[ azzazzell @ 19.10.2014. 10:54 ] @
Imam problem skoro sam zamenio modem u telekomu i dobio HG 531 v1. Na starom modemu IP kamera Neo coolcam je radila bez problema sada nemogu da je vidim na racunaru, u podesavanjima rutera nalazim njenu ip adresu 192.168.1.27 i pored nje stoji da je lease expired da li moze mala pomoc ?
[ vkoja @ 19.10.2014. 16:57 ] @
Da li si otvorio portove na modemu . Ja imam taj modem i rade mi kamere preko neta.
[ azzazzell @ 19.10.2014. 18:03 ] @
Nisam otvorio portove, kako da uradim to?
[ vkoja @ 19.10.2014. 18:19 ] @
Uloguj se sa
user : admin
pasw: tzlkisonpk
Pa ides na Advanced pa u nat pa u port maping otvoris portove za adresu koja ti je na ip kameri ili dvr-u
[ azzazzell @ 19.10.2014. 19:07 ] @
moze neka slika koje portove da otvorim, jer znam adresu ne znam portove.
[ vkoja @ 19.10.2014. 20:32 ] @
Mogu ali ne znam kako se stavlja slika ovde?
[ azzazzell @ 20.10.2014. 06:37 ] @
slike moraju da se uploduju na neki host pa da se postavi url adresa da bi se videle, ako ne mozes tako ili ti je veliki posao posalji mi ih na PM ili na mejl?
[ newtesla @ 20.10.2014. 08:00 ] @
Otvaranje portova na NAT-u je nepotrebno da bi se kamera gledala iz lokala (istog subneta, taj saobraćaj se čak ni ne rutira, kamoli NAT-uje).

Mislim da je to još jedan Telekomov uređaj koji ima problem sa DHCP serverom.

Probaj bilo kako (kod nekog, sa nekim drugim ruterom) kameru, pa vidi da li će na drugom ruteru da pokupi pravu adresu.
[ azzazzell @ 20.10.2014. 08:09 ] @
Da na predhodnom ruteru kao sto rekoh je bilo sve u redu, samo nemam resenje za DHCP, ako neko zna neka pomogne.
[ vkoja @ 20.10.2014. 08:56 ] @
Moze , provereno kod mene radi . Imao sam u pocetku problem ali sada se ne secam ali sam morao da prepravim nesto u podesavanjimna samog uredjaja ali ne znam sada tacno gde . Moze i sovtver da se promeni i radice odlicno.
[ azzazzell @ 20.10.2014. 10:13 ] @
Pa daj ta podesavanja izludeh od ove kamere.
[ newtesla @ 27.10.2014. 16:14 ] @
Priključi je na neki drugi ruter, pusti da pokupi IP adresu, skeniraj da bi našao adresu koju je pokupila, pristupi kameri, i izmeni na statičku IP, iz opsega koji bi ti dodeljivao taj Telekomov đubrivoje marke Huawei.
[ Mordred @ 16.09.2015. 15:00 ] @
Citat:
newtesla:
Otvaranje portova na NAT-u je nepotrebno da bi se kamera gledala iz lokala (istog subneta, taj saobraćaj se čak ni ne rutira, kamoli NAT-uje).

Mislim da je to još jedan Telekomov uređaj koji ima problem sa DHCP serverom.

Probaj bilo kako (kod nekog, sa nekim drugim ruterom) kameru, pa vidi da li će na drugom ruteru da pokupi pravu adresu.


Izgleda da stvarno jeste to problem.

Da li neko ima rešenje za povezivanje DVR uređaja na ovaj ruter?
Sa DVR-a pingujem i ruter i računar na mreži, ruter vidi DVR, ali sa računara ne mogu da pingujem DVR.
[ madmax-wifi @ 16.09.2015. 22:39 ] @
Neznam kakav je sluca kod tog rutera ali kod nekih drugih rutera sam vidjao da moze da se podesi da uredjaji jedni druge medjusobno nevide a imaju izlaz na net.
Mozda ima tako neka opcija pa da je do toga...