ 12.09.2014. 18:58 ] @
WTF?
Inspekciji,ciju platu finansiras kao poreski obveznik,moras platiti 2000 da izadju na teren?

Nisam znao da je takav sh*it sa njima!

Sta je sledece,pozoves pandure,i oni kazu prvo uplatite dolazak i mi dolazimo na uvidjaj?
[ anon142305 @ 12.09.2014. 19:03 ] @
^ Taman kad pomislim da me od administracije u Srbiji vise nista ne moze iznenaditi,
cujem nesto ovako sto me pukne pored face.
[ darko 79 @ 12.09.2014. 19:31 ] @
Oni su meni objasnili da se placa njihov izlazak,
po dobijanju zakljucka o utvrdjenom cinjenicnom stanju i meri uklanjanja cevi,to obavezuju komsiju du ukloni,
a mene obavezuju u zakljucku da na ime takse za izlazak na teren inspekcije, uplatim na racun napisan u zakljucku 2.000 dinara.
[ dusans @ 12.09.2014. 19:41 ] @
Jel to ona ista banda što hoće da ti proda neispravnu vodu?
[ darko 79 @ 12.09.2014. 19:59 ] @
Citat:
dusans: Jel to ona ista banda što hoće da ti proda neispravnu vodu?


Stigao mi racun,uzurpirali vodovod,kazu da je to sad njihov,ako ga nisu izgradili i kazu da se placa,a voda neispravna haha,

Kome da se obratim za naknadu za izgradnju vodovoda,oni se ugradili samo tako?
[ ekof9 @ 12.09.2014. 20:26 ] @
^ Ja iskreno mislim da je najbolje da odselis negde, bilo gde.
[ mrkii @ 16.09.2014. 18:53 ] @
darko 79
Napisi, molim te, kada se sve zavrsi sa tom kanalizacijom i inspekcijom.
Bas me interesuje sta ce da bude.