[ Ivan Dimkovic @ 16.10.2014. 18:13 ] @
Izvinjavam se unapred citaocima za poduzi hate, ali mislim da to jako dobro opisuje moje zaprepascenje Apple-ovom akcijom nezeljenog uvaljivanja muzickog djubreta svim iTunes korisniicma.

Detalji?

http://www.theregister.co.uk/2...logises_for_itunes_album_dump/

Citat:

Bono has apologised for sending U2's latest album into every iTunes library in the world.

The singer's apology came, ironically, in a video to promote the album to those who didn't get it for free in iTunes. That video, posted to Facebook features a Q&A session in which a fan asked U2 never to release an auto-downloading album again. “It's really rude,” said questioner Harriet Madeline Jobson.

Bono's response opened with “Oops … I'm sorry about that” before offering this explanation:

I had this beautiful idea. We got carried away with ourselves.


Za neupucene, Apple je potajno, bez ikakve poruke, svim vlasnicima iUredjaja uvalio najnoviji album irske gerijatrijske grupe U2, kojoj je vec neko vreme istekao rok trajanja. Apple CEO, Tim Cook, javno kaze da ne misli tako, i ocigledno smatra da je to dovoljno da se milionima ljudi zauzme disk muzikom koju nisu trazili, niti su obavesteni da ce im biti uvaljana.

Pre par nedelja sam bio zatecen, za vreme demonstracije CarPlay implementacije, odjednom nas je zapahnuo zvuk "novog" (njihova muzika vec deceniju ima isti sladunjavi cheesy zvuk) U2 albuma, koji definitivno nisam ni trazio, niti hteo. Apple je isto djubre bez ikakve dozvole iskopirao na moj telefon i doticni album je iPhone samoinicijativno pustio, zagadjujuci pritom vazduh u sobi auditornim djubretom.

Sta reci?

Moja koleginica (isto vlasnica iPhone-a) nije verovala kada sam joj rekao - bukvalno odbijajuci da poveruje da je Apple pribegao takvom dnu, na sta sam joj samo posavetovao da proveri svoj telefon. Priceless. Trebalo je fotografisati zaprepasceni izraz na licu kada je ustanovila da je i ona, kao i milioni drugih, ponosni primalac marketinske kampannje Tim Cook-a i Bono Vox-a :-)

Ovo je skandal.

Nista manje od toga. Mislim da je ovo najbolji dokaz koliko je novi Apple menadzment udaljen od realnosti :(

Mislim da je Tim Cook i njegova ekipa bez-idejnih droida ovog puta podcenila svoje kupce. Izuzetno negativne reakcije javnosti (videti link dole) pokazuju da je ovo upitan potez. Naravno, uzorak od nekoliko ljudi koje znam je statisticki nebitan ali su bukvalno svi do jednog bili bukvalno zateceni i zapanjeni bezobrazlukom. Ovakva praksa je nesto sto prilici spamerima i uvaljivacima kojekakvog malware/adware/ djubreta a ne jednom od najrenomiranijih imena u IT industriji. Ovako nesto bih ocekivao od, sta znam, GoDaddy-a, Ryanair-a ili nekog od profesionalnih spamera, definitivno ne od Apple-a.

Iskreno se nadam da ce ovaj potez zaboleti Apple tamo gde ih najvise boli, posto ovo ne sme postati presedan koji bi otvorio novu praksu.

Po svemu sudeci, mozda i nesto bude od toga:

http://www.independent.co.uk/a...nto-a-pr-disaster-9745028.html

Citat:

Free U2 album: How the most generous giveaway in music history turned PR disaster

A free album on iTunes: what could possibly go wrong? Quite a lot, as U2 and Apple have discovered

“Wasn’t that the most incredible single you ever heard?,” enthused Tim Cook, Apple’s chief executive, after U2 made a surprise appearance at the California unveiling of the iPhone 6. “We would love a whole album of that.”

But the backlash prompted by Apple’s decision to install a new U2 album, Songs of Innocence, directly into the library of 500 million iTunes subscribers, suggests that lasting damage may be inflicted upon the two allied “superbrands”.

...

Apple was forced to release a tool to remove the album from its customers’ accounts, with a dedicated webpage providing step-by-step instructions.



A sto se samog... umetnika tice?

Podvuceno crvenim na pocetku dovoljno govori o "izvinjenju". Pompezna njuska i dalje misli da je uvaljivanje nezeljene muzike i zauzece prostora bez dozvole korisnika "lepa ideja". Ne bih da idem dalje o doticnom, ali samo ovo je jako dobra slika i prilika sta ocekivati od takvih kreatura.

Deluzije ljudi koji su postali slavni nisu nista novo, tako da ovo uopste ne iznenadjuje. Medjutim, odgovornost za ovaj bezobrazluk nema veze sa doticnim

Isto tako, lazno samo-ushicenje Apple-ovog CEO-a isto tako pokazuje jaz izmedju Apple-a na kreativnom vrhu za vreme drugog "mandata" Steve Jobs-a, i Apple-a danas - na cijem vrhu su ljudi koji ocigledno nisu u stanju da lansiraju nista vise od re-hasha postojecih proizvoda i sa menadzment timom, koji u nedostatku unikatnih novih stvari pribegava uvaljivanju sladunjave elevator-muzike od strane benda kome je istekao rok trajanja. Mozda ista sudbina zadesi i samu firmu.

Steta, pravili su dobar hardver. Samo zbog toga se nadam da ce neko unutra uspeti da prekine ovo ludilo.

A album? Pa kad se nesto zavaljuje bez dozvole i za dzabe... to je sve sto treba znati o vrednosti istog. O ukusima, naravno, ne treba raspravljati, ali sumnjam da ima puno ljudi koji ce biti fanovi novog U2 albuma.
[ Dexic @ 16.10.2014. 18:23 ] @
Koliko prasine oko nebuloze.... koliko te placaju za ovaj marketing? :D
[ Java Beograd @ 16.10.2014. 18:31 ] @
Pa jesi li obrisao tu muziku ?
[ Ivan Dimkovic @ 16.10.2014. 18:33 ] @
@Dexic,

Sumnjam da bilo kakva vrsta pomena ovog djubreta moze da mu pomogne :-) Apple je penzosima dao infuziju i treba ostaviti da priroda uradi svoje...

Fakat da je Apple bio prisiljen da objavi nacin kako da se ukloni djubre pokazuje dokle je doslo. Apple obicno ne daje flying f*ck za nezadovoljne korisnike u manjini sve dok broj ne predje kriticnu masu.

Citat:
Java Beograd
Pa jesi li obrisao tu muziku ?


Prosle nedelje sam pokusao, i ostao je samo jos jedan track.

Danas sam upotrebio http://support.apple.com/kb/ht6439 i uspelo je.

[ Tyler Durden @ 16.10.2014. 19:56 ] @
E moj Dimkovicu, Android je tvoja sudbina pazi šta ti ja kažem :-D
[ Ivan Dimkovic @ 16.10.2014. 20:11 ] @
Znas kako, nikad ne reci nikad... Google Goggles.apk, here I come :-)

Mada, pre vracanja na Android, mislim da bih probao Windows Phone, jes' da je Titanik od platforme, al' valjda klizi UI posto samo kvadrate mora da crta.
[ dejanet @ 16.10.2014. 20:25 ] @
Sto se androida tice, testiraju ads platformu, gde ce reklame izletati preko celog ekrana sve sa video spotom.

Nadam se da nece doci do implementacije, ali 'genijalnost' ne-inzenjerskih ekipa se siri kao kuga..
[ flighter_022 @ 16.10.2014. 20:59 ] @
ja tek sada posle par nedelja opet poterao iTunes... izgleda da su u medjuvremenu obrisali glupost ;)
[ jablan @ 16.10.2014. 21:01 ] @
[ Ivan Dimkovic @ 16.10.2014. 21:10 ] @
@jablan, ne znam, meni je uspelo da obrisem i u OP nisam nista ni pomenuo oko problema sa brisanjem, tako da mislim da si omasio temu. Moj problem sa ovim je uvaljvanje nezeljenog djubreta bez pitanja, bez obzira o kakvom djubretu se radi. I AIDS je besplatan ali ga ne zelim.

Ako tebe cela prica ne zanima ili ti je besmislena, slobodno zatvori ovaj browser tab i uzivaj, svima super.
[ Flo33 @ 16.10.2014. 22:41 ] @
Definitivno Apple puca sam sebi u čelo sa nekim potezima. Od apsolutne neinventivnosti zadnje vreme (novi ipad? novi ipad mini WTF?? dodali skener prsta i prodaju pod sledeću generaciju, nema mcb Aira sa retinom, ip6 ništa što nije bilo senzacionalno (safirno staklo) itd.). Ali ovo sa U2 je prevršilo granicu dobrog ukusa. Ok, daj na itunesu u zaglavlju baner da poklanjaš album i nikome neće smetati. Meni doduše nije svukao muziku, nego je pokazao kao purchased album, koji nije download-ovan.

Šteta što giganti poput Sonyja i Samsunga ne udare sada žešće na produkciju svega high-end. Još kada bi Google ispeglao Androide...

Citat:

Sto se androida tice, testiraju ads platformu, gde ce reklame izletati preko celog ekrana sve sa video spotom.

Nadam se da nece doci do implementacije, ali 'genijalnost' ne-inzenjerskih ekipa se siri kao kuga..


Znači kopiraju Apple, koji dozvoljava u zadnjih godinu dana da se unutar aplikacija prikazuje reklama preko celog ekrana, sa malenim x negde u ćošku, da moraš pravo da se potrudiš da ga pogodiš..



[Ovu poruku je menjao Flo33 dana 17.10.2014. u 00:09 GMT+1]
[ mr. ako @ 16.10.2014. 22:50 ] @
Meni je smesnije to sto treba ALAT i detaljno uputstvo na sajtu da bi izbrisao fckn album. :D :D :D

[ mr. ako @ 16.10.2014. 22:52 ] @


Btw, nova definicija Bono-a:



:D

[ igordim @ 17.10.2014. 01:32 ] @
Uh, pa ovo je prilicno stara vest. Apple je ljudima uvalio ovo odmah nakon iPhone 6 eventa, u vezi sa tim je bilo i ono caskanje sa (STFU) Bonom na bini. I mene su strasno iznervirali (mozda i ne bi toliko, da nije u pitanju mofo U2), nisam mogao da verujem. Apple u stvari nije nista streamovao na uredjaje, vec je djubre stavio na "purchased" listu svima sa iTunes nalogom. Medjutim, ako je nekom ukljucena opcija za automatsko skidanje novokupljenih pesama (kao npr Ivanu), onda ce se djubre poceti skidati pri prvom sledecem pokretanju iTunesa. Ja jos uvek volim rucno da odredjujem kako ce se i sta skidati, pa mi djubre nije ni dospelo na uredjaje.

Pomenuti alat nije neophodan da bi se jednom skinuto djubre izbrisalo sa uredjaja, brise se isto kao i svaki drugi album ili pesma. Alat je potreban da bi se djubre izbrisalo i iz "purchased" liste i objavljen je samo par dana nakon inicijalnog fail-a. Ko zna koliko je gnevnih korisnika, koji cak nisu hteli djubre ni u "purchased" listi, navalilo na Apple support, da su morali da reaguju samo par dana kasnije. Najsmesnije je sto te taj web-based alat upozori da ako izbrises djubre sa liste vise neces moci da ga ponovo skines besplatno, vec ces morati regularno da kupis :-) Ma, paljba bre!!!

Epic fail. A tek komentari retarda Bonoa, koji ne moze da shvati da neko (a ocigledno mnogi) ne zeli njegove ljige, cak ni za dzabe.
[ jablan @ 17.10.2014. 06:19 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Ako tebe cela prica ne zanima ili ti je besmislena, slobodno zatvori ovaj browser tab i uzivaj, svima super.

Štaviše, izuzetno mi je interesantna, samo na jednom, da kažem, meta nivou. :)

[ Aleksandar Đokić @ 17.10.2014. 07:30 ] @
Odakle Apple-u takav pristup nečijem telefonu da može lagano da "pošalje", štagod, ceo album, a da telefon i ne trepne? Nisam znao da taj cirkus dotle ide.
[ bojan_bozovic @ 17.10.2014. 07:38 ] @
Aleksandre, može i na tvome kompu da instalira šta hoće preko update, pa mogu i podatke da prenesu, samo ti treba neki Apple program - recimo iTunes, a za telefon, ako je Apple, onda preko OS mogu šta žele.
[ igordim @ 17.10.2014. 11:01 ] @
Ma nije im poslato nista, pise ti gore. Stavili su im album na "purchased" listu (koje se cuvaju na Appleovim serverima), a ko ima opciju za automatsko skidanje novokupljenih stvari ukljucenu, prvi put kada pokrene iTunes nakon toga pocne da mu se skida novo-"kupljeni" album. Ni jedna valika kompanija koja drzi do sebe (jos) ne ide dotle da prenosi podatke sa i na korisnicke uredjaje bez da te eksplicitno pita i trazi da potvrdis tu rabotu. Tako nesto bi bilo PR samoubistvo. Mada u kome pravcu se stvari krecu, necu biti iznenadjen ako i to jednom pocnu da rade (i da te pri tome ubedjuju kako je to dobro za tebe).
[ DaliborP @ 17.10.2014. 11:21 ] @
@Ivan
Neverovatno mi je da si otvorio celu temu i napisao kilometarski post oko besplatnog albuma U2. Ispratio sam sve sa tim albumom, poslusao, nije mi se svidelo i to je to. Ali kakva drama :-)

Cela hajka koja se digla oko toga mi je apsolutno neverovatna, i pitao sam se ko su ti ljudi koji se tangiraju sa ovim. Zar i ti? :-)

Citat:
Mislim da je ovo najbolji dokaz koliko je novi Apple menadzment udaljen od realnosti :(

A i mislim da preterujes (kao i mnogi drugi) sa navodnim promenama u Apple-u nakon Jobs-ove smrti. Ispada da je sve bilo savrseno dok je Steve vodio firmu, a sad je sve fuseraj, greske, propusti itd. Siguran sam da bi mogao da iskopam tvoje postove ovde vrlo slicne ovom danas, samo za vreme Steve Jobs-a.

Apple je i dalje lider, ali vremena su se promenila, jer i drugi prave dobre proizvode i konkurencije ima sve vise.

[ Ivan Dimkovic @ 17.10.2014. 16:03 ] @
@DaliborP, pa znas i sam, stvar licnog ukusa, kao i sve ostalo - ukljucujuci i U2 muziku :-) Problem koji ja imam sa tim, kao sto rekoh, nije sama U2 muzika iz skorijeg vremena sta god o njoj mislio, vec fakat da je Apple pribegao metodi koja prilici samo spamerima. Iskreno, da nije doslo do ovog bednog spamovanja, sumnjam da bih uopste i pomislio na Bono Vox-a i njegov ustajali bend.

Nekome je to nebitna stvar, nekome je to pozeljno, meni je problem. Koliko vidim, nisam jedini, posto sumnjam da bi samo zbog mene Apple objavljivao kako da se ljudi rese djubreta a sumnjam da bi se i pompezni Bono tek tako izvinjavao bez da mu je, verovatno, PR menadzment tim savetovao da je to pametno da uradi.

Citat:

A i mislim da preterujes (kao i mnogi drugi) sa navodnim promenama u Apple-u nakon Jobs-ove smrti. Ispada da je sve bilo savrseno dok je Steve vodio firmu, a sad je sve fuseraj, greske, propusti itd. Siguran sam da bi mogao da iskopam tvoje postove ovde vrlo slicne ovom danas, samo za vreme Steve Jobs-a.


Daleko bilo da smatram da je Apple bio savrsen dok je SJ vodio firmu.

Medjutim, kako stvari stoje, postaje ocigledno da je SJ-ov drugi termin bio Apple-ov kreativni vrh.

Tim Cook do sada nije izbacio apsolutno nista vredno pomena osim re-hasha vec postojecih proizvoda i par niche stvari kao sto je recycle-bin Mac Pro.

Covek je, jednostavno, genericki menadzer poput hiljada CEO-a osiguravajucih kuca, banaka ili lanaca supermarketa. To samo po sebi nije nista lose, ali sumnjam da je adekvatna zamena za jednog Steve Jobs-a.

I to je steta, sto se mene licno tice, posto sam zadovoljni korisnik iPhone-a i Macbook Pro-a i ne bih voleo da Apple zavrsi kao Sony tj. da postanu zrtve sopstvene arogancije i uverenosti da ne mogu da pogrese.
[ DaliborP @ 17.10.2014. 17:07 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: @DaliborP, pa znas i sam, stvar licnog ukusa, kao i sve ostalo - ukljucujuci i U2 muziku :-) Problem koji ja imam sa tim, kao sto rekoh, nije sama U2 muzika iz skorijeg vremena sta god o njoj mislio, vec fakat da je Apple pribegao metodi koja prilici samo spamerima. Iskreno, da nije doslo do ovog bednog spamovanja, sumnjam da bih uopste i pomislio na Bono Vox-a i njegov ustajali bend.

Ne mogu nazvati to spamovanjem. Meni se album nije sam skinuo na telefon, vec je bilo ponudjen u Purchased items za download. Tako da ga nisam nikad morao skinuti. Ok, kapiram da ga recimo nisam hteo, ali ne vidim gde meni/tebi to tacno smeta sto negde na nekom serveru stoji album koji mogu besplatno da skinem?
Iskreno ,mislim da je preterivanje u pitanju.

Eto ti koristis Windows godinama, kako se nisi nikad pozalio na smece koje dolazi sa istim? Recimo Windows Explorer?

Apple i U2 free album je bila greska, uvideli su i oni to. Ali ne tako strasna kao sto se predstavlja, bar meni. Ali ok, misljena su razlicita.

Citat:
Medjutim, kako stvari stoje, postaje ocigledno da je SJ-ov drugi termin bio Apple-ov kreativni vrh.

Tim Cook do sada nije izbacio apsolutno nista vredno pomena osim re-hasha vec postojecih proizvoda i par niche stvari kao sto je recycle-bin Mac Pro.

Slazem se da je to bio period kreativnog vrha, ali tad su imali mnogo vise prostora nego danas. Svi su tad kaskali za njima, prvi su napravili upotrebljiv touch screen telefon, pa onda i tablet, prostora za novitete je bilo...medjutim situacija se dosta promenila od tad.

Koliko cesto konkurencija izbacuje uredjaje(i to dobre) danas je neuporedivo sa proslim vremenom.

Pre nekoliko godina Iphone nije imao dostojnog konkurenta, ako se secas kakvo je recimo HTC smece proizvodio, Samsung takodjer, meni je to licilo na jeftinu plastiku sa pijace. Uzmes neki stari Samsung Galaxy u ruku, kao kineski fake telefon. Danas HTC, Samsung i drugi prave telefone koji ostavljaju mnogo bolji utisak. HTC One je po meni prvi telefon koji se pojavio na trzistu kao konkurencija Iphone-u sto se tice izgleda. Doduse na trzistu tableta jos se nije pojavio dostojan konkurent.

A da Tim Cook moze zameniti Jobs-a, ne moze, ali verujem da tu ima i drugih ljudi koji imaju ogroman uticaj na Apple uredjaje, recimo Jonathan Ive. Tesko mi je da poverujem da ce tako naglo skliznuti sa dobro utabanog puta, ali imaju problem koji nije postojao pre 5-6 godina - konkurenciju.
[ Burgos @ 17.10.2014. 19:16 ] @

Offtopic:

Citat:
Eto ti koristis Windows godinama, kako se nisi nikad pozalio na smece koje dolazi sa istim? Recimo Windows Explorer?


Jeste pre par godina, kada je pokušao da kopira nekoliko stotina hiljada fajlova, pa ostao bez memorije :-).

[ plus_minus @ 18.10.2014. 01:32 ] @
Stvarno, mogil su novi album Korn-a da uvale.. al' bez obzira, Dimković je lepo opisao ko i šta su glavešine epl kompanije i na koji način stoka razmišlja.
Elem, kada je bio mali, kuk je zvučao ovako:

[ madamov @ 18.10.2014. 10:04 ] @
A što tek sad diskutjemo o tome kad se stvar desila pre mesec dana, maltene?
[ newtesla @ 18.10.2014. 10:17 ] @
Tek sad se iznervirao dovoljno
[ Ivan Dimkovic @ 18.10.2014. 11:33 ] @
@DaliborP,

Citat:

Eto ti koristis Windows godinama, kako se nisi nikad pozalio na smece koje dolazi sa istim? Recimo Windows Explorer?


http://www.elitesecurity.org/t374012-2#2372955

Citat:
Ivan Dimkovic
Pre skoro godinu dana, trebao sam da backupujem podatke sa HDD-a od moje devojke na server - oko 1 TB kojecega, ponajvise Java fajlova, i sl... pakao takoreci, preko 2 miliona fajlova, sitnih - grozota za kopiranje i znao sam da ce da potraje.

Elem, startujem ti ja Windows Explorer (Windows Server 2008) - CTRL-C, CTRL-V, i odoh da spavam...

Sutra ujutru - nesrecnik jos kopira... OK, dobro - nikakav problem, odoh ja na posao...

Vratim se sa posla... upalim monitor, a ono Windows se zali da mu je nestalo memorije (!?!?!) i onaj dijalog gde pise koliko je cega iskopirano se totalno zablokirao, ne reaguje ni na sta.

--

Odem ti ja u Task Manager, kad ono GLUPI WINDOWS EXPLORER JE OTVORIO N ZILIONA HANDLE-ova - i totalno skucao sistem sa tim!!!

Znas sta je najludja stvar? Sto su taj Explorer pisali jebeni Microsoft programeri - koji jako dobro znaju da su HANDLE-ovi resurs koji treba oslobadjati cim ga iskoristis.

I tako... tvoj Windows Explorer ne mozes koristiti da iskopiras 1 TB koji se sastoji od sitnih fajlova... ne ide.

Mislim da jos i dalje imam screenshot (koji sam jedva napravio zbog low-memory situacije)

A da - cisto da stvari budu jasnije - server je Core 2 Duo sa 4 GB memorije.

Onda sam startovao mali FAR file manager, koji je stvar odradio za jednu noc bez ikakve muke....

Cepidlacenje... my ass


Crveno nije u originalu, ali sam ga istaknuo cisto radi poente.

Sledece pitanje? :-)
[ bachi @ 18.10.2014. 11:39 ] @
Od 14985 poruka, treba naći tu jednu. Igla u stovarištu sena. Svaka čast. :)
[ Ivan Dimkovic @ 18.10.2014. 11:40 ] @
Citat:
DaliborP
A da Tim Cook moze zameniti Jobs-a, ne moze, ali verujem da tu ima i drugih ljudi koji imaju ogroman uticaj na Apple uredjaje, recimo Jonathan Ive. Tesko mi je da poverujem da ce tako naglo skliznuti sa dobro utabanog puta, ali imaju problem koji nije postojao pre 5-6 godina - konkurenciju.


Mozda.

Ali ja nisam siguran u to. Pre svega, Jonathan Ive je guru za hardverski dizajn, a ne za softver.

Tim Cook je istog "unapredio" kao glavnog za dizajn >i< izgled softvera, sto ranije nije bio slucaj. Nisam bas siguran da je to dobra ideja te da Johny Ive moze da zameni Scott Forstall-a. iOS7 sizofrenija u dizajnu ikona je trebala biti upozorenje. Tim Cook je sam rekao da je njegov stil ne-konfrontacija i radna atmosfera harmonije.

IMHO, to je lep cilj za lokalnu filijalu banke ali za #1 firmu na svetu koja hoce tu da ostane... nisam bas siguran. Mislim da to neminovo degradira na "designed by committee" cirkus kakav vidimo u Microsoftu danas.

Naravno, moguce je da gresim, zapravo voleo bih da gresim u ovom slucaju posto trenutno osim iPhone-a i rMBP-a ne znam sta bih drugo uzeo :-)
[ Ivan Dimkovic @ 18.10.2014. 11:44 ] @
Citat:
bachi:
Od 14985 poruka, treba naći tu jednu. Igla u stovarištu sena. Svaka čast. :)


Evo jos jedna :-)

http://www.elitesecurity.org/p2373017

Citat:
Ivan Dimkovic
Windows Explorer je napravljen daleke 1994-te godine, i kopiranje fajlova je svakako feature koji postoji jos od te 1994-te

Fantasticno je da za 15 (petnaest) !!! godina nisu u stanju da srede file-copy operaciju kako treba!!! Sramota!

Cisto da Degojs ne bi rekao da ja serem, i ZDNet je imao isto iskustvo:

Citat:

There have been a number of issues that Vista users have reported relating to copying and moving data, especially large numbers of files. Often there can be multiple errors at play making it difficult for Vista users to track down the problem, in fact very often there is little indication that file copy operations haven’t completed correctly. It’s only when the user checks the number of files in source and destination that they realize they have a problem.


^^ ovo je >strasno< - i, kao sto rekoh, ista stvar se meni desila sa Windows Server-om 2008 (ej, serverom!)

Super, ta greska se ne javlja ako kopiras 100 svojih slika sa USB stick-a ili neke male foldere, ali ako radis nesto vece, kao sto rekoh da se meni desilo - moze da se zavrsi jako lose.

Ja sam:

a) Izgubio citav jedan dan, jer sam morao ponovo da kopiram fajlove (hvala bogu, ovog puta iz normalnog file managera)

b) Morao sam da restartujem server jer nije mogao da se oporavi od glupog explorera koji je usisao celu memoriju!!

Nope, degojs, to >nije< cepidlacenje - vec sramotan bug.

Da ne pricamo o daleko poznatoj brzini kopiranja mnostva fajlova od strane Windows Explorer-a - ko da je rocket-science napisati dobar multi-threaded file-copy algoritam koji bi imao malo inteligencije u sebi... Za neke, recimo Microsoft, izgleda jeste.


Nisam bas ljubitelj Windows Explorera :-)

Doduse, posle 18 godina su konacno implementirali posten progres indikator za kopiranje fajlova.
[ DaliborP @ 18.10.2014. 11:49 ] @
Nisam ni mislio da postoji osoba koje se ne zali na Windows Explorer iskreno :-)
To je logicno, to su ogromni propusti za tako vazan deo OS-a.

Ali ovde se radi o obicnom preterivanju. Album je bio ponudjen za free download, to je sve. Vredno tolike paznje i prozivanja Apple-a za nekakav ogroman fail?
Apple je samo postao osetljiv za medije, i cela internet zajednica jedva ceka neki flaw sto u proizvodima, sto u software-u ili politici.

Ovo je samo novi #bendgate. Greska postoji, ali nije vredna nikakve paznje.
[ Ivan Dimkovic @ 18.10.2014. 13:21 ] @
Ja ne delim to misljenje. Mislim da je bendgate isfabrikovan skandal koji se realno ne desava.

U ovom slucaju o kojem pricamo se nesto konkretno desilo. To tebi nije vazno, i to je skroz OK. Medjutim, nekima jeste big deal.

Da je Apple osetljiv na medije, pa nisam siguran u to - Apple i dalje i te kako sprovodi politiku sankcija prema medijima koji ih ne dizu u nebesa (IMHO, njihovo pravo, naravno) i sumnjam da bi se cimali da kreiraju alatku i web stranu da ih to nije zaista negde zabolelo.
[ DaliborP @ 18.10.2014. 17:00 ] @
Mozda ja ne razumem, ali sta je tacno ovde big deal? Pojavio se album koji si mogao da skines za dzabe a recimo nisi zeleo, i sta je tu tako uvredljivo?
[ Braksi @ 18.10.2014. 17:03 ] @
Iphone je objektivno najlepsi telefon ikad napravljen a U2 je sasvim solidna grupa, puno bolja od Stonesa.

Clik delete....
[ llux @ 18.10.2014. 19:50 ] @
Ne razumem ovo za Explorer. Pa kako da koristim kompjuter bez njega? Gde da nadjem drugi? Koliko mi vremena treba da nadjem drugi, ako nemam internet? Gubljenje vremena.
Takodje ne razumem ni za Internet Explorer. Pa cime da skinem drugi brauzer ako nemam nikakav?

Na kraju krajeva, sta nekoga briga sta ce Microsoft da poklanja uz svoj operativni sistem?
Da li treba besplatno da reklamira i promovise tudje brauzere?

Posto u onoj temi o Androidu, glupocu korisnika niste prihvatali kao validan argument, ne bi trebalo ni sada. Neka nadju, pa instaliraju non-microsoft programe.
[ SStudio @ 18.10.2014. 21:06 ] @
Za sledeće uvaljivanje, Keba LP
[ plus_minus @ 19.10.2014. 01:47 ] @
Citat:
llux: Ne razumem ovo za Explorer. Pa kako da koristim kompjuter bez njega? Gde da nadjem drugi? Koliko mi vremena treba da nadjem drugi, ako nemam internet? Gubljenje vremena.
Takodje ne razumem ni za Internet Explorer. Pa cime da skinem drugi brauzer ako nemam nikakav?

Na kraju krajeva, sta nekoga briga sta ce Microsoft da poklanja uz svoj operativni sistem?
Da li treba besplatno da reklamira i promovise tudje brauzere?


Koliko se ja sećam, opera je htela da se ušunja kao default browser onda kada je Windows7 trebao da se pojavi u svom najblistavijem izdanju. Znači, prva non-beta verzija.
Eto, mogli su to da urade.

A ima još jedna forica. Konkretno, onda kada instaliraš linux, bilo koji linux koji ima najnoviji kernel, te najnoviji KDe ili Gnome ili lxde.. tu je opcija "Install Firefox" ili "Install Chrome/Chromium" browser...

A m$, ko m$, sa njihovim inovacijama, može da ostavi ne jedan, već tri takva linka. FF, Chrome, IE. Click to install. Pa, koji ti se više đasvi.

No, ni metamorfoza IE endžina, uopšte nije loš potez. Ovaj sada aktuelni, najnoviji IE, zaista, ali zaista veze više nema sa starom pričom. Skroz ok.
[ ventura @ 19.10.2014. 09:27 ] @
Citat:
plus_minus
A m$, ko m$, sa njihovim inovacijama, može da ostavi ne jedan, već tri takva linka. FF, Chrome, IE. Click to install. Pa, koji ti se više đasvi.

A zašto bi to radili?

Zašto neko ne pita proizvođače automobila to isto pitanje? Ili je to potpuno ok, da proizvođač naplati svoju navigaciju 3000 evra iako na tržištu možeš da kupiš i za 300 evra... Pa te još ni ne pita koju hoćeš.

Dakle zašto te proizvođač automobila ne pita koju ćeš navigaciju/radio, nego stavi svoju?
Zašto te proizvođač automobila ne pita koje ćeš gume nego stavi svoje?
Zašto te proizvođač automobila ne pita koje ćeš patosnice nego stavi svoje?
itd.

Microsoft je proizvođač svog operativnog sistema, i u njega može da stavi šta god hoće. Bilo bi sumanuto da oni u svom operativnom sistemu besplatno promovišu proizvod neke druge firme.
[ SStudio @ 19.10.2014. 11:33 ] @
MS ne mora da promoviše ništa, ali su koliko znam u obavezi su da korisnicima ponude izbor browsera još od 2008 ili 9 .
Ako se dobro sećam čak su i popušili kaznu od 500 milki, od strane eu komisije zbog toga.
[ bachi @ 19.10.2014. 12:11 ] @
A zašto Google nije u obavezi da na svojim raspaloidima ponudi izbor browsera?

I da, kao što Dimković ne voli da mu se uvaljuju pesme preko noći, tako se i meni gadi što Google na mom 2.3.6 telefonu pokušao i pokraj isključenog auto update-a u Google play aplikaciji da instalira neku Google settings aplikaciju.

Odjednom mi je preko noći ostanulo to čudo, bez ikakvog pitanja.

I naravno, posle toga je palo brisanje sve što ima sa google-om iz telefona, sva sreća pa postoji root.

Ali u principu, Google se ne razlikuje mnogo od Apple-a po tom pitanju.

Kao što za softver važi da kupovinom istog, taj softver u stvari nije tvoj, iako si ga kupio, tako izgleda idu i za hardver, pa ono, ako imaš Google telefon ili Apple, e ima da radiš šta ti se kaže.
[ Ivan Dimkovic @ 19.10.2014. 16:01 ] @
Citat:
DaliborP:
Mozda ja ne razumem, ali sta je tacno ovde big deal? Pojavio se album koji si mogao da skines za dzabe a recimo nisi zeleo, i sta je tu tako uvredljivo?


Nije nista uvredljivo vec je bezobrazluk. Taj album se nasao na mom telefonu, cak je telefon po prikljucenju (kao CarPlay server) poceo da pusta jednu od pesama. Nemam pojma kako se to desilo niti me uopste zanima - ono sto je bitno je da ja taj album nisam zeleo, niti da se uopste bavim uklanjanjem istog.

A bezobrazluk je iz vrlo jednostavnog razloga: zato sto posle trosenja vise hiljada EUR u raznu Apple opremu ne zelim da mi se uvaljuju stvari bez pitanja. Tako nesto bih ocekivao pre par godina, recimo, od nekog "besplatnog" netbooka koji sam dobio za "dzabe" uz ugovor za telefon (mada je i taj biznis model neslavno propao, cudo - ljudi ocigledno nisu preterano zagrejani da oni budu proizvod).

Isti takav bezobrazluk sam, recimo, takodje video od strane Sony-ja, gde je Sony u vrhuncu svoje arogancije ljudima za $50 il 50 EUR nudio Windows bez AdWare/TrialWare djubreta. Cak i na laptopu od 3000 EUR, Sony marketing je smatrao da je sasvim OK da korsiniku nastave da uvaljuju nezeljeno djubre i da misle da mogu da izvuku jos neke pare ako korisnik nece djubre. Znaci, osoba koja je spremna da plati 3000 EUR je bila dodatno tretirana kao imbecil. A ta strategija nije poznata kao pobednicka. Kako se Sony-jev racunarski biznis zavrsio, to sada svi znamo. Njihova arogancija i uzasan servis su bili nadaleko poznati i siguran sam da su jednim delom, bar na USA trzistu, zakopali Sony.

Apple jos nije tu, ali ovakvim potezima ne idu u dobrom smeru. Tretirati svoje korisnike kao ovce nije pametna stvar na duzi rok.
[ Ivan Dimkovic @ 19.10.2014. 16:18 ] @
Citat:
bachi:
A zašto Google nije u obavezi da na svojim raspaloidima ponudi izbor browsera?

I da, kao što Dimković ne voli da mu se uvaljuju pesme preko noći, tako se i meni gadi što Google na mom 2.3.6 telefonu pokušao i pokraj isključenog auto update-a u Google play aplikaciji da instalira neku Google settings aplikaciju.

Odjednom mi je preko noći ostanulo to čudo, bez ikakvog pitanja.

I naravno, posle toga je palo brisanje sve što ima sa google-om iz telefona, sva sreća pa postoji root.

Ali u principu, Google se ne razlikuje mnogo od Apple-a po tom pitanju.

Kao što za softver važi da kupovinom istog, taj softver u stvari nije tvoj, iako si ga kupio, tako izgleda idu i za hardver, pa ono, ako imaš Google telefon ili Apple, e ima da radiš šta ti se kaže.


@bachi,

Glavna razlika, bar do sada, izmedju Apple-a i Google-a je bila sledeca:

- Apple zivi od prodaje hardvera i iTunes stvari (muzike, videa, softvera). Poslovni odnos je direktan: Apple je prodavac (ili posrednik, u slucaju 3rd party iTunes softvera), ti si kupac. Situacija je prilicno cista i jasno je da je u Apple-ovom interesu da ti budes zadovoljan kao kupac njihovih proizvoda. Stavise, kako na tebi zaradjuju i posle kupovine, recimo, telefona - imaju i te kako interes da budes zadovoljan sa hardverom, umesto da ti slepo cim si kupio hardver gledaju da ti uvale novi (kao neki prodavci Android telefona koji, zapravo, nemaju nikakav profit osim od prodaje samih telefona)

- Google ne zivi od prodaje hardvera tebi (ako izuzmemo Nexus liniju koja je, prakticno, nebitna sto se market share-a tice). Google zivi od prodaje reklamnog prostora. Poslovni odnos je komplikovaniji i, u slucaju Android telefona, ti nisi kupac sto se Google-a tice - ti si kupac za Samsung, LG, HTC. Za Google si ti proizvod, a kupci su firme koje placaju za mogucnost uvaljivanja reklama tebi kao proizvodu.

Tako je bilo do sada. Zbog toga, kada Google nesto daje "za dzabe" - to je samo zato sto Google zeli da ti budes konzument reklama. Google ne zaradjuje novac od tebe, vec od onih koji bi da tebi uvale reklame, te zbog toga odnos izmedju tebe i Google-a kao Android vendora ne moze biti isti kao izmedju tebe i Apple-a.

--

Ja sam mozda old fart, old-school i sta ti ja znam, ali ja daleko vise preferiram taj "stari" ili "klasicni" biznis model gde mi Apple prodaje hw+OS, gde mi Microsoft prodaje OS itd... i gde se stvari tu zavrsavaju. Ja kao kupac dajem pare Apple-u, Microsoftu i sl. a oni meni daju proizvod. Njima je u interesu da ja hocu da kupim njihov novi proizvod i zato me tretiraju kao kupca - a ne kao proizvod.

A ovi novi sega-mega "free" modeli, gde je sve super, open source, 3.14zda materina, a gde ti ili ja zapravo nismo kupci za OS vendora, posto nam je OSV, je li, OS dao za "dzabe", vec smo zapravo proizvod tj. "eyeballs"... za*ebi ti to, da budem iskren. Mislim, ko hoce, super - svakom svoje, ali ja bih ipak da ostane i neki proizvod za nas matore pr*eze koji hocemo da kupimo nesto i onda za novac ocekujemo da budemo tretirani kao kupci, a ne kao lobotomizirane ovce koje pristaju da gledaju reklame preko celog ekrana zato sto je, hej, OS "dzabe"... oh wow.
[ Tyler Durden @ 19.10.2014. 20:39 ] @
Ja imam Android i reklame viđam jednom mjesečno. Mada ne mogu da se sjetim ni toliko, al ajde.
Doduše ja taj telefon koristim za jedan vrlo ograničen set aplikacija. Browser kad je baš frka, gmail, i jos dvije aplikacije.

A reklamu preko čitavog ekrana nikad nisam vidio. Androiod 4.4.4
[ DaliborP @ 20.10.2014. 11:05 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Nije nista uvredljivo vec je bezobrazluk. Taj album se nasao na mom telefonu, cak je telefon po prikljucenju (kao CarPlay server) poceo da pusta jednu od pesama. Nemam pojma kako se to desilo niti me uopste zanima - ono sto je bitno je da ja taj album nisam zeleo, niti da se uopste bavim uklanjanjem istog.

Meni se nije nasao na telefonu posto nemam namesteno da mi se sve automatski skida, ni muzika, ni filmovi niti updates, vec sam odlucujem sta ce mi se naci na telefonu. Ja album nisam ni zeleo, niti sam ga dobio. Album se pojavio u purchased items, ne na mom telefonu. To sto je bio ponudjen besplatno za download ne vidim tacno kako to mene cini ovcom.
I Ibooks aplikacija i ItunesU nudi besplatne knjige, koje me recimo uopste ne zanimaju. Da li treba da trazim od Apple-a da prestane da ih nudi za dzabe i pravim skandal oko toga?

Pre ce biti da ti imas nesto vise protiv U2 :-)
[ DaliborP @ 21.10.2014. 10:56 ] @
[ Ivan Dimkovic @ 21.10.2014. 11:05 ] @
Citat:
DaliborP:
Citat:
Ivan Dimkovic: Nije nista uvredljivo vec je bezobrazluk. Taj album se nasao na mom telefonu, cak je telefon po prikljucenju (kao CarPlay server) poceo da pusta jednu od pesama. Nemam pojma kako se to desilo niti me uopste zanima - ono sto je bitno je da ja taj album nisam zeleo, niti da se uopste bavim uklanjanjem istog.

Meni se nije nasao na telefonu posto nemam namesteno da mi se sve automatski skida, ni muzika, ni filmovi niti updates, vec sam odlucujem sta ce mi se naci na telefonu. Ja album nisam ni zeleo, niti sam ga dobio. Album se pojavio u purchased items, ne na mom telefonu. To sto je bio ponudjen besplatno za download ne vidim tacno kako to mene cini ovcom.
I Ibooks aplikacija i ItunesU nudi besplatne knjige, koje me recimo uopste ne zanimaju. Da li treba da trazim od Apple-a da prestane da ih nudi za dzabe i pravim skandal oko toga?

Pre ce biti da ti imas nesto vise protiv U2 :-)


Mozes biti prilicno siguran da bih identicno misljenje i protivljenje imao da je u pitanju bilo koji drugi artist.

Kako se to dogodilo sa U2, ovog puta nemam kopiju poruke kao sa Explorerom da te uverim u suprotno, moraces da mi verujes na rec :-)

@edit, evo mojeg negativnog stava o prikrivenom push-ovanju Safari-ja kroz Windows Update, iz 2008-me:

http://www.elitesecurity.org/p1935643

Ne volim te klosarske fore, bez obzira ko ih radi i o kakvom klosarluku se radi. Fakat da je u ovom konkretnom slucaju pitanju U2 i Bono, o cijem skorijem radu nemam nista pozitivno da kazem je sporedna stvar koja ne menja sustinu.

Citat:

To sto je bio ponudjen besplatno za download ne vidim tacno kako to mene cini ovcom.


Cudo jedno kako jedna tako obicna stvar zahteva specijalnu alatku za uklanjanje.

Bice da je ipak u pitanju malo drugacija stvar od obicne besplatne ponude.
[ DaliborP @ 21.10.2014. 11:23 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Cudo jedno kako jedna tako obicna stvar zahteva specijalnu alatku za uklanjanje.

Bice da je ipak u pitanju malo drugacija stvar od obicne besplatne ponude.

Apple je samo morao da udovolji svojim razmazenim korisnicima, kojih ima ocigledno previse.
[ Ivan Dimkovic @ 21.10.2014. 11:27 ] @
Pa znas kako, ne bilo potrebe za "udovoljavanjem" da nije doslo do uvaljivanja koje zahteva removal tool :)

Sto se razmazenosti tice, pa to je kljucna grupa zahvjujuci kojoj je Apple i uspeo. Prodaja makina ljudima kojima je tesko da ugase racunar i sl... :) ne moze i jare i pare.
[ DaliborP @ 21.10.2014. 11:43 ] @
Sve je to tacno, da Apple korisnici su razmazeni i cene kvalitet.

Ali da se razumemo, ovi po internetu sto ovo nazivaju silovanjem (da, ima takvih dosta) itd su obicni idioti koji su i digli bespotrebnu famu oko svega ovoga iz nekog inata ili da budu primeceni, a ne sto su deo te grupe korisnika koji cene kvalitet apple uredjaja.
[ Ivan Dimkovic @ 21.10.2014. 11:52 ] @
Tu se definitivno slazemo. Treba biti idiot i ovo nazvati silovanjem.
[ xtraya @ 22.10.2014. 00:14 ] @
Meni ovo vise lici na APP fazon, "ako prodje prodje"... ovi su ipak visedecenijsko muzicko ime, pa ako prodje sve bez problema, ubuduce ce univerzali/soni i ostale naklade (citaj diskografske kuce) debelo da plate ovakav vid distribucije materijala.

Mozda je ovo samo pokusaj proguravanja novog "ajd' da ti uvalim" trenda, samo bojim se da od toga nema nista.

[ Homer J. Simpson @ 04.12.2014. 13:11 ] @
Pa dobro nije samo da uvaljuju , znaju i da obrisu : http://blogs.wsj.com/digits/20...rivals-songs-from-users-ipods/