[ Goku7 @ 07.11.2014. 06:53 ] @
Pozdrav svima, imam pitanje, ali odgovor ne mogu nigde da nadjem. Uzeo bih nov telefon ili lap top, radije bi tel, ali...
Ja imam Galaxy Y (mali samsungov telefon) i tablet Nexus 7 (prva generacija). U sobi imam wifi signal, i to samo na jednom cosku, gde mogu jeedva mail da pogledam, ali samo sa telefonom, ne i sa tabletom, koji i ne vidi internet. Pre par dana sam koristio na kratko lap top i signal je bio savrsen, sve brzo islo, naravno bilo gde u sobi:)
Pitanje koje bi postavio je da li telefoni imaju isti prijem kao i lap topovi, nei noviji verovatno, ili je za tu wvrhu boji lap top? Posto bi prvenstveno koristio za Skype i sl. bilo bi mi prakticnije sa telefonom... :)
[ Mile-Lile @ 07.11.2014. 07:42 ] @
Mislim da je to zbog antene... laptopovi imaju antenu duž cele gornje ivice monitora (sa unutrašnje strane)...
mada je istina i to da noviji androidi imaju bolji prijem nego stari. Počeli su proizvođači da ubacuju bolje wireless čipove...
[ Goku7 @ 07.11.2014. 17:59 ] @
To je dobro znati, ali ne znam da li to ima veze sa 4g? I bas me zanima da li ti novi telefoni mogu da se uporede sa lap topom, sto se tice prijema signala... Hvala puno na odgovoru
[ Aleksandar Đokić @ 08.11.2014. 17:19 ] @
Jako tesko. RTOS i fw telefona cuvaju bateriju na svaki moguci nacin.
[ gilopile @ 08.11.2014. 17:28 ] @
Jako je bitno kakvu antenicu ima laptop. Obicno su to dve sa par X par cm plocice i nisu bas preterano jake. Naravno, bitna je i sama Wi Fi kartica. Recimo, nadjes neku od bar 100mW i dobices mnogo bolji signal od neke krs koje obicno i ugradjuju u laptopove...