[ baxmax @ 24.10.2014. 17:56 ] @
pozdrav,
skoro kupio sa to2c.com kineski telefon thl5000. Bilo sve oko mjesec dana kada je poceo da pise:
CPU is overheating. i poslije Do you want to cool down!, pritisno Yes i poslije 5 minuta zamrznutog ekrana telefon se resetovo i nije bilo mreze.
poslije vadjenja sim kartice, telefon sam ugasio na power on/off i poslije toga nista. Baterija kod ovog ThL5000 je built in, ako nesto znaci.
Kada ga prikljucim na USB racunara, cuje se zvuk kao kada se konektuje usb stik i poslije 1 minute isto kao odjava stika te opet prijava i tako dok je prikljucen.
Na ekranu je crno, ne daje nikakve znake.Downlodirao sam rom i poneki software ali nikako da ga probudim.

Imam dvije opcije: 1. da ga pokusam preko software-a uz novi rom probuditi tj: flashirati i trazim Vasu pomoc ili ako znate kome da se u Sarajevu obratim da pokusa
2. da ga vratim nazad jer je ocito neka hardwersko software-ska greska (kitkat je bio instlairan)

Da li se neko susretao sa ovim kineskim MKT telefonom, i da li postoji nacin da se "probudi".

BaxMax

[ Branko.R @ 24.10.2014. 18:21 ] @
Uvek postoji rešenje da se probudi ako nije hardverski otišao na onaj svet.
Najbolje rešenje je da ga vratiš, odnosno, uputiš reklamaciju ako imaš takvu mogućnost.
[ baxmax @ 25.10.2014. 11:32 ] @
hvala na savjetu,
info: imam jos jedan xioami Hongmi note mobitel koji ima milionsku podrsku i iako sam ga dobio na kineskom, uz podrsku mui sam bez problema sve instalirao nanovo i prezadovoljan sam.

THL 5000 sam pokusao "probuditi" preko MediaTek SP Flashtool v5.14 ali mi fali neki "scatter loading file".

takodjer preko MTKdroidTools v 2.5.3 pokusao sam ali opet trazi "scatter from file"
ili u istom programu MKTdroidTools preko druge opcije "root,backup,recovery" kada idem, izaberem boot.img, zatim recovery.img
i daje mi nakon sto upisem ime (npr.1) sljedece:

-- task is complete ---
- Boot kernel version =3.4.67
It is created: C:\Users\global\Desktop\THL 5000\MtkDroidTools v2.5.3\recovery\1_boot_patched_141025-122256.img
It is created: C:\Users\global\Desktop\THL 5000\MtkDroidTools v2.5.3\recovery\1_recovery_141025-122256.img
--- ERROR :Recovery doesn't match by the size
--- task is complete ---
koristim dva razlicita izvora, jedan za boot.img a drugi za recovery.img jer mi je tesko naci da su iz jednog istog i boot i recovery koji u ovom slucaju trebaju biti (predpostavljam).

S obzirom da je ovo "novi" mobitej i podrska je ocajna ne preostaje mi nista drugo da ga vratim da pogledaju.

Pozdrav,
BaxMax
[ baxmax @ 25.10.2014. 13:53 ] @
pozdrav,
prije samog slanja odlucio sam jos par pokusaja. i uspio

Telefon je bio bukvalno mrtav, nista nije radilo, ni power on/off..
jedino preko racunara usb je davao zvuk kao ukljucen stick i iskljucen stick.
..
uzeti
SP Flash Tool v5.1352.01
downloadirati sa webstranice
http://www.needrom.com/download/thl-5000/
u zavisnosti koji THL5000 mobitel imate:, odnosno na koliko Mhz radi:
16P128 use chip MT6592T – CPU run on 2000MHz
16P256 use chip MT6592W – CPU run on 1700MHz

Postupak je slijedeci:
downlodirati ROM Mobile ThL 5000 - ROM Android 4.4.2 a on je samo za 16P256_MT6592W ili MT6592T
Official ROM ThL 5000 version: thl.5000.007D.20140613.KK.FHD.EN.COM.16P256_MT6592W_V1.0.0 – KOT49H

raspakovati FlashTools, i kliknuti na Flash_tool.exe
odabrati MT6592_Android_scatter.txt u ROM (koji ste downlodirali cc.350-400MB)
cekati da se ucita u flash tool,
izabrati USB model opciju,
Odabrati >DA DownLoad All->Speed->High Speed, zatim High Speed
Pritisnuti tipku START i cekati progres koji ide prvo crvena, zatim se pojavi ljubicasta, zatim zuta i na kraju kada sve zavrsi stoji vam zelena i OK!
telefon mozete diskonektovati sa USB-a i upaliti ga, odnosno u mom slucaju sacekati da se ucita...

poslije toga moze zbog osnovnog ROM-a doci do "problema" oko IMEI ili drugih stvari koji cete rjesavati na uobicajen nacin sa superSU drugim ROM-om.

ipak ga nemoram slati u kinu dug je to put....