[ pparadiso @ 09.10.2014. 09:05 ] @
Instalirao sam Coerl 7 x64 i na moje veliko iznenadjenje po startovanu video da je uvodni papir imesto beo potpuno zut, kao i boje sa strane.
Postoji li nacin da to izmenim?

[ pakito @ 15.02.2015. 11:52 ] @
To se dogadja kada se ne obraća pažnja na setovanje monitora prilikom instalacije. Na žalost, to se i meni desilo i izgleda da nam nema druge nego da skinemo i ponovo instaliramo Corel, ali da dobro otvorimo oči i biramo desni monitor, sa belom osnovom, umesto levog, sa ovom žutom osnovom. Sudeći po tome koliko dugo čekaš odgovor, ne postoji mogućnost naknadne izmene!
[ pakito @ 15.02.2015. 17:33 ] @
E, baš sam se bio naljutio, malo eksperimentisao i otkrio da je moguće promeniti profil monitora, zapravo postavku boja.

Kada otvarate novi dokument, pogledajte na kartici odeljak vezan za parametre boja, ispod njega je padajuća lista za podešavanje RGB profila, a na njoj imate opciju u vezi sa vašim monitorom. Čačkajte tu i naći ćete rešenje!

Praktično, ide ovim redom:

File - New
Create a New Deocument
Color settings
Monitor profile

Birate: (Monitor) sRGB ....
Pa OK


[Ovu poruku je menjao pakito dana 15.02.2015. u 19:37 GMT+1]
[ mgolubovic @ 01.03.2016. 17:38 ] @
imam problem sa corelom ili sa cime vec.. naime .. napravila sam pripremu dela koji secem na cnc, g kod pravim u solidcamu, ali kad iz solida probam da sastavni deo tog sklopa prebacim u corel da bi ga sekla na laseru, koji samo *.lpt fajl cita.. eto problema.. nece.. ima li nego resenje