[ epidemija @ 28.10.2014. 13:04 ] @
Imam ovaj uredjaj http://www.voipandgo.be/epygi-quadro-2xi-d.html, ali ne znam u koje svrhe se koristi :)

Igrom slucaja je dosao kod mene..

Moze neko da mi pojasni malo?

Hvala
[ valjan @ 28.10.2014. 14:13 ] @
To je mini centrala i ruter i ISDN NT završetak (3 u 1). Na nju možeš nakačiti mrežni kabel do svog modema i drugi do sviča, i na taj način povezati više računara na Internet. Takođe, možeš ubosti kabel od ISDN konekcije i dva obična analogna telefona i omogućiti pozivanje preko dve linije (ako već nemaš ISDN BRI konekciju onda ti ovo ne vredi, jer Telekom više ne nudi ISDN nikome, to postaje polako stvar istorije). Na kraju, možeš povezati 8 SIP telefona (i još 8 uz dodatna setovanja) i raspodeliti 70 lokala između one dve analogne linije i ovih 8+8 SIP linija, i imaš pobrojano na onom linku šta sve možeš da podesiš na toj centrali od raznih opcija. Možeš iskombinovati analogne linije, SIP linije i ISDN na koji god želiš način (da pozivaš sa SIP telefona preko ISDN-a spoljne brojeve, da zoveš međusobno SIP i analogne telefone, da ti SIP telefoni "glume" virtuelne lokale prilikom pozivanja spolja preko ISDN-a itd.). Naravno, preko one Internet konekcije možeš ovu svoju centralu povezati na neku drugu, koja može biti bilo gde, i u inostranstvu, i na taj način omogućiti ti da zoveš njihove brojeve po ceni lokalnog poziva, a možeš i lokalne SIP telefone konektovati na neke udaljene SIP centrale, tako da ova centrala onda glumi neku varijantu proxyja ili gejtveja ili oboje.
[ epidemija @ 28.10.2014. 19:46 ] @
Hvala ti na detaljnom objasnjenu.

Kazi mi jos koliko vrijedi da se proda ovo?