[ Aleksandar1992 @ 25.09.2014. 21:48 ] @
molio bih neku pomoc oko ovoga,da li jos neko ima ovaj problem,cesto ili povremeno?
jako je frustrirajuce,pogotovo kad krenem da igram neku igru online,nikad ne znam kad ce da stane sa radom,haos...
problem tu i tamo resava rekonekcija na mrezu,ali to je ubi boze,dok igram nesto ili gledam film...
jer,sav video sadrzaj koji je browser dotada ucitao,pada u vodu...
modem je E3251,otkljucan telenorov,mreza je Vip mobile,paket do do 6mbit/s max.
brzine koje ja postizem su od 4 do 6 zapeta nesto megabita,ali zbog ogranicene brzine paketom,speedtest.net uvek skoci do nesto vece brzine,pa onda padne ispod 6mbit/s i ocita manju vrednost.
ali nije problem brzina,pogledajte sliku,da vam bude jasnije.
zvao sam operatere vise puta,beskorisni su kao i svi ostali,naravno.
evo slike:

http://i.imgur.com/WuMEEVn.jpg

pozz svima.
[ espresso @ 26.09.2014. 09:22 ] @
Ili im je preopterećena bazna stanica ili ti je slab prijem. Takođe, vip resetuje vezu na svakih 5 sati pa mora opet da se spaja na net.
Možda pomogne ako napraviš skriptu koja pinguje na određeni broj sekundi kako veza nikada ne bi pala sa HSPA na običan 3G.
[ Slobodan Milivojevic @ 26.09.2014. 10:09 ] @
Vidim na ovom screenshotu da ti je RSSI -109dBm.

To je uzasno slab 3G signal - probaj da nadjes neku lokaciju za modem sa bar -100dBm, idealno da ide na -95dBm.
[ Aleksandar1992 @ 26.09.2014. 17:29 ] @
oh...probacu da nabavim usb produzni kabl od 10 metara,pa cu malo na krovu kalibrisati,da probam da nadjem nesto ispod -100dBm.
sa zte modemom mf667 hoce ponekad da padne pa -99dBm,a uglavnom je oko 103,105.zte bolje hvata signal.
ja sam na ovaj huawei nakacio neku svojerucnu antenu sa parabolom i zicama,iskoristio sam crc9 ulaz.
kad nadjem kabl,javim sta bilo.
[ espresso @ 26.09.2014. 19:06 ] @
Možeš da imaš problem zbog dužine kabla. Ja sam imao i sa 2,5m problem. Jednostavno, nekvalitetan kabl, veliki pad napona kroz njega i modem gubi konekciju ili se resetuje. Morao sam do modema da dovodim direktno stabilisano eksterno napajanje. Ili ako koristim samo usb kabl, na delu kod modema stavljam solid polimer kondenzator koji može da isporuči struju kada modem povuče.
Evo kako izgleda. Imam dve opcije na kraju kabla, jedna je da koristim eksterno napajanje a druga je da koristim napajanje samog USB-a.


[ Aleksandar1992 @ 26.09.2014. 22:45 ] @
mislim da struja nece da utice na to da modem gubi konekciju i pada na wcdma.moj problem jke signal,izgleda.
ali u prethodnoj nekoj mojoj temi sam pisao, bas o tome o cemu ti ovde sada pises.
E3251 mi se ponekad gasi sam od sebe,ono sto se kaze "randomly",ne vidi ga racunar na nekoliko sekundi,pa se vrati.
mislim da sa ovim tvojim kablom,to ne bi smelo da se desava...ali ipak,prvo probati,pa onda pisati.
[ Aleksandar1992 @ 30.09.2014. 16:33 ] @
Vip je unapredio mrezu kod mene u mestu,signal je skocio na 95-103dBm i veza radi fenomenalno,brzine su nikad ispod 10mbit/s. pozz svima.