[ Snacker @ 09.10.2014. 16:09 ] @
Zdravo, zdravo...
Nakon sto mi je Ubuntu 14.04 LTS iznenada preminuo - na ekranu nakon pokretanja nista sem trepcuceg kursora(vece pre nemilog dogadjaja, sestric je igrao igrice na netu, i nista vise od toga), obrisao sam ga(koristim EasyBCD), sredio particije i instalirao Manjaro, desktop okruzenje KDE(da napomenem da je pored njega na laptopu i Win7). Imam neki problem sa KDE, estetika ili sta vec, pa sam resio da se vratim na Ubuntu. Sve je radilo nakon pokretanja masine, i posle instalacije Manjara kao i posle brisanja istog, nikakvih problema. Manjaro je obrisan, ubacim instalacioni disk na kome je Ubuntu i desi se ista stvar sa pocetka price - na ekranu samo kursor, a pre toga na par sekundi prepoznatljiv ljubicasti ekran sa coveculjkom u krugu. Izvadio sam disk, uklj. i na ekranu poruka -No bootable device error... Dakle, nema ni Win7. Sad sam ubacio disk sa Manjarom i ne mogu da ga instaliram jer blokira kad pokusam da odredim velicinu swap particije. Hteo bih da spasim Win ako je moguce, ne bih ostajem samo na Manjaru. Nemam system repair disk za Win. :( Ima li neko neki predlog? Hvala unapred.

[Ovu poruku je menjao Snacker dana 10.10.2014. u 19:09 GMT+1]
[ Snacker @ 09.10.2014. 16:12 ] @
P.S. Manjaro uredno vidi podatke na particijama gde je Win7, sve je tu.
[ calexx @ 09.10.2014. 17:33 ] @
Ako sam dobro razumeo, hoćeš da ubiješ sve linuxe i ostaviš samo windows. Za to je dovoljan i potreban instalacioni disk od windowsa pa uradiš repair ili ideš na ručno popravljanje i tu kucaš bootrec /fixboot i bootrec /fixmbr pa će windows da preuzme startovanje. Nema potrebe da koristiš razne alatke za to.
Pitanje je i zašto ti linuxi brljaju, ako je instalacioni disk/fleška u redu, možda ti nešto od hardvera počinje da otkazuje.
[ Snacker @ 10.10.2014. 18:08 ] @
Hvala ti na savetu, Slavoljube. Rešio sam problem repair discom. :)