[ tomislav91 @ 04.10.2014. 10:41 ] @
Hteo bih na osnovu prethodnih tema i podatkaa sto tamo ima, da napravim jedno dugme koje ce random uneti korisnika i dogadjaj u bazu, dok cu ja staviti data pickere(od-do) sto se tice vremena, kasnije bih i to stavio da bude random, tj ako stavim raspon datuma da izmedju tih datuma stavi random u bazu.

zanima me kako da krenem, odakle, gledao sam po internetu i nisam nasao nigde za random unos u bazu podataka, samo iz nje.
Znaci imam dva combo-a sa podacima nekim i dva data pickera i to da mi unese u bazu random u odredjene kolone u bazu.

Odradio sam rucno, znaci izaberem iz oba comboa i iz oba data pickera i on to lepo stavi u bazu, ali kako bih random to resio sa recimo jednim textBox-om gde upisujem recimo broj, i ako stavim na primer 4, on ce 4 random unosa ubaciti u bazu.
Ali to treba u query da ubacim ako dobro kontam, jer hocu da ubaci random deo, a imam samo dugme da ubaci to sto izaberem ..


Code:

private void btnSave_Click(object sender, EventArgs e)
        {
          
            string query = "insert into Tomislav (Korisnik, Dogadjaj, DatumOd, DatumDo) values('" + this.comboBox1.SelectedItem + "','" + this.comboBox2.SelectedItem + "','" + this.dtpOd.Value.Date + "','" + this.dtpDo.Value.Date + "') ;";
           
          

            OleDbCommand command1 = new OleDbCommand();
            command1.Connection = connection;
            command1.CommandText = query;

            OleDbDataReader reader;


            try
            {
                connection.Open();

                reader = command1.ExecuteReader();
                MessageBox.Show("saved");
                while (reader.Read())
                {
                }

            }

            catch (Exception ex1)
            {
                MessageBox.Show("error" + ex1);
            }

            connection.Close();
        }