[ djvlajko @ 08.11.2014. 11:27 ] @
Prijatelj me je zamolio da mu uklonim Windows 8 sa notebooka i da instaliram Windows 7.

Prebacio sam bios sa UEFI na drugu opciju. Po zavrsetku instalacije pojavila se poruka :


Fatal Error: One or more table pointers are invalid. Modification could be unsafe.
Press any key to continue booting


Posle toga sam ubacio instalacioni DVD pokrenuo instalaciju, pritisnuo Shift + F10 i u command promptu ukucao:


bootsect.exe /nt60 sys /force


Dobio sam poruku da je sve proslo ok.

Sada svaki put kada se podize Windows, pojavi se plavi ekran i tako u krug.

Uradio sam test memorije (iz Win 7) sve je ok.

Sta bih jos mogao probati ???

Probao sam 32 bit i 64 bit-nu verziju Windowsa i isto ...


Hvala ...
[ Jing Jang @ 08.11.2014. 11:54 ] @
Probaj instalaciju Win 7 sa USB-a. http://www.ic.ims.hr/win7/install-win7-from-usb.html
Sto si pokretao Command prompt ako vrsis instalaciju Win 7 sa DVD-a?

Evo ti jos jedan laksi nacin za instaliranje Win 7 sa USB-a. http://wudt.codeplex.com/
[ djvlajko @ 08.11.2014. 17:51 ] @
Malo sam bio nejasan.

Na netu sam nasao savet kako da resim problem sa prvom porukom o gresci, on podrazumeva da se u jednom momentu otvori command prompt itd ...

Probao sam instalaciju sa USB flash diska. Ona se pokrene, a onda, malo iza pocetka, zatrazi instalacioni uredjaj. Probao sam sa WinToFlash softverom i prviom metodom koju Ste mi predlozili
i ista stvar ...

Mislim da cu vratiti notebook mom drugaru, pa neka plati nekog mladog hakera da mu to resi. Ja se gnjavim tri dana i nista ...

[ Jing Jang @ 08.11.2014. 19:48 ] @
Bas me cudi da ne mozes da instaliras Win 7 na Toshibu gde je bio instaliran Win 8. I ja imam Toshibu Satellite L875D-S7332 i instalrao sam Win 10 bez problema.
[ jolemisa @ 08.11.2014. 22:30 ] @
Novija verzija OS-a uvek ide dobro preko starije,a kontra teze.Mora da formatira HDD da bi mogao da instalira Win.7 posle Win.8.
[ Jing Jang @ 09.11.2014. 08:09 ] @
Kod instaliranja Win 7 se i podrazumijeva da treba da napravi particiju "C" da bi instalirao OS. Pored "C" particje obicno se praktikuje i pravljenje "D" particije. Dakle, formatiranje se podrazumijeva kada zeli da instalra novi OS bilo da je u pitanju Win 7 ili Win 8.
[ djvlajko @ 09.11.2014. 09:02 ] @
Instalacija prodje, sa onom prvo greskom koju sam izlozio. Posle pritiskanja bilo kog dugmeta, windows se podigne, ali odmah iz toga krenu "plavi ekrani"
[ bachi @ 09.11.2014. 10:28 ] @
Updatuj BIOS, isključi secure boot, uključi CSM, za OS type stavi other OS, stavi za sve umesto uEFI da bude legacy i onda instaliraj Windows 7.

Prosto mi neverovatno da Microsoftu toliko smeta taj Windows 7 da pokušavaju na sve načine da ga se otarase kako bi ljudima uvalili raspali Windows 8.

Neverovatno.
[ djvlajko @ 09.11.2014. 15:11 ] @
Notebook = Toshiba Satellite C55-A-1RV
System BIOS Version = 1.30
EC Version = 1.10
Secure Boot = Ne postoji
CSM = ukljucen
OS type = ne postoji

Sve sam probao osim da updatujem BIOS. Iskren da budem, prvi put se srecem sa racunarom koji ima UEFI BIOS ...

[ balavi @ 09.11.2014. 15:31 ] @
pokusaj da preko programa rufus odradis bootabilan usb fles, stavi Partition scheme and targe system type na MBR paertition scheme for UEFI computer
[ Jing Jang @ 09.11.2014. 16:12 ] @
Evo kako je kod mene na Toshiba Satellite L875D-S7332
Trebalo bi da u BIOS-u podesis sledece:
A. Nadji Security i u padajucem meniju nadji Secure Boot i podesi na Disable
B. Advanced i u padajucem meniju nadji System Configuration i pritisni Enter a u tom meniju nadji Boot Mode (UEFI Boot i CSM Boot) i podesi na CSM Boot
C. Pritisni ESC i nadji
D. Boot - treba da podesis da li ce sistem da se podize sa CD/DVD ili USB
E. Pritisni F10 , Save i Restart i to je to.

Ovako podesavam kad hocu da instaliram linux.
[ djvlajko @ 09.11.2014. 16:34 ] @
Probacu da napravim butabilni fles sa Rufusom ...

U ovom BIOS-u ne postoje neke opcije (pogledaj unazad) koje je naveo Jing Jang, a one koje postoje ja sam vec probao.

Skinuo sam neki BIOS update (scf6v140.exe) ali on prijavljuje gresku oko regiona.

Kompletna oznaka notebook-a je TOSHOBA SATELLITE C55-A-1RV PSCJGE-00G00FY4

Postoji li neki link ka odgovarajucem BIOS update-u.

Hvala ...
[ Jing Jang @ 09.11.2014. 17:44 ] @
Kod mene Toshiba sama automatski vrsi update drajvera kada se unese serijski broj. Kod tebe, vidim da, jeserijski 00G00FY4. Dakle, kad zavrsis instalaciju Win 7 Toshiba ce sama ostalo obaviti, bar je to kod mene slucaj.
[ djvlajko @ 09.11.2014. 19:58 ] @
Napravio sam butabilni fles sa Rufusom. Pripremio sam ga sa FreeDos opcijom, formatizovao i posle prekopirao sadrzaj instalacionog DVD-a sa Win 7.

Kada sam probao da pokrenem instalaciju na notebooku, prijavljewn je Disc error ...

Da li bi pomogao downgrade BIOS-a na neku prethodnu verziju (npr 1.20). Ako bi pomogao, zna li neko link odakle bi mogao da ga skinem ali za nas region posto je to izgleda vazno.
[ calexx @ 09.11.2014. 20:34 ] @
Kakvo kopiranje sadržaja? Pokreni Rufus i izaberi .iso koji imaš i tako napravi flešku.
[ balavi @ 09.11.2014. 21:12 ] @
lose si odradioo postupak pravljenja butabilnog diska sa rufusom

tamo gde si izabrao FreeDOS stoji ti sa desne strane dugme , kada kliknes na njega daje ti opciju da nadjes ISO image Windowsa 7
kada to zavrsis, kliknes na start, Rufus ti kreira butabilni fles i to je to ... USB fles je gotov i spreman za instalaciju ...

znaci Rufus sve odradi, ti ne kopiras nista ... mislim da si, kako si opisao gore, lose odradio posao u Rufusu ...

a to da se majes oko BIOS-a, iz moje prakse, ne bih ti savetovao, da je komp tvoj pa i ajde, ovako, ako nesto skrsis trebas da nadoknadis stetu ... pa te boli glava tri dana

[ djvlajko @ 09.11.2014. 22:34 ] @
Da, pogresio sam .....

Kada sam dodao iso fajl, pojavila se greska WRITE ERROR. Probao sam sa dva flesa i isto ...

[ balavi @ 10.11.2014. 08:19 ] @
probaj da formatiras flesku posebno, ne iz Rufusa ...

da nije fleska mala pa ne stane imidz na njoj ...

[ Djetvan @ 10.11.2014. 20:07 ] @
Citat:
djvlajko:
Da, pogresio sam .....

Kada sam dodao iso fajl, pojavila se greska WRITE ERROR. Probao sam sa dva flesa i isto ...


A odakle ti iso fajl ?
[ Jing Jang @ 24.11.2014. 14:19 ] @
http://forums.toshiba.com/t5/G...s-not-boot-anything/m-p/538441