[ Mico021 @ 18.09.2014. 23:01 ] @
Recimo dogovorim webdizajn za inostranog kupca - kako najprostije do naplate?
Sem Western Uniona.

I koja je zapravo prednost PayPala (da zamislimo da možemo da primamo novac) u odnosu na ostale načine transfera novca?

Hvala :)
[ Java Beograd @ 19.09.2014. 07:14 ] @
Uplate ti na tvoj devizni račun u bilo kojoj banci.
[ Mico021 @ 19.09.2014. 09:07 ] @
Ne mogu drugi uplaćivati na moj devizni račun, valjda se kosi sa nekim prozitivnopravnim propisima.
[ Java Beograd @ 19.09.2014. 09:40 ] @
Ko ti to kaže ? Jesi li probao ?
Meni redovno uplaćuju (kamo sreće da je redovno ) Legnu pare, daš izjavu bankaru i to je to. Onda raspolažeš sa svojim parama.
[ Mico021 @ 19.09.2014. 09:44 ] @
Kakvu izjavu?

Ne daju u banci Intezi, pokušao čovek iz BG-a da mi uplati u evrima na devizni račun (za domen), i oni mu kažu da ne može, jer se kosi sa nekim propisima, zbog mogućnosti pranja novca bla bla... Mogu da zamislim tek za inostranstvo kako bi komplikovali.
[ kunc @ 19.09.2014. 09:49 ] @
redovno mi salju pare iz Njemacke i Holadnije za usluge desing-a i web developmenta. Prije je to bilo na devizni racun, a sada preko PayPal-a.
Nikad me nitko nije pitao odakle ti pare dolaze i na osnovu cega su dosle. Raiffeisen BANK je u pitanju.
[ acca3 @ 19.09.2014. 10:21 ] @
Pravili su ti problem zato što si hteo da primiš devize unutar zemlje. Kada primaš iz inostranstva onda ide bez problema. Unutar Srbije transakcije moraju biti u dinarima.
[ Java Beograd @ 19.09.2014. 10:26 ] @
Ne može fizičko lice iz Srbije, u Srbiji, da uplati drugom fizičkom licu iz Srbije pare na devizni račun. Može, samo ako je ovlašćen.

Pravno lice iz inostranstva može da uplati devize na devizni račun fizičkom licu u Srbiji. Samo idi prvo u svoju banku, gde imaš devizni račun, i traži "instrukcije za uplatu na tvoj devizni račun". Onda ti oni daju SWIFT code i još nešto i ti to pošalješ onima koji treba da ti uplate kintu.
[ Mico021 @ 19.09.2014. 13:42 ] @
Hvala vam na pojašnjenju.
A je l mogu slati i fizička lica meni kao fizičkom? I bez obzira da li su € ili $ , ono će samo konvertovati u €?


Ako je tako prosto, zašto onda svi kukaju što nema PayPala za prijem novca?
[ mr. ako @ 20.09.2014. 04:15 ] @
To je ono sto su ti trebali odgovoriti na pocetku. :)

Citat:
Mico021:
I koja je zapravo prednost PayPala (da zamislimo da možemo da primamo novac) u odnosu na ostale načine transfera novca?

Hvala :)

PayPal je jeftiniji, brzi i sigurniji. <-- sve ovo se moze osporiti na ovaj ili onaj nacin, ali generalno su to prednosti, kad je u pitanju transfer ali i placanje (pogotovo manjih suma).

Ako ti neko salje 100 evra, preko PayPala je to par procenata (zaboraih tacno) tipa 2-4%, a preko bank wire-a ne bi bilo ispod 15-30evra. Ali kad se salju vece sume, wire moze da bude daleko povoljnije resenje.
[ cika dacha @ 20.09.2014. 12:06 ] @
unutar Srbije devize da prebacis drugom fizickom licu mozes samo na osnovu trgovine sa nekretninama.
[ Mico021 @ 20.09.2014. 14:09 ] @
A znači banka kida na provizijama. Onda je još i najbolje western union, jer ja ništa ne plaćam.
Moje usluge su oko 50€, koliko bi banka uzela?