[ Alfa-Beta @ 10.10.2014. 21:02 ] @
Danas sam na Asus 1015BX instalirao win 7 32 bita, i sve je okey ali kamera nece da reaguje, mislim da nemam drajvere ze nju. Na zvanicnom sajtu kada sam otisao za kameru postoji jedan program/drajver e-cam ali i kada njega istaliram kamera nece da radi, trazio sam i istalirao brisao razne drajvere ali kamera nikako nece da reaguje a znam da je ispravna... Da li bi mogao neko da mi pomogne? Hvala unapred!
[ anon142305 @ 10.10.2014. 21:09 ] @
Slicno mi se desilo na drugom modelu Asusa.
Tj. instalirao sam drajver za kameru, isto nije htela da radi.
Mrzelo me da se udubljujem oko toga, pa sam instalirao bukvalno sve drajvere sa diska - i proradila je!
E sad, dal je bio potreban jos neki drajver ili je nesto drugo u pitanju, ne znam ni sad.
Nista te ne kosta da probas.
(Naravno, posle toga mozes da pogledas Start-Up, da nisi ubacio nesto sto ti sigurno ne treba).
[ Alfa-Beta @ 10.10.2014. 21:20 ] @
Sve drajvere koji su na sajtu ukljucujici i drajvere za bios?
[ anon142305 @ 10.10.2014. 21:25 ] @
Ne mogu da se setim precizno, ima 2 god. od tad, ali po ovom sto je ostalo u secanju, sve sto sam nasao na disku.
Mozda za bios bas i ne moras, jbm li ga...
Probaj sve bez njega ili sacekaj da ti se jos neko javi.
Pretpostavljam da si guglovao za slican problem?
[ Alfa-Beta @ 10.10.2014. 21:27 ] @
Hvala, prvo cu sacekati da se javi neko... Pa trazio na googlu ali ne vidoh za kameru da iko ima problema :(
[ anon142305 @ 10.10.2014. 21:36 ] @
Sad se nesto prisecam... Ne znam kako se instaliraju drajveri za bios (dal je kao svaka obicna instalacija),
secam se da nesto nije htelo sa obicnim klikom na .exe, pa sam batalio, a sve ostalo jesam.
Procackaj da li pored drajvera postoji i neki program za kameru, neki video drajver, tako nesto...
[ Alfa-Beta @ 10.10.2014. 21:45 ] @
Pokusavam aliii necee :((((
[ anon142305 @ 10.10.2014. 21:49 ] @
Sad sam pogledao.
Kad sam instalirao sve sto sam mogao, na desktopu se pojavio program ASUS LifeFrame3 i pomocu njega pokrecem kameru.
[ Alfa-Beta @ 10.10.2014. 22:05 ] @
Instalirao i pise NO CAMERA DEVICE FOUND :((((
[ anon142305 @ 10.10.2014. 22:09 ] @
Ne znam kako bih mogao da ti pomognem, rekao sam sve sta i kako sam uradio :/
[ Alfa-Beta @ 10.10.2014. 22:10 ] @
Nema veze mozda neko zna tacno :)
[ anon142305 @ 10.10.2014. 22:27 ] @
Vidi i ovo, ako vec nisi:

http://support.asus.com/search...f0b0-0006-c83ddcec1bcd&t=2
http://forums.techguy.org/wind...built-cam-not-functioning.html
[ Alfa-Beta @ 12.10.2014. 11:24 ] @
Ovako, ovaj prvi link sam probao ali problem je sto u biosu nema kamere, samo audio i blutut, i disk da se ukljuce i iskljuce, a ovaj drugi link takodje pokusao ali nema resenja :(
[ gilopile @ 12.10.2014. 11:29 ] @
A da probas preko device manager-a da nadjes odgovarajuci drajver. Vidi pod uzvicnikom ili otvori USB device ako je tu kamera i ides na properies/advanced/details pa hardware IDS i kopiras prvi red u google.
[ anon142305 @ 12.10.2014. 12:23 ] @
Gilopile, koliko sam ga ja shvatio, on ima ugradjenu kameru, a ako je drajvere trazio skinuo sa oficijelnog sajta:



onda je, cini mi se, problem negde drugde.
[ gilopile @ 12.10.2014. 12:29 ] @
Da drug, nego ipak ce na ovaj nacin sasnati tacan model te kamerice i mozda naci neki drugi drajver. A mozda su i u taj laptop ugradili neku drugu, jer se razlikuju od serija do serija....

Lako se desi da u dva ista modela ugrade drugacije Wi-Fi kartice... Zato na odredjenim sajtovima ima pretraga drajvera po serijskom broju...U biti trpaju ono sto trenutno imaju pri ruci :)
[ anon142305 @ 12.10.2014. 13:29 ] @
Aha, ok, nisam znao za to. Onda moze da proveri.
[ jolemisa @ 12.10.2014. 16:02 ] @
Ako nisi siguran i ne mozes da nadjes drajvere za tu kameru skini neki program za nalazenje drajvera,recimo SlimDrivers,instaliraj ga i pre nego sto pokrenes sken programa,prikljuci kameru i nacice ti drajvere.prati komande downlodovanja i instalacije i uradi restart i drajveri ce biti instalirani.program nije velik i free je.
[ Alfa-Beta @ 12.10.2014. 16:15 ] @
gilopile: Probao sam tako ali u device manager svi su tu drajveri sem jednog koji je nepoznat drajver...
jolemisa: Instalirao sam SlimDriver kao i DPS koji zauzima oko 8 giga i samo je pronasao taj nepostojeci drajver da hvali i ponudio mi je oko 5000 drajvera koji se zovu nepostojeci...
Kamera i dalje ne radi sta god ja radio a sa oficijalnog sajta Asusovog su mi odg da sacekam 48 sati na odg... Samo mi je taj notebook za skype i nmg da verujem da kamera neceeee :((((

HVALA DRUGARI PUNO NA POMOCI!
[ NenadSM @ 12.10.2014. 18:44 ] @
Probaj ovde...

http://baltaru.com/netbooks-drivers/webcam-camera-driver-download-for-asus-eee-pc-1015bx-windows-7-compatible.html

[ jolemisa @ 12.10.2014. 21:55 ] @
Citat:
Alfa-Beta:
gilopile: Probao sam tako ali u device manager svi su tu drajveri sem jednog koji je nepoznat drajver...
jolemisa: Instalirao sam SlimDriver kao i DPS koji zauzima oko 8 giga i samo je pronasao taj nepostojeci drajver da hvali i ponudio mi je oko 5000 drajvera koji se zovu nepostojeci...
Kamera i dalje ne radi sta god ja radio a sa oficijalnog sajta Asusovog su mi odg da sacekam 48 sati na odg... Samo mi je taj notebook za skype i nmg da verujem da kamera neceeee :((((

HVALA DRUGARI PUNO NA POMOCI!
Neznam gde si ti nasao SlimDrivers,ali on ima samo 28 MB.Jesi li instalirao najnoviju verziju Skype-a?
[ Alfa-Beta @ 13.10.2014. 00:32 ] @
Probao sam to odma u pocetko, to mi je google izbacio, ali meni ne trazi drajver od camere vec nepoznati drajver u device menadzeru... mozda je crkla kamera ili onaj flet kabl sta ynam... ubih se tri dana i nista :(
[ Alfa-Beta @ 13.10.2014. 00:35 ] @
Citat:
jolemisa:
Citat:
Alfa-Beta:
gilopile: Probao sam tako ali u device manager svi su tu drajveri sem jednog koji je nepoznat drajver...
jolemisa: Instalirao sam SlimDriver kao i DPS koji zauzima oko 8 giga i samo je pronasao taj nepostojeci drajver da hvali i ponudio mi je oko 5000 drajvera koji se zovu nepostojeci...
Kamera i dalje ne radi sta god ja radio a sa oficijalnog sajta Asusovog su mi odg da sacekam 48 sati na odg... Samo mi je taj notebook za skype i nmg da verujem da kamera neceeee :((((

HVALA DRUGARI PUNO NA POMOCI!
Neznam gde si ti nasao SlimDrivers,ali on ima samo 28 MB.Jesi li instalirao najnoviju verziju Skype-a?


Taj program ima 25MB i nista mi nije pronasao ali postoji program na torrentu koji je za drajvere i on zauzima oko 8 giga i on mi je pronasao taj nepoznati drajver... Jesamm i skype me salje kad hocu video poziv u njihov shop da kupim kameru :P
[ Sadun @ 13.10.2014. 09:11 ] @
Meni nekada davno slican problem sam resio tako sto sam instalirao original drajvere za graficku/maticnu koji su dosli uz komp. Tek onda sam radio upgrade drajvera za maticnu. Inace kada sam sa neta skinuo najnovije nije hteo da nadje kameru, da li se u tim originalima nalazi neki custom drajver ili sta, nemam pojma, uglavnom, proradilo je :)