[ elektrostudio @ 03.10.2014. 22:23 ] @
Ima li ko resenje da ubrzam ovaj MplabX ili da se vratim na stari MPLAB 8???
[ bogdan.kecman @ 03.10.2014. 22:26 ] @
uzmes komp sa dovoljno memorije

mozes i da koristis neki drugi editor za editovanje fajlova i externo da
pozivas XC kompajlere (napravis svoj makefile)
[ mikikg @ 04.10.2014. 08:40 ] @
Da, MplabX jede bas dosta memorije (zbog JVM - Java Virtual Machine), treba racunar sa bar 2GB, optimalno 4+ GB RAM memorije.
Naravno i jedan SSD disk ce drasticno ubrzati sve …

Evo ovde zvanicni system requirements:
http://microchip.wikidot.com/mplabx:requirements

Ja se nebih vracao nikako na starije verzije iz XY razloga.
Bolje unaprediti HW u PC i onda raditi "normalno" sa svezim alatima ...
[ bogdan.kecman @ 04.10.2014. 09:02 ] @
mnogo lakse nauciti praviti makefile i koristiti XC* kompajlere direktno
u kombinaciji sa nekim editorom tipa sublime nego upgradeovati
[ mikikg @ 04.10.2014. 09:22 ] @
Jeste lepo, to je malo advanced pristup.
A sta ce mo sa debugerom, i to da se kucka po konzoli? :)
Sad je bar RAM memorija jeftina i steta da se "mucimo" kad ljudi sve to lepo "fancy" napravili ;)
[ bogdan.kecman @ 04.10.2014. 09:26 ] @
eh sad oces i debuger .. debagiranje je sporo pa je sporo osim ako nemas
ice3 a ako imas par iljada da das za njega imas i dobar komp :D tako da
sa obicnim pickitom debagiranje radi isto i sa 512M :(
[ elektrostudio @ 04.10.2014. 13:10 ] @
Ako mu nije dovoljno 4GB rama???... 2.6GHz-a onda ne znam sta bi trebalo

Kako radim u asm-u najvise mi treba dibager koji je ocajno spor. Asm radi dovoljno brzo ali debug!!!!
[ bogdan.kecman @ 04.10.2014. 13:18 ] @
4G mu je dovoljno da radi bez problema, meni u vm-u radi sa 3G ok.
meni nista debagiranje nije sporije u mplabx u odnosu na mplab8, doduse
ja ne radim asm ...
ono sto sam primetio je da sa ICE3 debagiranje radi mnooooooooooogo
brze, da se pickit3 radi znacajno brze nego sa pickit2 .. a razlike
mplab8 i mplabx za debagiranje skoro da ne postoji (osim sto mplabx ima
vise mogucnosti) ... no opet to je C, nemam pojma za asm, u vreme kada
sam ja cukao asm za pic to je bio 16f84 i paralelni programator tako da
debagiranje nije bilo moguce osim u glavi :D
[ mikikg @ 04.10.2014. 15:57 ] @
Isti slucaj potpuno i kod mene.
Dok se kuckao ASM za 16C5X prvo, tek posle 16F84 nije ni bilo debugera tek tako, improvizovalo se preko seriskog porta.
Sad sa novim kontrolerima retko retko kuckam u ASM nesto, sve je u C.

MplabX vozim u VM a host mi je C2D na 3GHz i total 4G RAM, za VM je cinimise 2G odvojeno, WinXP.

U sustini radi sa PK3, meni i ne treba brze, ne bavim se vise tim stvarima profesionalno, samo hobi tako da mi brzina i nije preterano bitna ...

Da mi to smeta, prvo bi PC "frizirao" sa SSD i vise RAM-a pa tek posle razmisljao o ICD varijantama ...
[ elektrostudio @ 04.10.2014. 16:32 ] @
Dobro ste me setili VM-a, instaliran win xp sa dozvoljenim 1GB rama za VM i bez ikakvog drugog sw-a na WIN-u radi brzo. Problem resen.
[ bogdan.kecman @ 04.10.2014. 20:01 ] @
VM je majka ... posebno za ove prozivode koji se uglavljuju svuda i linkuju sa svima :D ja drzim jedan VM server kod kuce koji sluzi samo da tera vm masine ... mnoooooooooogo iskusna stvar ... no i vbox na desktopu radi 1/1 ako ste kratki sa masinama :D
[ elektrostudio @ 04.10.2014. 21:55 ] @
VM + Fedora20 + MPLABX = Brzo ko munja
[ mikikg @ 04.10.2014. 23:43 ] @
A sta teras na serveru, ESXi?
[ bogdan.kecman @ 04.10.2014. 23:53 ] @
https://www.proxmox.com/

esxi je skuuuup ... proxmox je keva .. standardan quemu .. kada setapujes vm obavezno podesi da koristi SPICE graficku .. ja ladno gledam filmove kroz to :)
[ mikikg @ 05.10.2014. 00:01 ] @
Hmm, vlo zanimljivo, nisam znao za ovo!
Moracu da probam :)

A cek, kako sad ESXi "skup" ??? Pa bio free do skora, sta poceo da se placa?

Ili je skup za tvoje servere sa 834 procesora :)
Do bese 16 jezgra je free (bio) ...
[ bogdan.kecman @ 05.10.2014. 00:10 ] @
ceo taj vmware trip je skup .. ono evo ti na kasicicu dzabe a onda ti za svaku stvar crvene usi ..

turis proxmox imas normalan linux sa normalnim vm-om, normalan web pristup, mozes da dignes vise masina u klaster ako hoces, stavis vm-ove na mrezu, da ih selis sa jednog servera na drugi (online :D ), da pravis bekap, snapshot .. mozes da pravis thin klijente (ovo je mega do jaja fora, napravis recimo blanko XP updateujes ga do max-a, instaliras klasicne alate koji ti trebaju tipa winrar i sta jos koristis i od toga napravis "template", onda kreiras VM kao thin klijent od tog template-a i sad imas malecne VM masine koje koriste kao bazu taj XP template a u svoj VM upisiju samo promene .. stedis resurse, brzo kreiras masine .. radi do jaja .. cak se radi na tome da ako teras nekoliko takvih masina mogu da shareuju ono sto im je zajednicko u ram-u tako da i ram stedis) i sve dzaba open source ovo ono .. ja sam progledao od kada sam presao na proxmox

a inace moj proxmox server je prilicno patetican .. neki i5-3550 CPU @ 3.30GHz (4 jezgra samo) .. i samo 32G rama (vise ne moze da stane :( ) .. to je neka minijaturna lenovo 2742AE4 masina koju sam dobio od orakla kao "desktop" ali nije dovoljno upotrebljiva za desktop pa sam gurno diskova unutra koliko je moglo da stane i napravio od nje proxmox server i sluzi stvarno odlicno, 80% vremena provodim radeci na virtuelnim masinama koje se tamo vrte