[ injectionlud @ 24.09.2014. 17:56 ] @
Dvoumio sam se u koju temu da postavim temu i da je ne omasim. Ukoliko sam omasio, ja se izvinjavam moderatorima ovom prilikom, pa neka je pomere u odgovarajuci deo.

Imam wordpress, i sad kad postavim video u postu npr.
Code (php):
 <iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/XhOFxSba26c" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

kako da namestim da kada se klikne da se pokrene video da on otvori odredjeni link u novom jezicku i ujedno pokrene video?
Ne mora da je bas ovaj kod i ne mora da je bas vezan za youtube, ovaj kod sam uzeo za primer samo.
Hvala unapred na pomoci
[ plus_minus @ 24.09.2014. 19:06 ] @
Probaj 'flash-object' embed ..

Code (php):

<?php

$objectStyle='width:640px;height:480px;margin:10px 36px 10px 37px;';
$params='&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;color1=0xe1600f&amp;color2=0xfebd01';
$url='http://www.youtube.com/v/NqJiCDElWmo'.$params;

?>

<object type="application/x-shockwave-flash" data="<?=$url; ?>"  style="<?=$objectStyle; ?>">
 <param name="movie" value="<?=$url; ?>">
 <param name="allowfullscreen" value="true">
 <param name="allowscriptaccess" value="always">
 <param name="wmode" value="opaque">
 <param name="quality" value="high">
 <param name="menu" value="false">
</object>

 
[ plus_minus @ 24.09.2014. 19:18 ] @
Ili je ovo ipak sasvim dovoljno.
Za html5 sposobne browsere.

Code (html):


<object
     style="width:640px; height: 480px;"
     data="https://www.youtube.com/v/NqJiCDElWmo">
</object>

 
[ injectionlud @ 24.09.2014. 19:24 ] @
Ne radi, sad uopste ni ne prikazuje video plejer.
Cilj mi je da kad se klikne na video, da li na start button ili bilo sta, da se otvori neki odredjeni link u novom jezicku, npr. reklama, i da krene da prikazuje video.
Tako neceg ima dosta na sajtovima za online filmove. Nadam se da me sad shvatate i da sam vam priblizio ono na na cega mislim.

Nece raditi nikako ni ovaj drugi kod, jer sadrzi samo link videa. POtrebno je da se klikne na video plejer, pusta video, ali u isto vreme i otvara reklamu u novi jezicak ili prozor.
[ plus_minus @ 25.09.2014. 08:07 ] @
Evo ti drugog primera, ovaj object što ima samo style i data parametar. html5. Kod mene na računaru, direkt klik na najobičniji html fajl i radi (i firefox i hrom). Isto tako će da se ponaša i ako ga uploadujem bilo gde. To važi i za prvi primer (taj prvi radi u svim pretraživačima) - UKOLIKO - imaš pravilno formiran doctype. A ta stranica i wordpress tema koju koristiš, e vidiš, to su već tvoje lične "zvrčke" i način rada.

Object tag je poprilično fleksibilniji od iframe-a, što se tiče stila, npr.

Prekopiraj ovo dole i snimi u neki "test.html" pa pokreni.
Ne moraš baš ovaj link koji stoji u data, zameni nakon /v/NqJiCDElWmo sa određenim YT kodom (video fajlom) iz samog yT url-a.

A reklame, reklame ćeš posebno. Pored video fajla, ispod.. iznad.. desno, levo.. Ako su u pitanju YT/google/adsense ili video sense, kako se već zovu te zezalice zbog kojih adblockplus ima vrhovnu, svakidašnju ulogu, to onda pogledaj na yt sajtu šta kažu kako ćeš to da implementiraš, jer to na šta si mislio je jedno, a postavka za to što si mislio, kako izgleda (taj određeni wordpress sajt ili stranica) kod i ostalo, to je sasvim druga tema. :)

Code (html):

<!DOCTYPE html>
<html lang="en">
<head><meta charset=utf-8>
<title>Tube Example</title>
</head>
<body>
<h1>Object instead of iframe</h1>

<object
     style="width:640px; height: 480px;"
     data="https://www.youtube.com/v/NqJiCDElWmo">
</object>

</body>
</html>