[ SpizaGenije @ 15.09.2014. 13:58 ] @
Pozdrav,

kao što sam naveo u naslovu teksta, potrebno mi je da se konektujem na udaljeni MSSQL server, te iz konkretne tabele određene DB povučem podatke i upišem u neki .txt fajl.

E sada, problem je taj, što ja radim u MS okruženju, ali nikada nisam radio sa MSSQL-om... Trenutno radim u vb.net 2013, a DB serveri su mi uvek MySQL i PostgreSQL...

Evo, upravo sam instalirao MSSQL 2008 EXPRESS i pokušao preko klijent app. (DB VIS) da se konektujem na isti, ali mi nikako ne polazi za rukom.

Gledam neki kôd za konekciju sa vb.net na mssql, ali mi se ne sviđa, tj. ne radi mi posao.

Znači, šta treba da uradim:

Prvo, treba da provalim username i pass, da se konektujem preko DBVis-a... probao sam sa user: "sa", pass: "123" (nju sam postavio prilikom instalacije), ali me odbije.

Taj user i pass mi prolaze preko neke "Import and export data" aplikacije koja mi se instalirala zajedno sa serverom.

Drugo, neki kôd za konekciju na bazu, a koji mi radi posao... Znači, da mogu da se konektujem na udaljeni server, što će reći, da korisnik može prilikom instalacije moje aplikacije da odredi koji mu je user, pass, host, port, server, bazu, itd...

Treće, mislio sam podatke uneti u neki grid,pa ih odatle eksportovati u neki .txt fajl... Dobro, za eksport ću sâm da se pobrinem, samo da mi neko pomogne oko upisa podataka iz baze u grid.

Nadam se da će mi neko uspeti izaći u susret...

Ko ima problema sa konekcijom na MySQL i PostgreSQL, neka mi se javi! :)

Hvala unapred!


[ AMD guy @ 15.09.2014. 16:24 ] @
Jel si probao ovako nesto?
http://www.rackspace.com/knowl...s-sql-server-for-remote-access

[ S A J A @ 16.09.2014. 19:16 ] @
Probaj ovako nekako...

Naravno, moraš da podesiš da se SQL Serveru može pristupati sa mreže, on se default instalira za pristup samo iz lokala.

Code:
Dim da As SqlDataAdapter
Dim table As DataTable

Dim SqlConnection1 As New SqlConnection("Data Source=ServerName;Initial Catalog=DataBaseName;Integrated Security=False;User id=UserName;Password=password;")
da = New SqlDataAdapter("SELECT * FROM [Users]", SqlConnection1)

table = New DataTable
da.Fill(table)

RadGrid1.DataSource = table
RadGrid1.DataBind()
[ SpizaGenije @ 17.09.2014. 12:46 ] @
Juče bio zauzet, tako da nisam ni pročitao poruke koje ste ostavili...

Hvala obojici...

Sada ću da probam, pa ću da vidim gde ću zapeti