[ markomitic @ 25.03.2004. 15:53 ] @
Skoro sam dobio ISDN i, naravno, NetMod u kuci. :) Dakle, gde mogu da nadjem drajver za XP za NetMod povezivanje preko USB-a? Ne pravi mi neki narocit problem ali se katkad izgubi USB konekcija NetMod-PC i prinudjen sam da resetujem Win. Pretpostavljam da je u drajveru problem.

Drugo pitanje je, koliko se obicno ceka na dodatne usluge. Prilikom podnosenja zahteva za ISDN (nazalost) nisam upisao dodatne usluge poput dodatnog MSN broja i jos nekih, vec sam to ucinio skoro. Koliko im sad treba da to puste (aktiviraju) i na koji nacin cu biti obavesten o tome?

Trece pitanje je, nameravam da kupim ISDN telefone. Ne znam nista o njima i voleo bih da cujem necija iskustva. Cuo sam da su Siemens najbolji a budzet mi je do 250 eur. Nameravam da kupim dve bezicne slusalice i jednu bazu.

Cetvrto, kako se dodeljuju MSN brojevi pojedinacnim ISDN telefonima, jel to komplikovana procedura, jel mora da mi dolazi neko iz Telekoma za to ili sta? Da li se programira NT zavrsetak ili telefoni i kako?

Peto, kako funkcionisu usluge tipa "call waiting" ili "call diverting" ili neke takve koje mogu biti i kratkorocne...u smislu da li svaki put kad hocu da mi call waiting bude aktivan, ja ga aktiviram nekim kodom ili to uradim jednom za svagda pa to traje sve dok ne iskljucim? I sta je isplativije, posto naravno usluga nije za dz?

Hvala na odgovorima.

Marko.
[ jovbabic @ 27.03.2004. 07:20 ] @
Iskustva iz Rep.Srpske...
Niko te nece obavestiti o dobijanju novih usluga tipa MSN...probas sam posle par dana i ako radi, dobro i jeste, ako ne radi, zoves coveka koji ti je instalirao telefon a zajebo se pa ti dao svoj mobilni broj...Ako je besplatna usluga, dobijas je u roku dan/dva..ako se placa, nakon uplate po predracunu cekas dan,dva, ako se placa uz pretplatu, usluga se aktivira nakon dan dva od podnosenja zahteva...
Za novi MSN...pa samo probas sve brojeve iz opsega koji te sleduje i ako analogni tel zvoni, ubo si koji je broj i da li je pusten ili ne!

Siemens mi je nekako najpouzdaniji...preporucujem Base station 4170, koji na sebi ima i dva a/b porta, opsluzuje jos 8 slusalica, ima USB interfejs i sluzi kao TA, a firmware vodi kompletnu evidenciju o saobracaju preko same BS, znaci, listinzi, restrikcije za pojedine lokale/slusalice...Moguce ti je i preusmeravanje sa slusalice na slusalicu, call transfer i ostale perverzije...Gigaset 4000 seriju preporucujem jer do sad nisam video pokvarenu...Kad prvi put upalis slusalicu, ona obicno nudi Setup Assistant koji te kroz pitanja vodi do potpunog podesavanja slusalice...Znaci, samo njakas meni dok ne dodjes do H-set i Base station setup-a u kome te pita za MSN...
kad su analogni portovi na NT-u u pitanju, njihov broj se definise podesavanjem preko analognog telefona, dakle, kucanjem kojekakvih sifri, npr. **#73#111MMSSNN#, gdje je MMSSNN tvoj pretplatnicki MSN... Svaki NT ima svoje sifre..za Netmod ne znam tacno koje su... Dakle, analognim portovima NT-a se dodeljuju brojevi siframa a za ISDN aparate brojevi se dodeljuju samim aparatima!!
U RS je CW za dž.
Stalno je aktivna, ali, u dogovoru sa operaterima na centrali možeš menjati vrstu...naravno, čik dodji do operatera...
[ NBG @ 28.03.2004. 03:52 ] @
http://netmod.intracom.gr/installation/engl_install-guides.htm