[ bakara @ 30.10.2014. 20:23 ] @
Zna li neko vise zasto je obustavljena isporuka?
Kod nas izgleda nista lagano ne moze da prodje.

"Kad smo danas krenuli sa isporukom uređaja u Vipove radnje, obavešteni smo da RATEL-ova Potvrda o usaglašenosti iPhone za tržište Srbije zahteva da uređaji imaju određeni serijski broj, što nas dovodi u poziciju da na dan planiranog početka prodaje moramo da vratimo ocarinjeni kontigent uređaja sa deklaracijom Evropske unije i zamenimo ih onima sa zahtevanim serijskim brojevima.

Napominjemo da smo pripremili veoma konkurentnu i primamljivu ponudu za iPhone 5S, iPhone 6 i iPhone 6 plus, kojom će naši korisnici biti veoma zadovoljni. Takođe, spremni smo i za najbolju korisničku podršku jer su sva tri modela uspešno testirana u Vip mreži.

Izvinjavamo se korisnicima i obećavamo da ćemo dati sve od sebe da u najkraćem roku uvezemo nove uređaje."

[ bachi @ 30.10.2014. 20:38 ] @
Može li da mi neko objasni kako to da se bez problema mogu naći u prodaji svi mobilni telefoni od svih proizvođača, jedino je sa jabukom problem? Biće da je ipak nešto do te jabuke?
[ Braksi @ 30.10.2014. 20:49 ] @
Uskladjenost iphone za trziste Srbije. Haha boktejebo ala je ovim nasima bas dobro.
[ bakara @ 30.10.2014. 20:53 ] @
Ocigledno neko nije dobio svoj deo...i nece da ga prevare
U ponoc pocinje zvanicna prodaja kod druga dva operatera.
[ xtraya @ 30.10.2014. 21:01 ] @
RiTT ... verovatno su trazili model XYZ123/45 a apple/ino dobavljac im isporucio ABC456/78 , za koji nemaju validan RiTT ... kad dodje sve na carinu, nema uvoza dok se ne poklopi svaka cifra na fakturi/otpremnici i RiTT dozvoli.

Komplikuju ratelovci, gomilu papira traze, svaki model mora da ima svoju dozvolu za uvoz (6,6+,5S,5C,4S za to postoje dozvole u ratel registru za sad, za tacno odredjene podserije)
Traze Cert.of.Conformity, EMC i Safety cert... to je pod obavezno. Ako bas smaraju, traze SAR ...

Tako da nema tu nikakvih nedoumica/nesporazuma, ako se radi po PS onda mora tako.

[ xtraya @ 30.10.2014. 21:04 ] @
Samo ne mogu da provalim na snimku da li je ovo u carinskom magacinu (nije jos uvezeno) ili je uvezeno (ne znam kako, ako nije ok RiTT) pa su ih provalili da su nesto smuvali , pa im digli frku ovi iz ratela
[ bakara @ 30.10.2014. 21:23 ] @
Pa za sat i po je trebala poceti prodaja tako da verujem da ovo jesu vec ocarinjeni telefoni kojima je naknadno ustanovljen "problem" i stopirana prodaja.

Izgleda da je vip isao nekom svojom varijantom a ne preko nekog "odredjenog" za taj posao.
[ Homer J. Simpson @ 30.10.2014. 21:57 ] @
Meanwhile u telekomu

Prica se da je telekom uvezao sve , pa Telenor otkupio deo od njih.
A u Vipu se napravili pametni , probali sami , pa ostali bez telefona ...
Glupo zvuci ali ipak je ovo Srbistan
[ xtraya @ 30.10.2014. 22:04 ] @
Vipovci su mislili da moze "na foru" ali ocigledno ne moze. Nece konkurencija da ceka , vec odma dize dreku kod ratela, obzirom da su ozbiljne pare u pitanju.
[ synn @ 30.10.2014. 22:11 ] @
VIP prevaranti! Kad li ce se uozbiljiti!

Da se zna da je VIP, firma koja ima najvise prigovora potrosaca NOPS-u. Toliko o sljamu iz Vipa.
[ Aleksandar Đokić @ 31.10.2014. 07:28 ] @
Ne kapiram cirkus oko tog iPhone-a, em je djubre, em bih baš voleo da znam koji procenat ljudi može da ga priušti bez da uzima doživotne kredite i sl.
[ Braksi @ 31.10.2014. 07:51 ] @
Dobro, o ukusima necemo, a ako ti je skup mozes uvek da ga kupis na kredu tj na zapadu se uvek i prodaje u okviru paketa recimo 30 meseci pretplate. Nadam se d nasi nece opet izmisljati toplu vodu.
[ Java Beograd @ 31.10.2014. 07:54 ] @
Da je preskup jeste, da je djubre - nije. Dobar je to telefon. Zapravo, samo neko baš, baš maliciozan može da kaže da su iPhone loši.

Sad, kompanija Apple ima svoju poslovnu filozofiju, sviđalo se to nekome ili ne, ali zarad te takve poslovne filozofije postadoše naj-kompanija na planeti.
[ madamov @ 31.10.2014. 08:54 ] @
Izgleda da je VIP bez ugovora sa Appleom uvezao određene količine, tj. probao da uveze, tako je i Vesa probao ranije, čak išao u Kupertino da kuka sa Dačićem, jer je znao da stvar kreće krajem oktobra, pa je prvo hteo njih da rasproda pre nego što povuče sledeću turu od Telekoma.
[ madamov @ 31.10.2014. 08:55 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić:
Ne kapiram cirkus oko tog iPhone-a, em je djubre, em bih baš voleo da znam koji procenat ljudi može da ga priušti bez da uzima doživotne kredite i sl.


Isti procenat koji uzima Samsung Galaxy S5
[ 3way @ 31.10.2014. 09:04 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić:
Ne kapiram cirkus oko tog iPhone-a, em je djubre, em bih baš voleo da znam koji procenat ljudi može da ga priušti bez da uzima doživotne kredite i sl.


Isti onaj koji kupuje Samsunge, Sonije ili sta je vec aktuelno u tom trenutku...A daleko od toga da je djubre...
[ gargamel011 @ 31.10.2014. 09:08 ] @
Imam tu nesrecu da u poslu imam kontakt sa kompanijom VIP mobile i znajuci kakva ekipa ljudi tamo radi (naravno cast izuzetcima)
uopste me ne cudi ova vest. Zaposleni u VIP-u (vecina sa kojima kontaktiramo, ne svi) misli da se svet vrti oko njih i da sve treba
da se radi kako su oni zamislili (o strucnosti i znaju da ne pricam).
Ako jedan RADIO PLANER iz VIP-a moze da vam dostavi frekvencije nosilaca, za njihovu lokaciju, u opsegu (preko 1900MHz) koj se u Srbiji uopste ne koristi,
onda je svaka dalja prica bezpredmetna.
[ burex @ 31.10.2014. 12:38 ] @
Citat:
madamov:
pa je prvo hteo njih da rasproda

Šta da rasproda? Da li je iko video cenu tog iPhone-a u prodaji kod nas, ko kupuje to čudo po ovim cenama?
[ Java Beograd @ 31.10.2014. 12:45 ] @
Citat:
burex: Šta da rasproda? Da li je iko video cenu tog iPhone-a u prodaji kod nas, ko kupuje to čudo po ovim cenama?

http://www.blic.rs/Zabava/507109/Prodat-prvi-ajfon-6
[ plus_minus @ 31.10.2014. 12:48 ] @
Taj Vip još uvek "posluje".. ? Zanimljivo.
[ cika dacha @ 31.10.2014. 13:50 ] @
Krenula je prodaja, sad mozete mirno da spavate!
[ Homer J. Simpson @ 31.10.2014. 14:22 ] @
Citat:
burex:
Citat:
madamov:
pa je prvo hteo njih da rasproda

Šta da rasproda? Da li je iko video cenu tog iPhone-a u prodaji kod nas, ko kupuje to čudo po ovim cenama?

U telekomu je cena povoljna , ista ili manja nego u EU zemljama
[ Aleksandar Đokić @ 31.10.2014. 16:04 ] @
A? Mislim shvatam da je povoljno relativna stvar, ali 1000e za telefon se meni tako ne cini. Ovo drugo tek ne shvatam, skupo je skupo, ovde ili u EU zemljama.
[ Homer J. Simpson @ 31.10.2014. 18:03 ] @
Pitao je da li je iko video cenu iPhone-a u prodaji kod nas.
Ja video , uporedio sa cenom napolju i ispada ista ili povoljnija
[ Aleksandar Đokić @ 31.10.2014. 21:32 ] @
Znaci ako je cena "napolju" 10000e, i toliko i kod nas, onda ok? Moram da sam ja lud.
[ bakara @ 31.10.2014. 22:13 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić:
A? Mislim shvatam da je povoljno relativna stvar, ali 1000e za telefon se meni tako ne cini. Ovo drugo tek ne shvatam, skupo je skupo, ovde ili u EU zemljama.

Pa ako nema jeftinije onda jeste povoljno.
To sto je tebi (ili meni) nesto skupo samo znaci da nisi ciljna grupa za taj proizvod, a to moze biti telefon, auto, avion ili sta god drugo....
[ Braksi @ 31.10.2014. 23:13 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić:
Znaci ako je cena "napolju" 10000e, i toliko i kod nas, onda ok? Moram da sam ja lud.


Razumem ja tebe, kad bi iphone bio recimo 3500 dinara ti bi ga hvalio kao najveci izum ikad i kupio svakom po komad.
[ Aleksandar Đokić @ 01.11.2014. 01:02 ] @
Sto mislis da bih ga onda hvalio? Bio bih naravno tolerantniji prema stvarima kao sto su silom uguruvanje raznih mp3 (ili koji god format) albuma bez mog znanja u telefon (i dalje mi je neverovatno da takva opcija postoji) i deljenje mojih fotografija po netu, ali dok kosta boga oca preko takvih stvari ne mogu da predjem. Jednostavno mislim da taj uredjaj ne vredi toliko tj. ni blizu.

@bakara

Citat:
Pa ako nema jeftinije onda jeste povoljno


Kako nema, ima brdo drugih telefona za te pare.

edit:

U stvari moja poenta je da taj uredjaj nije vredan tolike paznje... preterano mi je sve to, cekanje u redovima da bi se kupio telefon - bolest.
[ xtraya @ 01.11.2014. 01:50 ] @
Ajmo sad sve ajfondzije po jednu 8mpix (alo, ljudi, 2014-ta...) kameru, pa se lozite sa HDR/Avioni-Kamioni peglanjem slika , kako su lepe/fensi/bolje nego 15 mpix na S5 itd...

To je samo jedna u moru state-of-the-art budalastina , za senzor koji je davno prevazidjen u flagship uredjajima... A video? HA HA HA... 4k? Vazi...

Uostalom, zar nije ex-glavni-stivi-baja rekao da je 3.5 inca prava stvar? Toliko o kasnjenju za Note-om od pre 3 godine...

I obavezno svi u red, pa da oko vas bleje "chekaci" iliti telenor zaposleni koji rade night shft po zadatku da prave guzvu u radnji zbog slikanja za fejs, i na slikama over-hype-uju ovu vec davno ispricanu > 140k dinara skupu igracku...

[ burex @ 01.11.2014. 03:17 ] @
Citat:
Homer J. Simpson: U telekomu je cena povoljna , ista ili manja nego u EU zemljama

Mislio sam na samu cenu kupovine uređaja bez ugovora:
106000din u Telekomu, 125000din u Telenoru za 16GB iPhone 6 Plus.
[ mr. ako @ 01.11.2014. 05:40 ] @
Citat:
madamov:
Izgleda da je VIP bez ugovora sa Appleom uvezao određene količine, tj. probao da uveze, tako je i Vesa probao ranije, čak išao u Kupertino da kuka sa Dačićem, jer je znao da stvar kreće krajem oktobra, pa je prvo hteo njih da rasproda pre nego što povuče sledeću turu od Telekoma.

Ma jok bre, to je nebitno. Bitno da je bakara stavio naslov "Srpska posla: Odložena isporuka iPhone-a u Vip radnje!".
[ mr. ako @ 01.11.2014. 05:59 ] @
Citat:
Java Beograd:
Citat:
burex: Šta da rasproda? Da li je iko video cenu tog iPhone-a u prodaji kod nas, ko kupuje to čudo po ovim cenama?

http://www.blic.rs/Zabava/507109/Prodat-prvi-ajfon-6


Hehehe, e sad lepo Poreska da proveri kolike su zarade i placeni porezi ljudi koji su kupili telefone. :D

Evo sad linka iz Blica, prvi kandidat. :D


[ Braksi @ 01.11.2014. 07:48 ] @
Djokicu, iphone je telefon vrhunske izrade i dizajna kao i sve applove stvari. To je prestizna roba koju naravno ne moze svako da ima.

Uostalom za obican puk ima dosta igrackica.

Inace tvoja dilema je ekvivalentna onoj da punjeno pile u restoranu u Monacu ne vredi 100 evra erbo ga u Sabackoj civiji mozes jesti za 800 dinara. Dakle ipak si malko mlatnut.
[ bachi @ 01.11.2014. 07:49 ] @
Koliko ne razumem i koliko mi se gade ostrašćeni Apple FANatici, to isto važi i za likove koji troluju one koji daje tolike pare za telefon.

Nešto košta 1000€, ako želiš da platiš toliko, plati, ako ne želiš, uzmi neki drugi telefon i nema tu neke velike filoSofije.
[ anon115774 @ 01.11.2014. 10:31 ] @
Citat:
xtraya:I obavezno svi u red, pa da oko vas bleje "chekaci" iliti telenor zaposleni koji rade night shft po zadatku da prave guzvu u radnji zbog slikanja za fejs, i na slikama over-hype-uju ovu vec davno ispricanu > 140k dinara skupu igracku...


Kako si dosao do 140k?
[ Djetvan @ 01.11.2014. 10:38 ] @
Za par godina koštaće ova igračka deset puta manje ako nas u međuvremenu ne unište ludaci u nukleranom ratu a ako se to desi oni koji će da prežive kajaće se žestoko što umesto skupih igračaka nisu kupovali ašove i motike da mogu riljati bašte i gajiti krompir i šargarepu !
[ DaliborP @ 01.11.2014. 11:09 ] @
Konacno pravi odgovor!
[ Braksi @ 01.11.2014. 12:11 ] @
Iphone 4 ne kosta ni sada deset puta manje nego kad se pojavio pa nece ni iphone 6.
[ Dexic @ 01.11.2014. 12:23 ] @
Ni iPhone 1 (kako god se zvao tada) nije izasao pre 10 godina, a 3G je vec 10x jeftiniji nego kad je izasao, tako da ti opaska ne vredi :)
[ Djetvan @ 01.11.2014. 13:07 ] @
Canonical obećava da će uskoro u koprodukciji sa nekim firmama napraviti takvo sokoćalo sa Ubuntu operativnim sistemom pa će biti žestoka borba oko kupaca i cene će padati još brže nego do sada !
[ bachi @ 01.11.2014. 13:23 ] @
Da, sigurno će neko koristiti Ubuntu na mobilnom...
[ Braksi @ 01.11.2014. 15:47 ] @
Vecinu korisnika bas briga koji OS imaju na smartphone.
[ bachi @ 01.11.2014. 17:13 ] @
Većinu korisnika baš briga za Ubuntu, kako na desktopu/laptopu, tako i na tabletima/mobilnim telefonima.
[ Damiao @ 01.11.2014. 17:20 ] @
Uđe lik u Telenor, uzima Iphone 6 plus, placa 120000 dinara, zna da nece imati za 'leba narednih godinu dana, izlazi, stavlja telefon u zadnji dzep, savija se da veze pertlu, nesto kvrcne, a lik se moli u sebi:
"Molim te boze da je kicma..."
[ Braksi @ 01.11.2014. 20:17 ] @
ne mogu da verujem da je ovaj bolestan komentar iznad dobio 5 pluseva i to na Advocacy !
[ Damiao @ 02.11.2014. 06:36 ] @
Ovo nije bio komentar vec samo vic koji sam nedavno cuo i mislio sam da ce ljudima biti zabavan, a u vezi je sa temom. Zao mi je ako te je na bilo koji nacin uvredio. Jos mi je zalije sto na ovom forumu covek ne moze da kaze nesto a da to neko drugi ne analizira do besvesti i krene sa nekom raspravom.
[ Djetvan @ 02.11.2014. 08:05 ] @
Citat:
Damiao:
Uđe lik u Telenor, uzima Iphone 6 plus, placa 120000 dinara, zna da nece imati za 'leba narednih godinu dana, izlazi, stavlja telefon u zadnji dzep, savija se da veze pertlu, nesto kvrcne, a lik se moli u sebi:
"Molim te boze da je kicma..."

Meni se sviđa,nasmejao me.

Citat:
bachi: Većinu korisnika baš briga za Ubuntu, kako na desktopu/laptopu, tako i na tabletima/mobilnim telefonima.


Poenta nije bila da se reklamira ili hvali Ubuntu već da se iznese mišljenje da uređaj koji se zasad zove mobilni telefon prestaje da to bude i vrlo brzo će se razviti u multifunkcionalni uređaj sa normalnim operativnim sistemom.
Trenutno ga zovu "phablet".


[Ovu poruku je menjao Djetvan dana 02.11.2014. u 09:20 GMT+1]
[ bachi @ 02.11.2014. 10:27 ] @
Pa pojavom prvog smart telefona, to odavno nije mobilni telefon, to je računar u džepu, valjda je to jasno?
[ Djetvan @ 02.11.2014. 15:36 ] @
OK, slažem se s tobom.
Tom računaru u džepu nije potreban Ubuntu, dovoljan mu je i postjeći operativni sistem.
Ali sve mi se čini da Canonical i mnoge druge firme koje rade na usavršavanju dotičnog uređaja, ne misle takoi!
[ NenadS @ 02.11.2014. 20:10 ] @
A jel moze iPhone da se restore-uje ako ga je neko zakljucao preko Touch ID-ja + Pass Code-a jer koliko sam video, skoro svi telefoni u dve radnje MTS-a su zakljucani... izgleda da njihovi strucnjaci nisu obratili paznju na tu opciju. E sada ako imaju aktivan iTunes nalog mozda i moze nesto da se uradi ali sumnjam?
[ Braksi @ 04.11.2014. 21:50 ] @
Moze, naravno da moze.
[ Ivan Dimkovic @ 04.11.2014. 21:59 ] @
Citat:
NenadS:
A jel moze iPhone da se restore-uje ako ga je neko zakljucao preko Touch ID-ja + Pass Code-a jer koliko sam video, skoro svi telefoni u dve radnje MTS-a su zakljucani... izgleda da njihovi strucnjaci nisu obratili paznju na tu opciju. E sada ako imaju aktivan iTunes nalog mozda i moze nesto da se uradi ali sumnjam?


Restore radi i ako je telefon passcode-zakljucan, bice jednostavno sve prebrisano.

Jedino nece raditi ako je ukljucena "Find my iPhone" opcija - u tom slucaju je prvo neophodno da se ista iskljuci, sto zahteva pristup OS opcijama i znanje sifre asocirane sa Apple ID-om.

Find my iPhone je, bar za sada, neprobojan. Cak i trenutni jailbreak zahteva da se ta opcija prvo ikljuci, sto ukazuje da ni JB-eri nemaju exploit za to. Ako telefon ima "Find my iPhone" i korisnik je zaboravio sifre, jedini nacin da se to resi je da se kontaktira Apple.
[ xtraya @ 06.11.2014. 23:26 ] @
A neki fake apple serveri pa da se dns fake namesti na neki "kineski icloud" server , pa makar privremeno "na foru" ugasis FMyIphone? (tako sam nesto nacuo, nisam siguran da to stvarno postoji)
Na tu fintu se onomad dok je jos moglo , fejkovao .SHSH sa cydia servera
[ newtesla @ 18.11.2014. 16:57 ] @
Ja čuo za neku foru da se "baticama" iz neke tamo amerike šušne cifra - pa onda oni preko levog rođaka u Eplu upišu novu šifru u Apple ID, a i jave ti je sa username-om.

Što je naravno dovelo do navale prevaranata - pa sad svi traže prvo kešovinu - a javiće se za dan-dva ;)
[ milos 2 @ 27.11.2014. 14:29 ] @
ljudi ovako, prvo mislim da je tema otisla jako daleko, pitanje je bilo zasto VIP nije dobio dozvolu da prodaje iPhone, a ostali jesu.

no kada moderatori to nisu kaznili i pobrisali postove, da nastavim gde je poslednji korisnik stao.

sto se tice restore-a, ako postoji bilo koja sifra, makar i za parental control nije moguce uraditi restore. Oni jedino kao distributeri mogu da traze od epla da im isporuci nove, ili apple u bazi da ih otkljuca.

Sto se tice toga da li je djubre ili nije, idemo ovako: imao sam u rukama android asus padfone 2 quad-core i 1.5GB ram-a. Pre toga sam godinama imao iPad 2, sa single-core-om i 1 GB RAM-a. Taj iPad nisam gasio osim kada mi se baterija ispraznila do kraja, sto nije bio cest slucaj, i radio je bez ikakvih problema, 100 aplikacija otvorenih, i 101. da u njoj radim, kao da ove nisu ni otvorene, a za svaku pamti prethodno stanje. Na padfone -u koji je jaci, bolji i tako dalje,za vreme trajanja jednog punjenja baterije ja sam morao 2 ili 3 puta da ga restartujem da bi se ispraznio ram da bi mogao normalno da ga koristim. Toliko o sistemu koji je na apple uredjajima i androidu koji je na ostalima. naravno nisu radjene izmene ni na jednom od ta dva softvera, iPAd nije jailbreak-ovan, ni na padfone nije stavljan custom rom.

Sto se tice dizajna, neuporedivo sa bilo kojim drugim telefonom koji je na trzistu (govorim o telefonima pre 6 i 6 plus).

Vise vas je spomenulo cenu, ko vas tera da kupujete kod provajdera? Ima ljudi, donose iz amerike, ili zapadnoevropskih zemalja, simfree iPhone-ove u celofanu u vakuum pakovanju. Cak dobijate tu cast da sami otvorite i aktivirate uredjaj, a ne da to uradi neko u poslovnici provajdera, a cena 700 evra, samo naravno morate da platite odjednom.

Znaci sta vi placate u ceni uredjaja? Hardware, koji nije ni blizu cene gotovog proizvoda, software koji je prilagodjen za taj uredjaj da radi perfektno, i ako pocetna verzija ne radi perfektno, za dva meseca izadje .1 koji radi savrseno, i naravno placate dizajn. od ova tri najskuplji su programeri i dizajneri, ne mozete gledati samo cist hardware, jer ne kupujete komponente, nego paket, a moralo je i da se plati tim radnicima u kini nesto da to sastave tako da vi ne mozete da nadjete ni jednu manu samom sastavu.

Neko je spomenuo kakva je kamera, to kod nas moze da prodje reklama pa kada kupite nesto to nije ni blizu to, ali ne i u americi. Tako je redbull reklamirao ono cuveno " daje ti krila", pa sada mora da isplati odredjenu sumu novca jer niko nije dobio krila.

Tako kada sve to uzmete u obzir cena jeste visoka, ali zbog bezobrazluka oba provajdera, ne zato sto vredi toliko, a mora i apple da uzme svoju marzu, o kojoj moze da se diskutuje da li je velika, a ne bi bila takva kompanija da ne uzima veliku marzu.
[ bakara @ 27.11.2014. 15:18 ] @
Znaci VIP ostade bez ajfona?
[ Branko.R @ 27.11.2014. 15:52 ] @
Da je sreće da ostanu i bez licence za rad!
[ Homer J. Simpson @ 27.11.2014. 16:44 ] @
Citat:
milos 2:Vise vas je spomenulo cenu, ko vas tera da kupujete kod provajdera? Ima ljudi, donose iz amerike, ili zapadnoevropskih zemalja, simfree iPhone-ove u celofanu u vakuum pakovanju. Cak dobijate tu cast da sami otvorite i aktivirate uredjaj, a ne da to uradi neko u poslovnici provajdera, a cena 700 evra, samo naravno morate da platite odjednom.

Ko nece da plati odmah u kesu , iPhone je jeftiniji u Srbiji nego na zapadu
[ seibltrade @ 06.12.2014. 00:05 ] @
kada je stigao iPhone 6, pošto sam član nekih grupa statista i slično, plaćali su ljude da stoje ispred radnji kako bi pravili gužvu i simulirali potražnju za istim....
[ mr. ako @ 06.12.2014. 06:40 ] @
Hehe, to su uzeli taktiku od cige sto valja robu iz Nemacku na Buvljaku. :D

[ Dexic @ 06.12.2014. 17:17 ] @
Koji je taktiku uzeo iz Amerike od pocetka kapitalizma, koji su istu uzeli od pamtiveka od negde drugde :D
Smesno je koliko je za iPhone to bilo neuspesno, pogotovu ako su stvarno samo 450 primeraka porucili u prvoj turi (sto ne zvuci kao nerealno, gledajuci koliko je losa bila prodaja iPhonea koji su sa nasih operatera po oglasima - prvi put sam primetio da ljudi uopste spuste cenu za iPhone na oglasima, pa i nekoliko puta)
[ bogdan.kecman @ 08.12.2014. 03:07 ] @
Citat:
seibltrade:
kada je stigao iPhone 6, pošto sam član nekih grupa statista i slično, plaćali su ljude da stoje ispred radnji kako bi pravili gužvu i simulirali potražnju za istim....


to je zahtev epla nema to veze sa njima
[ mr. ako @ 08.12.2014. 03:40 ] @
A Epl video foru od cige s buvljaka. :P
[ madamov @ 08.12.2014. 08:16 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
Citat:
seibltrade:
kada je stigao iPhone 6, pošto sam član nekih grupa statista i slično, plaćali su ljude da stoje ispred radnji kako bi pravili gužvu i simulirali potražnju za istim....


to je zahtev epla nema to veze sa njima


Dajte, ne lupajte, Apple platio da bi se u Srbiji pravili redovi?
[ Shadowed @ 08.12.2014. 08:23 ] @
Zasto da ne. To je dobar marketing.
Mislim, nemam pojma jesu li ali mi to uopste ne deluje tako neverovatno.
[ DaliborP @ 08.12.2014. 09:57 ] @
Meni iskreno deluje neverovatno. Nije bas da su otvorili svoju radnju pa da se bave takvim marketingom.
[ adzo_ @ 08.12.2014. 10:15 ] @
Pa verovatno to i nije Apple uradio nego ovi nasi pilicari od mobilnih operatera...
[ Nedeljko @ 08.12.2014. 11:01 ] @
Ma, da, epl je poznat kao duša živa i kao gadljiv na marketing.
[ bakara @ 08.12.2014. 11:10 ] @
Vi to ozbiljno mislite da je bilo potrebe da se vestacki prave redovi?
[ DaliborP @ 08.12.2014. 11:31 ] @
Citat:
Nedeljko:
Ma, da, epl je poznat kao duša živa i kao gadljiv na marketing.

Pa iskreno i jeste. Do nedavno nisu postojale nikakve reklame za Apple proizvode van apple sajta. Tek u poslednjih godinu dana sam primetio reklame za Iphone na TV-u.
Iskreno i ne znam gde se Apple reklamira toliko.

Osim toga Apple nema svoju prodavnicu u Srbiji, tako da ne vidim tacno zasto bi pravio redove ispred prodavnice nekog operatera.
[ Dexic @ 08.12.2014. 14:20 ] @
Citat:
bakara:
Vi to ozbiljno mislite da je bilo potrebe da se vestacki prave redovi?

Koji redovi? :D Pa veci je red bio na bus stanicama blizu Terazija i kod Taze u Vasinoj nego kod MTS/Telenora za iPhone u to vreme :)
[ bakara @ 08.12.2014. 15:02 ] @
Citat:
Dexic: Koji redovi? :D

Pa ovi o kojima je rec...
A koliki su bili, niti znam, niti me zanima.

Ono sto znam, je da toj robi nije potrebna neka posebna reklama, prodaje se odlicno.
[ Luccio @ 19.12.2014. 22:26 ] @
Btw, počinje prodaja iPhonea u VIP-u od ponedeljka 21.12. i interesantno je da će ga trenutno samo oni imati na lageru jer Telekom i Telenor ih trenutno nemaju i samo se rezervišu.
[ Dzoni103 @ 20.12.2014. 01:39 ] @
Mogu da zamislim koliko ce kostati iPhone u VIP-u...

Nikada necu razumeti osobu koja pravi ponudu telefona u VIP-u. Ili ima one Bubreg + Hipoteka, ili one sto ni u Indiji ne mogu da se prodaju. I pritom tim telefonima veoma lepe cene daju. Podrska je ocajna, nisu sposobni da pruze tehnicku podrsku na telefonima koji su na Engleskom. Osoblje sklapa ugovore koje posle interna kontrola ponistava jer su previse povoljni za klijente. I opet eto ja kod njih.

Jedino sto je ok, barem iz mog iskustva jeste signal i ona aplikacija za smartove.
[ Dexic @ 20.12.2014. 02:05 ] @
Kako ukida interna kontrola te ugovore???

Ovaj bager sa VIPovog tweeta izgleda kao da samo na jednom nosacu ima vise iPhoneova nego sto je "kao" porucio Telekom (450) :)
[ Dzoni103 @ 20.12.2014. 13:39 ] @
Da budem iskren nisam siguran kako je to dozovljeno. Meni se licno desilo, prodavac sastavio ugovor sa super uslovima. Posle sedam dana sam dobio poziv od VIP-a da je ugovor raskinut sa njihove strane, zbog uslova u ugovoru. Imao sam dve opcije, da vratim uredjaj ili da ponovo potpisem ugovor sa izmenjenim uslovima. Ali posto se nije toliko razlikovao od prvobitnog, odlucio sam da ponovo potpisem.
[ KrkaCiC @ 20.12.2014. 15:34 ] @
Ja bih zadrzao telefon i rekao cao,jer je u ugovoru verovatno stajalo da ti ne smes raskinuti ugovor zbog penala,a ako oni raskinu cao zdravo
Phone,thanks
[ Nedeljko @ 20.12.2014. 16:35 ] @
Pitanje je šta je tačno pisalo u ugovoru. Ako je u prvobitnom ugovoru pisalo da VIP ima pravo da po slobodnom nahođenju jednostrano menja uslove kako mu padne na pamet, takvi se ugovori ne smeju potpisivati, a slučaj je za televiziju, pa neka se češu. Ako to nije pisalo u ugovoru, a oni su ga prekršili, onda treba da budu srećni što ne tužiš ti njih, a jok da još traže povraćaj telefona.
[ bakara @ 20.12.2014. 20:20 ] @
Mene su takodje zvali iz VIP-a zbog stetnog ugovora...
Trazio sam ugovor na godinu dana sa telefonom koji sam platio u kesu uz onaj popust od 5000 din kada doneses neki krs od telefona.

Dva dana kasnije zvali su iz vipa i rekli da ne moze takav ugovor i da dodjem da se to promeni a da ce taj radnik biti kaznjen.
Ja naravno rekoh na to...sta ja imam sa tim, telefon sam platio, a drugi uslovi mi ne odgovaraju i ne pada mi na pamet da dolazim.

Nisu me vise ni jednom zvali.
[ Dzoni103 @ 20.12.2014. 22:55 ] @
Pre nekoliko meseci sam cuo da imaju tu neku internu kontrolu, koja bukvalno u roku od dan dva svaki ugovor proveri. Ako je ugovor stetan, zivkaju klijenta pa idu na tu foru ucenjivanja. Ako klijent odbije da potpise novi ugovor, kaznjavaju zaposlene. I naravno informisu klijenta da je zaposleni bio kaznjen. Ja sam odlucio da pristanem na izmene, jer prodavac koji je pravio ugovor imao je najbolju nameru pa nisam hteo da ga kaznjavaju zbog toga.
[ mr. ako @ 20.12.2014. 23:56 ] @
Citat:
bakara:
Mene su takodje zvali iz VIP-a zbog stetnog ugovora...
Trazio sam ugovor na godinu dana sa telefonom koji sam platio u kesu uz onaj popust od 5000 din kada doneses neki krs od telefona.

Dva dana kasnije zvali su iz vipa i rekli da ne moze takav ugovor i da dodjem da se to promeni a da ce taj radnik biti kaznjen.
Ja naravno rekoh na to...sta ja imam sa tim, telefon sam platio, a drugi uslovi mi ne odgovaraju i ne pada mi na pamet da dolazim.

Nisu me vise ni jednom zvali.

Citat:
Dzoni103: Pre nekoliko meseci sam cuo da imaju tu neku internu kontrolu, koja bukvalno u roku od dan dva svaki ugovor proveri. Ako je ugovor stetan, zivkaju klijenta pa idu na tu foru ucenjivanja. Ako klijent odbije da potpise novi ugovor, kaznjavaju zaposlene. I naravno informisu klijenta da je zaposleni bio kaznjen. Ja sam odlucio da pristanem na izmene, jer prodavac koji je pravio ugovor imao je najbolju nameru pa nisam hteo da ga kaznjavaju zbog toga.


Pilicarska posla. Kakve bedne fore...

To moze samo VIP.


---

Sta uopste oni ima klijentu da javljaju da su interno kaznili svog zaposlenog?! Jos tu nesto lazu i petljaju da je klijent maletene sam iskucao ugovor i napravio po svojoj volji, pa sad treba da bude kaznjen... Koliko bedno, za ne poverovati.
[ Dexic @ 21.12.2014. 00:31 ] @
Pa ako je bakara uspeo na godinu dana da sklopi ugovor sa telefonom, to uopste nije bilo moguce normalno.
Da li to treba i zaposlenog i bakaru da briga? Ne. Bakaru pogotovu, a zaposleni ako nije dobio dovoljno informacija, jbg, neka da otkaz. Ne verujem da ih placaju ista iznad minimalca, a upijaju sve moguce gluposti :(
[ mr. ako @ 21.12.2014. 00:56 ] @
Pa ako njihov zaposleni uopste ima mogucnost da potpise sa korisnikom nesto sto vrlo stetno za kompaniju, onda im nije dobar radni proces, aplikacija, trening zaposlenih,... i zbog toga su pored epiteta pilicari zasluzili i epitet cirkusanti - jer im je kompanija cirkus.

---

Ali i dalje mi ne ide u glavu da oni uznemiravaju klijenta i pricaju mu da su nekog mucenika kaznili/otpustili... pa to je necuveno. Uniste ti dan jer znas da je neko dobio otkaz. Iako ga ne znas, covek si, pa ti nije svejedno sto je izgubio posao.

[ Ivan Dimkovic @ 21.12.2014. 14:31 ] @
Mislim da je to nesto najgluplje sto sam cuo u proteklih nekoliko godina.

Pretpostavljam da je neko bistar izracunao da ce neki % da se odazove i dobrovoljno prihvate potpis novog ugovora i da je ukupna steta od vidjenja kompanije kao pilicarske manja od koristi koju ce dobiti.

Tj. mozda su vec konstatovali da im je reputacija pilicarska i da nece nista izgubiti sa tim :)
[ Dexic @ 21.12.2014. 17:17 ] @
Jedino ako je neko konstatovao da je i takav "stetan" ugovor u stvari koristan, a zaposleni je namerno to uradio :) Pa ovako pokusavaju jos vise da izmuzu :)
[ bakara @ 21.12.2014. 18:12 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:

Pretpostavljam da je neko bistar izracunao da ce neki % da se odazove i dobrovoljno prihvate potpis novog ugovora i da je ukupna steta od vidjenja kompanije kao pilicarske manja od koristi koju ce dobiti.


Bice da je ovo u pitanju, po principu APP.

Mislim da zaposlenima daju odresene ruke prilikom formiranja ugovora, ali ocigledno imaju neke repere koje bi prilikom potpisivanja ugovora ipak trebali da postuju u nekoj meri.
To je islo tako sto sam ja prvo njih "zamolio" da prevremeno produzim ugovor...oni to posle par dana meni "odobre", pa tek onda ide zvanicno potpisivanje, a posle toga ocigledno interna kontrola potpisanih ugovora jer se ugovori razlikuju pa im je to neophodno.

Ocigledno neki super-visor proceni da se radnik nije dobro "pogodio" pa zove na reviziju ugovora da proba bolje da se "pogodi".

Zvali su oni nekoliko puta i bukvalno molili da dodjem... ja sam odmah vec prvi put rekao da mi bilo kakva izmena nije prihvatljiva.

Nisu oni bili nesto preterano navalentni jedino sto je taj prvi poziv bio pomalo uznemirujuc jer je ovaj kukao da ce njemu da naplate ili da ce da izgubi posao (ne secam se vise)
[ Dzoni103 @ 21.12.2014. 18:52 ] @
Izgleda nema vise tih specijalnih uslova. Bio sam na nekoliko mesta, dobio sam jedan te isti popust uzmi ili ostavi. Verovatno nece vise da se izlazu. Inace popust je 25% na prvu godinu ili 25% na telefon. Ako se ide bez telefona 60% ja mislim na 2 godine.

Interesuje me kakve ce cene biti za iPhone....
[ Dexic @ 21.12.2014. 18:53 ] @
Sta si ti konkretno dobio, bakara?
[ bakara @ 21.12.2014. 19:00 ] @
Mislis na taj stari ugovor?

Taj ugovor je istekao...

A napisao sam gore sta:
-godinu dana ugovor
-telefon
-5000 din popusta

(nisu se pretrgli)
[ Dexic @ 21.12.2014. 19:56 ] @
A ista cena telefon kao i na ugovor od 2 godine?:)
[ Dzoni103 @ 22.12.2014. 21:37 ] @
Evo i VIP je poceo zvanicno da prodaje.

http://www.vipmobile.rs/o-vipu/press-centar.1076.html?itemId=506

Cena, prava sitnica: iPhone 6 16GB - Bez ugovora 109.990 RSD (Inace u Telenoru je 110.000 RSD, slucajnost?)
[ bakara @ 22.12.2014. 21:45 ] @
Nije slucajnost, cene je verovatno odredio Apple a ne operateri.

Nema tu slobode kod odredjivanja cena.
[ Mystery_Man @ 12.03.2015. 19:58 ] @
Uzeo bi Iphone samo kada bi mi neko dao djabe prodao i kupio naravno Android
[ Gitarista @ 03.08.2015. 16:32 ] @
I ja isto.
[ entero11 @ 24.09.2015. 23:04 ] @
Hahahaha Mystery_Man delim tvoje misljenje !