[ jovica016 @ 05.11.2014. 08:15 ] @
Zdravo!

Imam problem na koji sam izgubio ceo dan, i koji još uvek ne mogu da rešim.
Naime, imam server1 i server2 pod CentOS-om. Na serveru1 je instaliram phpMyAdmin, na serveru2 imam mysqld. phpMyAdmin je radio normalno do juče, kada sam ga update-ovao.

Nakom update-a, prilikom logovanja, dobijam samo grešku: #2002 Cannot log in to the MySQL server.
Pokušao sam da promenim root lozinku za mysql, to nije pomoglo.
Napravio sam novog korisnika, pokušao da se logujem s njim, nije pomoglo.
Što je najbolje, iz konzole mogu da pristupim bazi, bilo kao root, bilo kao novi korisnik kojeg sam napravio. Ali sa tim istim podacima, kroz phpMyAdmin ne mogu da se logujem.

Pokušao sam reinstall, ništa. Uklonio sam kompletno phpMyAdmin, instalirao i konfigurisao opet, i dalje ne radi.

Viđao sam po stackoverflow/serverfault da su neki to rešavali konfigurisanjem SELinux-a, međutim to kod mene nije problem jer je SELinux disabled.
Pročešljao sam sve slične teme na stackoverflow/serverfault i ni jedno rešenje ne pomaže. Posle desete stranice na Google, rezultati više i nisu na engleskom :/

Nemam više ideja šta bi mogao da bude problem? Imate li neku ideju? Da li je neko možda imao sličan problem?
[ nkrgovic @ 05.11.2014. 09:09 ] @
error log? :)
[ jovica016 @ 05.11.2014. 11:48 ] @
Mysqld log ne prikazuje nista, dok greska koju dobijam nije od nikakve pomoci (vidi sliku). Nisam uspeo da nadjem log fajlove phpMyAdmin-a, je l' to postoji uopšte? :)

[ bogdan.kecman @ 05.11.2014. 12:04 ] @
1. proveri yum log vidi sta je updateovo, moguce da ti php mysql extenzija puca
2. koji si mysql instalirao? da li si dodao mysql repo i instalirao rpm odande?
3. upali na web serveru da ti snima php greske negde pa pogledaj taj log
4. startuj php rucno iz konzole vidi da li se zali za nesto
[ nkrgovic @ 05.11.2014. 12:51 ] @
Imas error log web servera, nije to log phpmyadmina, to je genericki apache error log. Pogledaj njega.
[ jovica016 @ 11.11.2014. 10:45 ] @
Hvala vam na odgovorima, definitivno cu se poigrati sa ovim problemom kad nadjem vremena.
Klijentu je hitno bio potreban web pristup bazama, pa sam mu instalirao Adminer, a ovaj problem je ostao neresen za sada.

Pozdrav!