[ Nelliot87 @ 01.10.2014. 09:21 ] @
ja dugo vremena nisam mogao da koristim tl901nd u repeater modu do sada kada sam procitao caku.
http://www.webkuhinja.com/2011...1nd-u-universal-repeater-modu/
Radio je dobro i kao acces point samo jedno je kad imas kabli u uredjaju a drugo je kad je bezicni
[ Nelliot87 @ 18.02.2015. 19:23 ] @
POSLE NEKOLIKO DESETINA NEDELJA MOGUCE JE DA POCNE STARI BAG BEZ OBZIRA NA FIRMVER NARAVNO TP LINK OV!!!

Uputstva
TP-LINK TL-WA901ND u universal repeater modu
06.01.2011 Omega 2 Comments

Pošto sam se pošteno namučio da podesim ovaj inace odlican uredjaj (dodje sa PoE adapterom) da radi u universal repeater modu, da evo nekome mozda ustedim koju minutu ili sat .

Naime “caka” je da prije nego sto prebacite na universal repeater mod, dakle jos u access point modu, podesite SSID na istu vrijednost kao i kod glavnog AP.

Poslije toga kliknite na SAVE i onda promijenite mod u universal repeate, opet kliknite SAVE i ovaj put uradite reboot.

Zadnja stavka je da podesite Wireless Security na ista podesavanja kao na primarnom AP-u
Repeatertl-wa901ndtp-linkWireless Access Point
Post navigation
Previous PostEnhance Skype call qualityNext PostPobjeda lite
2 thoughts on “TP-LINK TL-WA901ND u universal repeater modu”

Vladimir
23.01.2012 at 23:06

Ovo uputstvo je bilo vrlo korisno za mene iako mi nije proradilo iz prve kada sam ga slijedio korak po korak. Kod mene je wireless security trebalo podesit prije prelaska u universal repeater mode, jer bi mi inace wa901 zaglavio i morao sam da ga restujem da bih mu ponovo mogao pristupit. Imao bih jedno drugo pitanje. Posto sam ga podesio u universal repeater modu brzina interneat mi je pala sa 5 mb/s na 3 mb/s ako se kacim na njega prako wifi ali je ostajala 5mb kad se kacim na njega preko etherneta. Ako bi na njega zakacio drugi wifi router konkretno wr-941nd preko wan porta na routerovom lan portu bih i dalje imao 5 mb/s dok bih na routerovom wlan imao opet 3mb/s ( cudno posto router radi na drugom kanalu i odvojeno od access pointa)
Omega
24.01.2012 at 18:35

Sta ti stoji pod Wireless->Wireless Settings->Max Tx Rate

jer je normalno da se brzina prepolovi u repeater modu ali sa 300Mbps na 150 ili koliko vec moze maksimalno izvuci tvoj AP na koji se kacis a ne nikako sa 5 na 3 Mbps
[ Nelliot87 @ 09.05.2015. 13:31 ] @
Jos jedna caka koji sam sam zakljucio

Kada se ne koristi dhcp moguce je duzi rad bez prekida

kao i

kada se se povezete na ap a ako je starije generacije nece sam preci na mod rada (mixbg b g migbgn n) najbolje je posle resetovanja kada su podesavanja ap name i sifra ap a podesiti da operativni mod bude isti kao i kod ap a od kog se uzima signal

to pomaze 100 posto