[ Qler01 @ 19.09.2014. 15:40 ] @
Kada kliknem na rezervisi formu
dobijam obavestenje da ne moze da se uradi insert za rezervaciju...

Tu je i struktura baze podatka

>>Primetio sam da mi u bazi za KupacID upise 0 dakle ne dohvati ... zna li neko zasto upisuje 0 za KupacID? <<
Break point prikaze odmah vrednost za voziloID dok kupacID = 0 ?????? IMA LI KOGA ZA POMOC NAMUCI SE ZIV

public static void Rezervacija(int voziloId, int kupacId)
{
SqlConnection konekcija = new SqlConnection();
try
{
konekcija.ConnectionString = CONNECTION_STRING;
konekcija.Open();

string insertUpit = "INSERT INTO Iznajmljivanje(VoziloId, KupacId) "
+ "VALUES(@VoziloId, @KupacId) ";

SqlCommand komanda = new SqlCommand(insertUpit, konekcija);
komanda.Parameters.Add("@VoziloId", voziloId);
komanda.Parameters.Add("@KupacId", kupacId);

komanda.ExecuteNonQuery();
}
catch (Exception ex)
{
throw ex;
}
finally
{
konekcija.Close();
}
}







[Ovu poruku je menjao Qler01 dana 19.09.2014. u 17:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Qler01 dana 19.09.2014. u 18:27 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Qler01 dana 19.09.2014. u 18:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Qler01 dana 19.09.2014. u 19:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Qler01 dana 19.09.2014. u 20:06 GMT+1]
[ Laki123 @ 20.09.2014. 10:43 ] @
Da bi nesto upisao u poveznu tabelu moras imati podatke u glavnim tabelama. U tabeli Vozilo moras imati upisan podatak sa istim voziloID, isto tako i u tabeli Kupac mora biti podatak za kupacID, tek onda se moze upisati podatak u tabelu Iznajmljivanje. Proveri koji podatak saljes u parametru za voziloID i kupacID i da li ti podaci postoje u ove dve tabele.
[ Qler01 @ 21.09.2014. 10:17 ] @
napravio sam. jednostavno u tabeli kupac imao sam dva zapisa, ja sam se logovao sa totalno trecim zapisom iz membershipa. Znaci preko membershipa sam kreirao nalog i stavio ga u rolu Kupac.

Na login stranici nisam radio proveru, tako da sam se logovao sa nepostojecim zapisom u tabeli.
Napravio sam to i sada prosledjuje prametre kakve i treba za kupacid i voziloid.
Samim tim dodao sam proveru na loginstranici da ukoliko postoji kupacid da ga redirektuje na stranu slobodnavozila.aspx ukoliko ne postoji dobije obavestenje da ne postoji taj korisnik.

Moze lock teme