[ Java Beograd @ 10.10.2014. 10:43 ] @
Dakle, kako sam skapirao, dugo najavljivana digitalizacija broadcastinga se bliži.

Pitanje je da li će vodeći kablovski operateri da nastave da kroz kabl šalju i analogni signal ? Naravno ovo je bitno za korisnike sa "starim" televizorima.

Zvao sam IKOM, i dobio operatera koji ne razlikuje pojmove analogno / digitalno.
Zvao sam Radijus Vektor i dobio zvanično obaveštenje da još nisu zauzeli stav i da ne mogu da mi daju tačan odgovor.
Zvao sam SBB i operatera nisam ni dobio.

Kakve su vaše informacije ?
[ whitie2004 @ 10.10.2014. 17:16 ] @
A zasto bi neko sekao granu na kojoj sedi. Operateri ce sigurno smanjivati broj analognih kanala i taj deo spektra preusmeravati na druge oblasti. To rade i sada. Ali ce uvek jednim okom pratiti koliki broj njihovih korisnika koristi stare tehnologije i njima ponuditi nesto.

EDIT. Sad se setih. Kada su 'in advance' ukidali Oljin B92 Info kanal razlog je bio bas taj - nedostatak mesta ... Tj. ovo je zemlja Srbija, Sve je moguce.
[ bakara @ 10.10.2014. 17:25 ] @
Operaterima bas i ne odgovara analogni signal iz jednog prostog razloga sto moze lako da se krade i deli na vise Tv uredjaja.

Digitalna televizija je mnogo bolje naplativa, tako da verujem da ce se raditi na toj digitalizaciji.
[ calexx @ 10.10.2014. 18:04 ] @
Pitanje je koliko operater ima korisnika samo analogne jer mora da nabavi više digitalnih prijemnika. Mora da se vodi računa i o onima sa prastarim televizorima koji nemaju AV ulaz a i da se iz analogne na digitalnu prebace mnogi kanali, bar ovde SBB ima mnogo lokalnih koji nisu na digitalnoj. Teško da će da se isplati nabavka tolikih digitalnih prijemnika ako već ide koaksijalac do svih korisnika. Verovato će to da rade postepeno.
[ DvbT-manijak @ 11.10.2014. 15:33 ] @
Generalno, svi će polako prelaziti na digitalno emitovanje, smanjenjem broja analognih kanala. Mada, mislim da će ostaviti nekih 25-30 analognih neko duže vreme.

Konkretniju informaciju sam dobio jedino od K:CN provajdera. Oni imaju ideju da sve digitalizuju bez kodiranja i da svakom pretplatniku daju na revers po jedan STB.
To planiraju da izvedu za nekih godinu dana.

E sad, ko ima 100€ godišnje da plati kablovsku a nema ni za najprostiji tv koji ima činč ili SCART neka se snađe za neki RF modulator.
[ Java Beograd @ 13.10.2014. 07:48 ] @
Sumnjam da je broj TV prijemnika bez SCART-a ili činča veči od oko 1% - 2%
[ calexx @ 13.10.2014. 10:42 ] @
Ja imam jedan takav kod majke a pošto i nemam drugi, kod mene je 100% takvih. ;)