[ chucktamo @ 06.10.2014. 23:06 ] @
Imam problem na laptopu lenovo g 585 starom oko godinu dana,koji je prisutan od same kupovine laptopa a koji ne znam kako da resim a nisam nasao resenje na googlu ni na ovom forumu.Zapravo kada restarujem laptop nece da digne sistem nego je ekran skroz crn kao da je lap top ugasen a cuje se da rade kuleri i sve ostalo.Kada ga nekako uspem da ga ugasim iz tog stanja i ponovo ga upalim sve bude normalno do novog restarta.Hvala...
[ Binary Mind @ 11.10.2014. 20:06 ] @
Koji operativni sistem je instaliran na tom laptopu i da li je legalan ili piratski?
[ gilopile @ 11.10.2014. 20:14 ] @
Sta se desi kada ga restarujes, pa posle drzis power dugme 4+ sekundi ( na taj nacin ga totalno ugasis ) i ponovo startujes na power? Da li onda normalno podigne OS?

Mozda su drajveri zakazali za ACPI. Ili imas problem oko power board-a u laptopu.

Za pocetak podigni neki live Linux i vidi da li se gasi kako treba, pa ako radii, znas da nije do HW-a. Reinstal OS i resis problem ili proceprkaj po drajverima, reinstal grafiku, cipset, ACPI...


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 11.10.2014. u 21:24 GMT+1]
[ chucktamo @ 31.10.2014. 13:29 ] @
U pitanju je windows 7 a kada ga restartujem i posto nece da se podigne sistem ja drzim power dugme onda se ugasi i kada ga pokrenem opet sve bude normalno.Da li kada reinstaliram drajvere samo skinem noviji drajver i snimim ga ili je potrebno da predhodno obrisem stari?
[ gilopile @ 31.10.2014. 13:49 ] @
Pokusaj ovako:

Startuj, udji u device manager, systerm device/ ACPI thermal zone - desni klik i uninstall / restart laptop
Kada se podigne sistem, opet udji u device manager/System device/ ACPI Fixed Feature Button - desni klik/ uninstall -restart i to je to. Mozda pomogne.
[ calexx @ 31.10.2014. 14:58 ] @
Meni se čini da laptop uopšte i ne dođe do OS pa da mu smeta neko podešavanje. Ja imam sličan problem na HP laptopu, kada ga uključujem skoro uvek mu se desi ovo opisano i onda ga gasim/palim dok ne krene. Nekad se odmah startuje, nekad 1,2,3,4 ... puta moram da gasim/palim. Po blinkanju caps lock diode problem je u grafičkoj ali je ovde integruša i ostaje mi samo da čekam da ispusti beli dim ... ne isplati mi se neka popravka pošto je laptop već bio kod raznih majstora i "majstora" i dušu su mu izvadili. Naročito ovi drugi.
[ Binary Mind @ 02.11.2014. 19:13 ] @
Meni liči na Windows 7 startup problem. Prvo što mi pada na pamet je da se u "disk managementu" proveri da li je sistemska particija (ona na kojoj je instaliran OS) aktivna i ak nije da se postavi kao aktivna. Da li je rađeno GPT ili MBR particionisanje?