[ jovajovic100 @ 02.10.2014. 15:05 ] @
Ubijena i silovana četrnajstogodišnja devojčica!

http://www.telegraf.rs/vesti/1...a-u-napustenoj-kuci-u-rakovici

Osumnjičeni za ubistvo devojčice iz Batajnice višestruki povratnik

-N A S L O V - T E M E - P R O M E N J E N - Z B O G - O P R A V D A N E - P R I M E D B E


[Ovu poruku je menjao jovajovic100 dana 03.10.2014. u 00:47 GMT+1]
[ Aleksandar Đokić @ 02.10.2014. 19:30 ] @
Reci nam odmah da li je Dimkovic kriv ?
[ anon142305 @ 02.10.2014. 20:33 ] @
Ne znam detalje ovog konkretnog slucaja, ali mislim da bi ovo bilo dobra podloga da se pokrene neka akcija
kako bi se zenskim osobama omogucila nabavka suzavca u spreju, koji bi sluzio kao zastita od napada.

Nikako mi ne ulazi u glavu kako u ovoj zemlji moze legalno da se dobije dozvola za nosenje vatrenog oruzja,
a nesto sto moze da se koristi u odbranbene svrhe - to je zakonom zabranjeno!?!
[ Sceka @ 02.10.2014. 21:22 ] @
@jovajovic100 - Ne razumem pitanje/naslov teme.

"Zašto se opet ovako nešto dešava" > sta ocekujes kao odgovor na to pitanje obzirom na to sta si postavio u postu kao objasnjenje, razradu... naslova teme?


Pozdrav!
[ jovajovic100 @ 02.10.2014. 22:02 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić:
Reci nam odmah da li je Dimkovic kriv ?

Da li je moguće da si takvu misao imao i samo u deliću sekunde u svojoj glavi , a kamoli je napisao. To je strašno bolesno, krajnje nehumano.
Za tri meseca su silovane i ubijene dve devojčice, i ti imaš smelosti da sa tim praviš sprdnju. Jezivo i neverovatno.
Jeste , kriv je što te nije odmah izbrisao za večito, a ako ume i spalio ti računar preko interneta.


Sceka
Zoran Scekic

Možda nisam najsećnije postavio naslov, ali moja želja je da se prvo preko više foruma, a posle i u određenim strukturama vlasti pokrene inicijativa
da se svako ko posegne iz najnižih pobuda prema maloletnim osobama , pogotovo ako izvrši ubistvo, drastično kazni, a naročito ako je povratnik da
kazna bude drakonska ( hemisko kastriranje ). Mislim da sam promenom naslova razjasnio moju ideju. Hvala na primedbi!


[Ovu poruku je menjao jovajovic100 dana 02.10.2014. u 23:12 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 02.10.2014. 22:12 ] @
Citat:
IUOP_1
kako bi se zenskim osobama omogucila nabavka suzavca u spreju, koji bi sluzio kao zastita od napada.


Koliko je meni poznato, a poslednji put sam proveravao pre vise godina posto su me cimali da im kupujem pepper-spray ovde u DE (legalno se prodaje, mozes da ga kupis na Amazonu*), u Srbiji nosenje tih stvari (a kamo li upotreba) nije legalno, osim ako nisi policija. Ako se nesto promenilo u skorije vreme, nek me neko ispravi onda.

Zabrana je, naravno, idiotizam svoje vrste i relikt vremena gde je bilo bitno da svima bude jasno da "samo drzava sme da bije" tj. gde je samo drzava tj. njeni aparati represije mogla da ima pravo na zakonsku primenu sile.

(*) Koga zanima: http://www.amazon.de/F-W-24450...=8-1&keywords=pfefferspray za svega nekoliko EUR, ili ko hoce ima profi (koji ima i farbu koja se tesko skida za identifikaciju pocinioca): http://www.amazon.de/dp/B00LLG6XEE?psc=1

Prva stvar koja bi trebalo da se uradi je da se legalizuju ove stvari. Zena koja je napadnuta od strane nekog majmuna nema nikakve sanse osim pribegavanja nekom multiplikatoru sile, a biber-sprej je jedna od tih metoda. To omogucava kljucnih par desetina sekundi da se od majmuna pobegne.
[ jovajovic100 @ 02.10.2014. 22:30 ] @
Ivan Dimkovic

Ovom temom ćemo dodirnuti raspravu od pre nekoliko dana o tome da devojčica od 14 godina može da stupa u odnose sa muškarcima bez ograničenja.
Zašto, jer je to bila devojčica iz problematične porodice. Namerno neću da kažem da je ona bila problematična, jer da nije bila u takvom okruženju ni ona
nebi bila problematična i bežala od kuće. Za mene je ona bila samo dete od 14 godina, koje je manijak namamio, iskoristio i ubio.
Još pre puno godina sam pokušavao da proguram kod policije sprej sistem zaštite za taksiste, ali bezuspešno. Od tada je ubijeno nekoliko ljudi koji su
hranili svoje porodice. Tako je i sa drugim potencijalnim korisnicima takve opreme.
Ali poenta nije u tome da svako ima sprej u tašni ( neka ima ), već da manijaci budu svesni da će biti uhvaćeni i da će ostati bez muda. Nusu oni toliko
ludi da nisu svesni toga.
[ Aleksandar Đokić @ 02.10.2014. 22:49 ] @
Citat:
jovajovic100:
Citat:
Aleksandar Đokić:
Reci nam odmah da li je Dimkovic kriv ?

Da li je moguće da si takvu misao imao i samo u deliću sekunde u svojoj glavi , a kamoli je napisao. To je strašno bolesno, krajnje nehumano.
Za tri meseca su silovane i ubijene dve devojčice, i ti imaš smelosti da sa tim praviš sprdnju. Jezivo i neverovatno.
Jeste , kriv je što te nije odmah izbrisao za večito, a ako ume i spalio ti računar preko interneta.


Vidi, ja sam 1000% siguran da si ti ovu temu pokrenuo kako bi dokazao svoje tvrdnje sa druge teme, tako da je moje pitanje u tom smislu, a daleko od toga sto si napisao.
[ Ivan Dimkovic @ 02.10.2014. 23:01 ] @
@jovajovic100,

Prica od pre nekoliko dana apsolutno nikakve veze sa ovim nema. Manijaci ce napadati decu bez obzira na to da li je slobodan seks legalan sa 14, 15, 16 ili 18 godina.

Te stvari veze sa vezom nemaju, sorry.

Solucije za taj problem su identifikacija manijaka i sprecavanje dolazenja istih u kontakt sa decom (lecenje, zatvor, itd.). Price o starosti za legalan seks su sasvim druga prica. Mozes biti siguran da silovanje nije f*ckin pristanak na seks te da manijaku nije bitno sta kaze krivicni zakonik u pogledu toga.

Citat:

već da manijaci budu svesni da će biti uhvaćeni i da će ostati bez muda. Nusu oni toliko
ludi da nisu svesni toga.


Eno u USA im prosviravaju glavu bez povratka, pa opet ih ima.

Bice da ludak ne razmislja isto kao i ti ili ja, pa to sta mislis od cega bi se ti u*rao ne funkcionise u mozgu ludaka.
[ jovajovic100 @ 02.10.2014. 23:21 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić:
Citat:
jovajovic100:
Citat:
Aleksandar Đokić:
Reci nam odmah da li je Dimkovic kriv ?

Da li je moguće da si takvu misao imao i samo u deliću sekunde u svojoj glavi , a kamoli je napisao. To je strašno bolesno, krajnje nehumano.
Za tri meseca su silovane i ubijene dve devojčice, i ti imaš smelosti da sa tim praviš sprdnju. Jezivo i neverovatno.
Jeste , kriv je što te nije odmah izbrisao za večito, a ako ume i spalio ti računar preko interneta.


Vidi, ja sam 1000% siguran da si ti ovu temu pokrenuo kako bi dokazao svoje tvrdnje sa druge teme, tako da je moje pitanje u tom smislu, a daleko od toga sto si napisao.


Vidi ti, ja sam ozbiljan čovek koji ima decu, i nikako ne bi takvu temu zloupotrebljavao. Stvarno ne znam ko si ti što to radiš. Isto tako ne znam na koje moje tvrdnje misliš, ispade da
ti bolje znaš šta je u mojoj glavi. Zašto ovu temu povezuješ sa Dimkovićem ni to ne znam. Moraš mi to razjasniti ili ću te stvarno smatrati bolesnim.
Kada sam jutros čuo za tu vest mislio sam da su ipak ovde pristupaju normalni ljudi, a ne bolidi! Možda grešim !

[Ovu poruku je menjao jovajovic100 dana 03.10.2014. u 00:39 GMT+1]
[ jovajovic100 @ 02.10.2014. 23:38 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
@jovajovic100,

Prica od pre nekoliko dana apsolutno nikakve veze sa ovim nema. Manijaci ce napadati decu bez obzira na to da li je slobodan seks legalan sa 14, 15, 16 ili 18 godina.

Te stvari veze sa vezom nemaju, sorry.

Solucije za taj problem su identifikacija manijaka i sprecavanje dolazenja istih u kontakt sa decom (lecenje, zatvor, itd.). Price o starosti za legalan seks su sasvim druga prica. Mozes biti siguran da silovanje nije f*ckin pristanak na seks te da manijaku nije bitno sta kaze krivicni zakonik u pogledu toga.

Citat:

već da manijaci budu svesni da će biti uhvaćeni i da će ostati bez muda. Nusu oni toliko
ludi da nisu svesni toga.


Eno u USA im prosviravaju glavu bez povratka, pa opet ih ima.

Bice da ludak ne razmislja isto kao i ti ili ja, pa to sta mislis od cega bi se ti u*rao ne funkcionise u mozgu ludaka.


Možda nisam dobro objasnio. Izvini. Možda nisam ni trebao da povezujem te dve teme. Ali evo zašto sam to uradio. Ako devojčica sa 14 godina pobegne od kuće nju traži policija,
a čika koji joj da šarenu lažu i priča lepe reči koje nije imala kod kuće može da joj trpa. Znači, manijak može da joj priđe bez straha da će ga neko pitati šta to radi.
Ono što sam ja i rekao je da je potrebna rigorozna kontrola takvih bolida, jer su obadvojica povratnici za isto delo. Slažem se ja potpuno da društvo nije obavilo svoj deo kao i mnogo
puta do sada.
A budi siguran da ako čvrsto znaju da će završiti u ludaji doživotno bez muda sigurno se pola njih neće usuditi da napadne dete. Nisu oni maš bez pameti, onaj iz Surčina je vodio
potpuno normalan život, sa povremenim mračnim izletima koji nisu bili sankcionisani.
[ Homer J. Simpson @ 02.10.2014. 23:53 ] @
Citat:
jovajovic100:Ovom temom ćemo dodirnuti raspravu od pre nekoliko dana o tome da devojčica od 14 godina može da stupa u odnose sa muškarcima bez ograničenja.
.

Mozda devojcica od 14 godina moze da stupa u odnose sa muskarcima bez posledica , ali muskarci sa devojcicom ne mogu.
Valjda je do 15 godina dete , do 16 mladji maloletnik , do 18 stariji maloletnik , do 21 mladji punoletnik
[ anon142305 @ 03.10.2014. 07:12 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Zabrana je, naravno, idiotizam svoje vrste i relikt vremena gde je bilo bitno da svima bude jasno da "samo drzava sme da bije" tj. gde je samo drzava tj. njeni aparati represije mogla da ima pravo na zakonsku primenu sile.


Da, slazem se.

Citat:
Ivan Dimkovic:
Koliko je meni poznato, a poslednji put sam proveravao pre vise godina posto su me cimali da im kupujem pepper-spray ovde u DE (legalno se prodaje, mozes da ga kupis na Amazonu*), u Srbiji nosenje tih stvari (a kamo li upotreba) nije legalno, osim ako nisi policija. Ako se nesto promenilo u skorije vreme, nek me neko ispravi onda.


Ma kakvi, na sajtu MUP-a ima FAQ:
Citat:

U skladu sa članom 2. stav 2. tačka 3. Zakona o oružju i municiji ("Sl. glasnik RS" broj 9/92, 44/98 i 39/03) sprejevi se svrstavaju u gasno oružje koje izbacuje ili ispušta gas i druge supstance štetne po zdravlje.

Na osnovu člana 5. stav 1. ovog Zakona, zabranjen je promet, nabavljanje, držanje i nošenje ovog oružja.

U članu 348. stav 2. Krivičnog zakonika Republike Srbije propisano je da će se za nabavljanje, držanje i nošenje gasnog oružja učinilac krivičnog dela kazniti zatvorom od šest meseci do pet godina.

Nabavljanje mini elektrošokova Zakonom o oružju i municiji nije regulisano. Međutim, u koliko se elektrošok upotrebi za napad, saglasno članu 2. stav 2. tačka 7. Zakona, smatrao bi se hladnim oružjem, koje se takođe ne može nabavljati. Napominjemo da je opasnost od upotrebe ovih sredstava posebno izražena, ukoliko se upotrebe prema licima koja imaju ugrađen pejsmejker.


Dakle, cak ni elektrosoker nije zabranjen!!

Mozda se sam sprej moze nabaviti i u Srbiji (ne znam, pretpostavljam), ali problem je sto te ceka velika kazna ako ga nadju prilikom nekog pretresa.
Ili mozda nakon upotrebe, nista me ne bi iznenadilo.

Citat:
jovajovic100:
Još pre puno godina sam pokušavao da proguram kod policije sprej sistem zaštite za taksiste, ali bezuspešno.


Ne znam sta si tu uradio, ali sto se tice ovog problema, meni padaju na pamet dve stvari:

- kontaktiranje nekih poslanika preko drustvenih mreza,
- otvaranje FB grupa (to bi najlakse doprlo do medija).
[ Lavlja_Jazbina @ 03.10.2014. 08:00 ] @
Citat:
Ivan...Prica od pre nekoliko dana apsolutno nikakve veze sa ovim nema. Manijaci ce napadati decu bez obzira na to da li je slobodan seks legalan sa 14, 15, 16 ili 18 godina.

Kako nema.Taj je imao drugacije misli od ONIH vec napisanih u ONOJ temi.Koliko inata i kontriranja da mi se jutros povracalo od silnih pluseva
u odbranu ostecenog.
Jedno pitanje posto si se uhvatio kao pijan plota (ne samo u toj temi) zakona.
Izglasaju zakon,jelte lobiranjem,da svaki peder kome samo njemu znanom mimikom ili znakom si na ulici ili na bilo kom mestu dao,
odvede i tvolju ljubicu obescasti.Budi decentan pa kazi da li bi taj zakon postovao ili bi malo razmislio,pa i prekrsio ,toliko zagovarane Zakona.

Bez uvijanja,to je nemoguce ili slicne pokusaja da izvnes pitanje zbog jednostavnog odgovora.
[ jovajovic100 @ 03.10.2014. 10:07 ] @
Lavlja_Jazbina

Izvini, ali ja nisam razumeo šta si hteo da kažeš. Znam da nije to sve namenjeno meni ali bih voleo da znam šta si hteo da kažeš.

Iz današnjih novina:

""MUP:Osumnijčeni za ubistvo devojčice višestruki povratnik
BEOGRAD -

Osumnjičeni za ubistvo 14-godišnje Ivane Podraščić iz Batajnice je višestruki povratnik Darko Kostić (39) iz Beograda, a njeno telo pronađeno je jutros nakon dvomesečne potrage.
Telo devojčice, ubijene 31. jula, pronađeno je u iznajmljenoj kući u Rakovici, u ulici 11. krajiške divizije, a na osnovu dojave NN ženske osobe (22) koja je 29. septembra ove godine prijavila da je silovana.
Direktor policije Milorad Veljović rekao je da je otac devojčice njen nestanak prijavio 9. avgusta, kada je rekao da je dete nestalo 3. avgusta. Međutim, policija je utvrdila da je ona silovana 31. jula, zatim zlostavljana, zadavljena, potom uvijena u ćebe i zakopana u dvorište.
Telo pronađene devojčice bilo je u poodmakloj fazi truljenja, a prema saznanjima policije, Kostić je poznavao sve svoje žrtve.
Počinilac je danas u prisustvu branioca i zamenika višeg tužioca objasnio kako je izvršio to krivično delo, a moguće je da on dobije kaznu zatvora do 40 godina.
"Ne znam kao otac i policajac koja može da bude adekvatna krivična sankcija", rekao je Veljović koji je pozvao građane da, ukoliko imaju saznanja da je Kostić počinio još neka krivična dela, to i prijave.
Kostić je inače počinilac više krivičnih dela, pa je tako 1993. godine, sa još jednom osobom, ubio staricu koja je bila 1929. godište, a za šta je osuđen na sedam godina zatvora. Kaznu je služio u Valjevu, a jednom je i pobegao iz zatvora.
Zbog silovanja, kao i teških krađa, 2001. godine osuđen je na ukupnu kaznu zatvora od tri i po godine, a u međuvremenu je osuđivan još četiri puta. U maju ove godine, izašao je iz zatvora, pošto je prethodno bio osuđen za više krivičnih dela.
Veljović je rekao i da policija sumnja da je Kostić izvršio još krivičnih dela silovanja i dela protiv života i tela.
Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović rekao je da svi u policiji podržavaju pooštravanje sankcija za tako teška krivična dela.
"Važno nam je da se pooštre sankcije i mislim da taj osećaj dele svi ljudi u policiji", rekao je Stefanović i dodao da je moguće da Kostić bude osuđen i do 40 godina zatvora.
Ministar je rekao da niko u policiji ne želi, da nakon što se prikupe dokazi, zbog neujednačene sudske prakse ili slabe kaznene politike, počinioci "izmigolje" pravdi.
"Počinioci ovakvih monstruoznih dela treba da budu najstrože kažnjeni", naveo je Stefanović i dodao da policija počinje potragu u prvom trenutku kada neko prijavi nestanak osobe.
Odgovarajući na pitanja novinara, Stefanović je rekao da je osoba koja je prijavila silovanje van životne opasnosti.""

Naznačeno plavo potvrđuje moju tvrdnju da je čovek manijak namamio svoju žrtvu da dobrovoljno pođe sa njim.To što je dete živelo u takvoj sredini samo mu je olakšalo njegovu
satanističku rabotu.
Sa takvim dosijeom nije smeo da vidi zelenu livadu 40 godina!
[ Lavlja_Jazbina @ 03.10.2014. 16:15 ] @
jovajovic100 ??
Ne znam odakle si sebe ubacio,pitanje je Ivanu upuceno,mada smislja odgovor.Znaci,ako je zakonom propisano to ne znaci i da je
ispravno ili logicno,zato sto debili koji dizu ruke za te amadmane su imbecili i po difoltu mlataraju rukama kada se glasa,naravno po direktivi.
Ako je neko seksualno zreo,to apsolutno ne znaci i da je ta osoba svesna svojih postupaka.Onda slobodno neka pomere godine
za punoletstvo kao i mogucnost udaje.Pored sprecavanja tih imbecila koji se pale na dekolte deteta od 15 godina,kako misli vecina da izdejstvuje,
na dva uhapsena ima 5 skrivenih i to je iluzorno.Nije u slucaju ovakvih foruma gde je logicno da vecina primeti da to nije normalno i prokomentarise.
Sta se desava,pojedini dobiju toliko pluseva za podrsku "napadnutog" claNa da je porazavajuce da se to prebacuje i pravi digresija kao da je tema
o agresivnosti i fizickom obracunu.Ako,izvolte.Steta sto nema dis lajka (samo za mene) pa kokajte misem do mile volje,a prica u realnom okržuzenju
bi bila drugacija.Slobodno pisite,citaju i drugi pa neka se sloze sa vama,ali kada budete svatili (iznenadili) da vam to ide u korist, bice kasno...
Asocijacija je svuda,mozda se neki i poistovecuju,ko zna.

Uhapšen pisac "Vodiča za pedofile"

Sto se tice teme..
Citat:
BEOGRAD - Ubio sam Ivanu, priznajem! Silovao sam je, a ona je vrištala i otimala se. Plakala je i zapomagala. To me je strašno iznerviralo, pa sam počeo da joj udaram šamare i davim je, ali nije prestajala... Zato sam uzeo motiku i ubio je! Onda sam je umotao u ćebe, pa u sunđer, i zakopao u dvorištu!

Ovako je Darko Kostić (39), višestruki silovatelj povratnik, opisao zločin nad četrnaestogodišnjom Ivanom Podraščić iz Batajnice, koju je brutalno ubio 31. jula.


Drugi slucaj istog manijaka.
Citat:
- Vezao mi je ruke i stavio mi nož pod grlo. Tražio je od mene da ga oralno zadovoljavam. U jednom trenutku, kad sam vrisnula, rekao mi je: „Možeš da vrištiš koliko hoćeš, ovde nema ko da te čuje. Rekao sam ti da uzdišeš, a ne da vrištiš“. Potom mi je raširio noge i tako raširene vezao kanapom za eksere zakucane kod prozora, a onda me je silovao! Sve vreme mi je pretio da će da ode po moju ćerku, koja ima samo šest i po godina, da će i nju da dovede i da se iživljava nad njom pre nego što je ubije - priča potresena Kristina.


Masti i idejama nikad kraja,a u pitanju je manijak koji zbog zakona koji se posto poto postuje umesto menja, ovaj monstrum je na slobodi posle..
Citat:


Robijao zbog ubistava, i silovanja, a bežao i iz zatvora

Kostić je inače počinilac više krivičnih dela, pa je tako 1993. godine, sa još jednom osobom, ubio staricu koja je bila 1929. godište, a za šta je osuđen na sedam godina zatvora. Kaznu je služio u Valjevu, a jednom je i pobegao iz zatvora.Zbog silovanja, kao i teških krađa, 2001. godine osuđen je na ukupnu kaznu zatvora od tri i po godine, a u međuvremenu je osuđivan još četiri puta. U maju ove godine, izašao je iz zatvora, pošto je prethodno bio osuđen za više krivičnih dela.Veljović je rekao i da policija sumnja da je Kostić izvršio još krivičnih dela silovanja i dela protiv života i tela.


[ Ivan Dimkovic @ 03.10.2014. 17:00 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
Ivan...Prica od pre nekoliko dana apsolutno nikakve veze sa ovim nema. Manijaci ce napadati decu bez obzira na to da li je slobodan seks legalan sa 14, 15, 16 ili 18 godina.

Kako nema.Taj je imao drugacije misli od ONIH vec napisanih u ONOJ temi.Koliko inata i kontriranja da mi se jutros povracalo od silnih pluseva
u odbranu ostecenog.
Jedno pitanje posto si se uhvatio kao pijan plota (ne samo u toj temi) zakona.
Izglasaju zakon,jelte lobiranjem,da svaki peder kome samo njemu znanom mimikom ili znakom si na ulici ili na bilo kom mestu dao,
odvede i tvolju ljubicu obescasti.Budi decentan pa kazi da li bi taj zakon postovao ili bi malo razmislio,pa i prekrsio ,toliko zagovarane Zakona.

Bez uvijanja,to je nemoguce ili slicne pokusaja da izvnes pitanje zbog jednostavnog odgovora.


Sorry, ali to sto ti radis je nista drugo nego arugment strasilima. Navodis nekakav primer koji ne postoji i koji tebe plasi ili ti se ne svidja pa sad to treba da bude nekakav argument za situaciju u realnosti.

Ono sto razlikuje dzunglu od civilizacije je vladavina zakona. Ako ti se neki zakon ne svidja, udruzi se politicki sa istomisljenicima pa ga promenite.

Ja ne vidim nista pogresno u zakonu da osoba od 14 godina ima pravo da odluci da ide u krevet sa nekim. Ja se nisam seksao sa 14, trebalo mi je jos 2 godine da skupim hrabrost, ali bogme mnogi jesu. I mnogI i mnogE.

Ne svidja ti se? Izvoli pa promeni, posto nismo u dzungli. Ne moras ni da ga postujes i svojoj deci brani da se seksaju dokle ti mislis da je pametno, samo je to onda tvoja odgovornost ako stvar tebe na kraju udari u glavu.

I, konacno, kakve veze ovo ima sa temom!?!?. Pokusavate da ugurate svoju puritansku agendu u nesto sto NEMA VEZE sa tim. Silovanje je kriminal, i nikakve veze sa slobodnim seksom nema. Mesanje tih stvari je vredjanje zrtava.

Sramota.
[ Lavlja_Jazbina @ 03.10.2014. 17:40 ] @
A pa ne moze tako.Mislis da se sa ovom demagogijom izvuces druge sa javnim promovisanjem i simpatisanjem nenormallnog.

Citat:
Silovanje je kriminal, i nikakve veze sa slobodnim seksom nema.

naravno ali mastovitos ovog manijaka sa...vezao kanapom za eksere zakucane kod prozora,nije dalje od seksi klinki pored osnovne skole.
Citat:
Mesanje tih stvari je vredjanje zrtava.

Sramota.
Da,ali tebe treba da bude.Nisi odgovorio na pitanje i postovanje zakona,posto poto.A Šinko,ozenices se ti,pa cu te onda pitati
da li ces biti istog misljenja.I ovde ima hvala Bogu dosta roditelja,ali se nece latiti pera i pricati kako zakon dozvoljava stosta.
[ jovajovic100 @ 03.10.2014. 18:26 ] @
Ivan Dimkovic, Lavlja_Jazbina

Smirite strasti i bez svađe. Potpuno ste izašli iz teme. Tema je kako smanjiti mogućnost da nam deca stradaju od manijaka i kako onemogućiti unapred
tako nešto. Budite konstruktivni a ne destruktivni. Ako imate neku pozitivnu ideju recite, pomozite da se pravosudni sistem trgne i dođe sebi. A ne da ludak koji ima
iza sebe let iznad kukavičijeg gnezda šeta mrtav ladan okolo i bira žrtvu kada mu dođe crna minuta


[Ovu poruku je menjao pajaja dana 05.10.2014. u 17:11 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 03.10.2014. 18:30 ] @
Citat:
Tema je kako smanjiti mogućnost da nam deca stradaju od manijaka i kako onemogućiti unapred
tako nešto.

Sa Ivanom,uh.Meni je distancer visoko po tom pitanju,sto se njega tice.Tesko (nikad) da cu mu uputiti direktnu uvredu,ima pitanjca

ali neka bude ovako (dvosmisleno),pa caki sa onim dilberom piscem.



Sto se tice otkrivanja,to je nemoguce.Ali treba primetiti.
[ jovajovic100 @ 03.10.2014. 18:30 ] @
Lavlja_Jazbina

jovajovic100 ??
Ne znam odakle si sebe ubacio

Nisam ja baš toliko pametan da provalim sve što si hteo da kažeš.
[ Sceka @ 04.10.2014. 13:38 ] @
A da malo povedete racuna o tome da na forumu nema mesta za licno obracanje?! Komentarise se napisano, iskljucivo. Sve ostalo niti je pozeljno niti je po pravilu.

--

"Hajde da sprecimo manijake" - kako? Manijak je po definiciji neko ko ima patoloski poremecaj licnosti. Kako da neko sa foruma nesto uradi po pitanju prevencije (valjda se na to misli?!), ma kako dobro resenje se naslo (u sta sumnjam) i ma koliko masivan/brojan odziv po tom pitanju bio?



Pozdrav!
[ Lavlja_Jazbina @ 04.10.2014. 13:42 ] @
Citat:
"Hajde da sprecimo manijake" - kako? Manijak je po definiciji neko ko ima patoloski poremecaj licnosti.


Da li imas neku studiju kako se oni pre pocinjenog zlocina ponasaju,mastaju,daju izjave u drustvu ?
[ Lavlja_Jazbina @ 04.10.2014. 20:45 ] @
Odlican predlog.

OLGICA BATIĆ: Ponovo ću tražiti uvođenje kastracije za silovatelje!
[ glackop @ 04.10.2014. 21:04 ] @
Ma kakve kastracije ne postoji nijedno uspesno resenje pogotovu za poslednji slucaj osim smrtne kazne.I zasto se neko ne zalozi da se ona vrati po hitnom postupku nije mi jasno.
[ boccio @ 04.10.2014. 21:15 ] @
Mi smo i dalje super



Tako da mislim da nas problem nije na strani sprecavanja, posto su silovanja zaista (na srecu) prilicno retka kod nas. Naravno, svaki put kad se ovako nesto (nazalost) desi, ovi zuti bolesnici od blica i kurira trljaju ruke, jer narednih 20 dana imaju cime da boostaju pageviews, jer znaju koliko su snazne emocije ljudi kad je u pitanju silovanje - pogotovo maloletnica. Cisto da ilustrujem:
https://www.google.com/search?...ome&es_sm=122&ie=UTF-8


I osim pepper spreja kao instrumenta odbrane, ne verujem da postoji potreba za necim znacajnijim merama da se spreci potencijalni zlocin... Pre bih rekao da je problem u ovoj zemlji procesuiranje, odnosno korumpiranost, nesposobnost i amaterizam sudstva, sto je u principu i najveci problem u ovoj zemlji.
[ smsoft @ 04.10.2014. 21:18 ] @
Citat:
glackop: Ma kakve kastracije ne postoji nijedno uspesno resenje pogotovu za poslednji slucaj osim smrtne kazne.I zasto se neko ne zalozi da se ona vrati po hitnom postupku nije mi jasno.

Zato sto je evropsko (EU) zakonodavstvo ukinulo smrtnu kaznu....

http://www.kurir-info.rs/crna-...-kazna-u-srbiji-clanak-1499631
[ Lavlja_Jazbina @ 04.10.2014. 21:23 ] @
boccio..bas sam se pitao,gde si.Stvarno.:).ajde sad daj komentar,gde se svedska tu uklapa kao prva na toj statistici ?!
[ hotchimney @ 04.10.2014. 23:23 ] @
Citat:
kako smanjiti mogućnost da nam deca stradaju od manijaka i kako onemogućiti unapred
tako nešto

U pet do devet šolja mleka i u krevet.
[ boccio @ 05.10.2014. 11:57 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: boccio..bas sam se pitao,gde si.Stvarno.:).

kuca-poso, poso-kuca :)

Citat:
Lavlja_Jazbina
ajde sad daj komentar,gde se svedska tu uklapa kao prva na toj statistici ?!

Pojma nemam.

Zaista ne analiziram stopu silovanja u svetu, samo pokusavam da konstatujem da _objektivno_ kod nas nema te vrste zlocina onoliko koliko je ima u mnogim drugim zemljama, ukljucujuci i zemlje Azije, Amerike, Afrike... Jer kad bi covek gledao Blic i Kurir kao referentnu tacku, pomislio bi da ne sme da izadje iz kuce - neko ce ga silovati.

Sto se Svedske tice, wild guess bi mi bio da je fora u kombinaciji emigranata (arapa i turaka), i osvescenosti riba koje nije blam da prijave silovanje - za razliku od mnogih zemalja gde je to velika sramota.
[ Ivan Dimkovic @ 05.10.2014. 12:44 ] @
Citat:
glackop:
Ma kakve kastracije ne postoji nijedno uspesno resenje pogotovu za poslednji slucaj osim smrtne kazne.I zasto se neko ne zalozi da se ona vrati po hitnom postupku nije mi jasno.


Rade vas politicari (verovatno u opoziciji koji su zeljni vlasti a u principu ne bi apsolutno nista drugacije radili).

Smrtna kazna postoji u USA, pa opet eno Boccio okacio statistiku, silovanja koliko hoces. Smrtna kazna postoji i u Jamajci koja je pri vrhu liste, opet - to nije samo po sebi resenje kao sto se vidi.

Ne postoji nikakvo ekspres resenje za to, smanjenje nasilja zahteva korenita poboljsanja na svim poljima vlasti i drustva uopste. Od efikasnog sudstva, kazni koje se zaista primenjuju i za koje postoji infrastruktura pa sve do socijalnih pitanja cije adekvatno resenje, takodje, utice na smanjenje naselja generalno.

Kada neko krene da reklamira nekakva "ekspres resenja" ili ne zna zaista o cemu prica ili je u pitanju politicar koji igra na kartu emocija u glasackom telu.

Nemojte padati na te price, probleme silovanja i nasilja uopste niko na ovoj planeti nije resio tako da ih uopste nema, a oni koji su se potrudili da ih bude jako malo u proseku (u odnosu na ceo svet) su to uradili zahvaljujuci opstem napretku na svim poljma vlasti (i drustva uopste).

A te stvari su jako teske i zahtevaju ogroman trud, a ne nekakve pozive na linc.

Naravno, daleko je lakse pozvati na linc i igrati na kartu najnizih emocija nego reci da je problem daleko tezi i zahteva da se gotovo sve u drustvu poboljsa. Ovo prvo donosi glasove, ovo drugo... pa ne bas.
[ jovajovic100 @ 05.10.2014. 20:38 ] @
"Rade vas politicari "

Baš te ne razumem, da li političari siluju ili fingiraju brojeve.
[ jovajovic100 @ 05.10.2014. 20:42 ] @
boccio

Vrlo interensantan grafikon, prilično sam zbunjen. Da Švedska , koja je bila nekad poznata na izvolte , bude na prvom mestu, zapanjujuće.
[ jovajovic100 @ 05.10.2014. 20:46 ] @
Sceka

Ja i jesam komentarisao napisano. Ali sam greškom mislio da da Lav to meni spočitava.
Ispostavilo se da nije meni upućeno.
[ Odin D. @ 05.10.2014. 22:01 ] @
Citat:
jovajovic100: Vrlo interensantan grafikon, prilično sam zbunjen. Da Švedska , koja je bila nekad poznata na izvolte , bude na prvom mestu, zapanjujuće.

Vrlo je vjerovatno da u Švedskoj nema ništa više silovanja nego u ostatku Evrope, već je ta drastična statistička razlika posljedica uglavnom daleko šire lepeze slučajeva koji se po Švedskim standardima smatraju ili mogu smatrati silovanjem, kao i drugačijeg statističkog brojanja u odnosu na ostale zemlje.

Jedne godine su bili samo promjenili neki dio zakona u definiciji silovanja i po tom novom tumačenju samom tom promjenom su povećali broj silovanja za 1/4 (ili čak 1/3, ne sjećam se najbolje) - znači u rikverc, od slučajeva u prošlosti, koji se do tad nisu smatrali silovanjem, a promjenom zakona su postali silovanje retroaktivno.
A s obzirom da stalno proširuju granice šta se sve može smatrati silovanjem, to im se broj silovanja povećava, sve i kad bi se npr. broj silovanja po npr. našem standardu smanjivao.

Kod njih npr. može muškarac - koji se nije opirao seksu - tužiti ženu za silovanje.
Kod nas, a ni kod mnogih drugih to nikad ne bi prošlo kao silovanje.
Citat:

According to rape crisis advocates in Sweden, one-third of Swedish women have been sexually assaulted by the time they leave their teens.

Eto, jedna od najrazvijenijih zemalja, a svaka treća djevojčica im silovana.
Oće to. Gdje samo nalaze toliko silovatelja?!
[ Braksi @ 05.10.2014. 23:05 ] @
Nema svrhe da kaznjavamo manijake a sa druge strane ih stvaramo. Danasnje drustvo i sistem prosto obilato pogoduju uzgoju manijaka.