[ djolejr @ 29.09.2014. 19:12 ] @
Interesuje me način na koji se podešava ovaj Access Point. Tačnije, kako doći do bilo kog oblika komandne konzole ili do web interfejsa, ako ga poseduje?
Proverom na DHCP serveru na osnovu MAc adrese AP-a ustanovim IP adresu. Moguće je pingovati IP adresu, i kada pustim 1000 paketa, AP prestaje as odzivima na neki broj paketa i vraća se nazad. Kada se desi prestanak odziva, kao da se uređaj restartuje, jer signalne LED se isključe i ponovo vrate, kao kada se uključi uređaj na napajanje.
Fizičkim rastavljanjem uređaja, došao sam do tastera, za koji pretpostavljam da je neki tip reset-a, ali nikakvom kombinacijom ne uspevam da resetujem uređaj (6s + 6s držanja tastera ili slično). Pokušao sam preko Putty-a da mu pristupim preko viš različitih portova (Telnet, ssh, ...), bezuspešno. Sam AP ima samo ethernet konekciju.
Bilo kakav savet je dobrodošao.
Kako sam pretraživao po netu, izgleda da je za povezivanje ovih AP-ova potreban kontroler tipa WLC2 ili 100, 200, ...
Prvi put se susrećem sa Juniper opremom.
Hvala.
[ djolejr @ 30.09.2014. 18:35 ] @
Koristio sam Google kako bih došao do odgovora, malo duže, sa obzirom na to da u trenutku postavljanja nisam imao nešto vremena, a želeo sam da brzo dođem do informacije da li AP može da radi nezavisno. Odgovor je da izgleda ne mogu da rade nezavisno. Izvor informacije je Juniper forum. Ovo su odgovori:
"Since mss 9.1 and persistent configuration feature, AP only need a one-time connection from a controller, and then work indefinitely even in case of a reboot (implying configurations such as localswitching / local auth etc.)"
"MSS 9.x supports persistent AP. Here you can configure the mentioned APs using the wan-outage feature.
The thing to remember is that the AP needs to be in wan-outage before the first power toggle after which the AP can operate through any reboots without the WLC."
Dakle, mislim da je potreban WLC da bi se pokrenuo uređaj.
Sada imam ovaj AP koji je izgleda potpuno beskoristan bez ovog kontrolera :-)
[ B3R1 @ 01.10.2014. 13:25 ] @
http://www.juniper.net/assets/.../pdf/datasheets/1000359-en.pdf

Relevantan citat:

"Configured and controlled by Juniper Networks WLC Series Wireless LAN Controllers, the WLA Series performs deep packet inspection, encryption, traffic forwarding ..."

U tekstu se pominje "controller-less mode" (vidi poglavlje "Branch Office Deployment"), ali to ne znaci da WLA moze da radi bez WLC, vec da se WLC moze da instalira u centrali firme, a WLA u udaljenim kancelarijama, povezanim WAN konekcijama ka centrali. Znaci, opet ti treba WLC, samo nije potrebno da bude na svakoj lokaciji. Nije šija nego vrat. Obrni-okreni, WLC ti je neophodan.
[ djolejr @ 01.10.2014. 13:38 ] @
Shvatio sam. Preuzeo sam PDF i shvatio. Nikada se nisam susretao sa
Juniper opremom, i došao sam u posed AP-a. Rekoh uzeću ga, jer sam pitao
kako se to konfiguriše, a dobio sam odgovor : "Ima CLI, slično kao
Cisco.Provalićeš komande na Google-u". I tako ja uzmem Ap. Kad ono :-).
A ponadao sam se da imam kući super AP. :-)

(
https://www.google.rs/url?sa=t...IIAQ&bvm=bv.76477589,d.bGQ
)
[ cnovakovic @ 06.11.2014. 12:35 ] @
Juniper WLA532 je jako ozbiljan AP, podrzava 3x3 mimo an i bgn simultano.
Mozes da kupis hw controler ili virtual wlc, mislim da cena za neki minimalni broj licence ne moze da bude fise od 300-400e.

Naravno to je sve Trapeze Networks legacy sa nekim minimalnim razvojem od strane Junipera u poslednjih par godina.
Takodje, JNP je napustio wifi razvoj pre par meseci u korist Arube.