[ zslavko @ 09.11.2014. 17:35 ] @
Imam aplikaciju izrađenu u FoxProu. Radi se o maloj prodavnici.
Pri ulasku u bazu nudi se jedno dugme i kada ga pritisnem, on mi nudi kontrolu suma i kontrolu lagera.
Posle kada uđem u bazu uradim izveštaj Lager lista i ona je netačna, razlikuje se kod dva artikla stanje, u Lager listi i kad uradim izveštaj Kartica Artikla.
Kako da proverim odakle ovi izveštaji vuku podatke i zašto se razlikuju.
Nisam u FoxPro nikad ništa radio.
[ mkaras @ 09.11.2014. 22:46 ] @
Da li to znači da imaš izvorni kod aplikacije?
[ zslavko @ 10.11.2014. 11:16 ] @
Nemam u tome i jeste stvar, verovatno je neka greška u kodu ili već kako nastaju podatci u izveštaju.
Ja sam malo radio u accessu gdje se preko quera pravi izveštaj ali u foxprou ne znam ništa, pa ako može nekako da me uputite da vidim kako nastaju podatci u izveštaju.
[ mkaras @ 10.11.2014. 20:42 ] @
Onda se moraš obratiti proizvođaču aplikacije.
Što se tiče samog Fox-a imaš dosta literature o kreiranju izveštaja. Naravno, svi podaci u izveštaju se dobijaju upitom.
[ Orome @ 03.12.2014. 11:11 ] @
Citat:
zslavko:
Pri ulasku u bazu nudi se jedno dugme i kada ga pritisnem, on mi nudi kontrolu suma i kontrolu lagera.
Posle kada uđem u bazu uradim izveštaj Lager lista i ona je netačna, razlikuje se kod dva artikla stanje, u Lager listi i kad uradim izveštaj Kartica Artikla.
Nisam u FoxPro nikad ništa radio.


Mislis pri ulasku u aplikaciju, tj softver? Imas nesto sto uradi uskladjivanje lagera? A iako to uradis opet se ne slaze lager i kartica artikla preko izvestaja u programu? Ako imas to uskladjivanje a ne radi to je bezveze :)

Je li to i baza od FoxPro-a? Pretpostavljam da jeste. Morao bi da imas znanje u FoxPro-u da resis problem. Nije stvar prikaza i izvestaja nego anomalije u FoxPro bazi.
[ mkaras @ 01.03.2015. 23:05 ] @
Nema nikakve anomalije u FoxPro bazi. To je jedna veoma stabilna i brza baza podataka sa osobinama koje, mogu slobodno reći, su veoma slične nekim ozbiljnijim bazama. Tu su referencijalni itegritet, trigeri, korisničke procedure, pogledi (upiti),izuzetno brzo pretraživanje. Šteta što su je sklonili u stranu i prestali da razvijaju.
Greška je isključivo u programeru i njegovom kodu. Sama baza je dovoljno brza da ti usklađivanje lagera na početku ne treba i to sve govori.
Ako ne možeš da kontaktiraš proizvođača diži ruke od toga i potraži neki drugi program. Ima ih i za prilično malo para
[ Orome @ 17.04.2015. 09:19 ] @
Kako mislis da nema anomalije u bazi? Pa vidis na sta se korisnik zali, da mu izvestaj koji je inace radio (iskljucuje odgovornost programera) sada ne radi (sto implicira na gresku koja se desila i napravila anomaliju u bazi). Anomalija je kada korisnik ima kolicinu 5 na stanju a u bazi u tabeli lagera mu pise da je uslo 7 a izaslo 5, program zbog toga prikazuje kolicinu 2. Greska je poremetila sistem i sada se stanje u programu ne slaze sa realnim stanjem. Nema to veze sa umecem programera. Onaj ko se bavi ovakvim problemima zna. I jos nesto Fox je brza baza do odredjenog broja redova nakon toga je neupotrebljiva.
[ mkaras @ 17.04.2015. 12:33 ] @
Citat:
Orome: Kako mislis da nema anomalije u bazi? Pa vidis na sta se korisnik zali, da mu izvestaj koji je inace radio (iskljucuje odgovornost programera) sada ne radi (sto implicira na gresku koja se desila i napravila anomaliju u bazi). Anomalija je kada korisnik ima kolicinu 5 na stanju a u bazi u tabeli lagera mu pise da je uslo 7 a izaslo 5, program zbog toga prikazuje kolicinu 2. Greska je poremetila sistem i sada se stanje u programu ne slaze sa realnim stanjem. Nema to veze sa umecem programera. Onaj ko se bavi ovakvim problemima zna. I jos nesto Fox je brza baza do odredjenog broja redova nakon toga je neupotrebljiva.

Nigde nisam pročitao da je program radio pa sada ne radi.

Nego, koji je to broj redova preko kojeg je baza neupotrebljiva? Koliko znam limit je 2 Gb po tabeli zbog 32-bitne arhitekture. Radi bez problema i sa većim brojem prilično velikih tabela.

Što se tiče "anomalije", u svakom momentu se može ispraviti greškom unesena vrednost. Kada se jednom ispravi to ostaje ispravljeno i ne menja se više. To ne rade ni najlošije rangirane baze.
[ Orome @ 23.04.2015. 11:56 ] @
Pa napisao je covek da mu se ranije slagao izvjestaj a sada ne, to me dovelo do zakljucka da je do sada radio. Nema mehanizme poput klasicne relacione baze podataka kao sto je MySql, SQL Server, Oracle... Hteo sam da istaknem da niko nece prirodno izabrati FoxPro bazu za razvoj aplikacije osim ako ne radi u tom alatu koji je danas malo zastupljen. Da se moze ispraviti lako korisnik se ne bi ni zalio. Ne znam jesi li ti programer ove aplikacije na koju se zali ali nisam hteo da te uvredim nicim. Radio sam u FoxPro-u nekad ranije pa znam kakvi su problemi u tim aplikacijama.
[ mkaras @ 23.04.2015. 13:52 ] @
Citat:
zslavko: Imam aplikaciju izrađenu u FoxProu. Radi se o maloj prodavnici.
Pri ulasku u bazu nudi se jedno dugme i kada ga pritisnem, on mi nudi kontrolu suma i kontrolu lagera.
Posle kada uđem u bazu uradim izveštaj Lager lista i ona je netačna, razlikuje se kod dva artikla stanje, u Lager listi i kad uradim izveštaj Kartica Artikla.
Kako da proverim odakle ovi izveštaji vuku podatke i zašto se razlikuju.
Nisam u FoxPro nikad ništa radio.


Ovo je prva poruka u temi. Ne vidim da je negde rečeno da je program radio normalno.

Citat:
Orome: Pa napisao je covek da mu se ranije slagao izvjestaj a sada ne, to me dovelo do zakljucka da je do sada radio. Nema mehanizme poput klasicne relacione baze podataka kao sto je MySql, SQL Server, Oracle... Hteo sam da istaknem da niko nece prirodno izabrati FoxPro bazu za razvoj aplikacije osim ako ne radi u tom alatu koji je danas malo zastupljen. Da se moze ispraviti lako korisnik se ne bi ni zalio. Ne znam jesi li ti programer ove aplikacije na koju se zali ali nisam hteo da te uvredim nicim. Radio sam u FoxPro-u nekad ranije pa znam kakvi su problemi u tim aplikacijama.


Šta joj fali od mehanizama koje koriste klasične relacione baze podataka? Čak ima i više nego što nudi MySQL u ISAM engine-u. Ima referencijalni integritet, trigere i uskladištene procedure. Alat ima sve osobine C++-a (klase, nasleđivanje,...) ali i lakoću pisanja koda. Lako se nadograđuje funkcijama pisanim u C-u. Znam dosta njih koji i dalje koriste Visual FoxPro za pisanje čak i vremenski kritičnih aplikacija. Ja ga i dalje koristim mnogo češće nego .NET aplikacije. Ako ništa drugo ne moram da razmišljam o gomilama navodnika kada pišem najobičniju SELECT komandu. U Fox-u se napiše isto kao i u bilo kom SQL narečju.
Ispravka pogrešno unete vrednosti u tabelu je veoma lagana. Teško je ispraviti ako se u programu nelogično koristi podatak.

Nisam pisao ovu aplikaciju i ničim me nisi uvredio. Samo si izneo neke netačnosti vezane za Visual FoxPro i pokušavam da ostale ne ostavimo u zabludi. Samo još da pojasnimo. Da li si radio u FoxPro (obično je to bila verzija 2.6) ili si radio u Visual FoxPro? Velika je razlika i , ponavljam, sve što sam pisao odnosi se na Visual FoxPro.