[ SpizaGenije @ 23.09.2014. 16:49 ] @
Kao što naslov i kaže...

Treba da ošišam naša slova, tj. da iz nekog txt boksa pokupim string i ako ima naših slova da ih "skratim" za kvačicu, a "đ" da riplejsnem u "dj"...

Npr: "Đoka danas išao da kupi ćevapčiće" u "Djoka danas isao da kupi cevapcice"

Nigde na netu da iskopam primer! O.o

A iskreno da kažem, slabo se i razumem... :p
[ ivmilicevic @ 23.09.2014. 22:35 ] @
Cak i notepad ima opciju find and replace, naprimjer: "find ć replace with c" i tako redom
[ SpizaGenije @ 24.09.2014. 12:21 ] @
Aj ovako...

Evo, praviću se da nisam pročitao odgovor! ;)
[ Shadowed @ 24.09.2014. 12:41 ] @
Ivmilicevic ti je dao dobar predlog. Nema potrebe za regexp, dovoljno ti je string.Replace ili StringBuilder.Replace.

[ SpizaGenije @ 24.09.2014. 12:54 ] @
Bilo bi to kulturno rešenje da imam kratak string i ne bih nešto posebno ni razmišljao kako to odraditi...

Ali, ja moram povući podatke iz baze u grid, ošišati naša slova i sve to prebaciti u neki .txt ili .dat fajl... E sada... u pitanju je cca. 50K redova podataka, a u svakom redu je 200 -250 karaktera... u prevodu 10 - 12,5 mil. karaktera kroz koje moram protrčati.

E zato hoću da koristim Regex, a ne Replace f-ju... :

EDIT:
Sada videh da sam u prvom postu napisao txt box. Sori zbog toga, valjda kako sam pokušavao da napravim nešto, pa sam koristio taj objekat prilikom testiranja kôda..

EDIT 2:
A u jednoj od kolona moram da sasečem dužinu na 60 karaktera, ukoliko ima više...
[ mmix @ 24.09.2014. 13:15 ] @
StringBuilder ti je stvoren za te stvari. 50k redova od 200chars (appx 10Mb) je sica za StringBuilder. Zapravo ces imati mnogo veci performance penalty i iskoriscenje memorije za regex.

Ako bas insistiras na regex-u, on je unicode enabled, mozes komotno da napravis patern /š/ i da radis replace na s. Medjutim, nema teorijske sanse da to bude brze i efikasnije od StringBuildera.
[ SpizaGenije @ 24.09.2014. 13:52 ] @
Hvala Miljane... Mislio sam da će Regex brže odraditi posao nego StringBuilder.