[ notebookFun @ 11.11.2014. 11:28 ] @
Prije 15-ak dana, po preporuci jednog covjeka, pozvala me žena od vlasnika jedne firme i trazila da dodjem na razgovor za posao (pozicija grafički dizajner). Firma se bavi, marketingom, web dizajnom, grafickim dizajnom, brendiranjem, media zakupom, fotografijom, video i adudio multimedijom, tako im bar na vizit karti piše. Kada me žena nazvala rekao sam joj da ja nisam grafički dizajner i da nemam talenta za crtanjem tako da sam u COREL-u i Ilustrator-u baš slab ali imam želju i volju da se usavršavam. Web dizajn znam solidno, konkretno radio sam sa CMS-om (WordPress, Joomla), znam solidno HTML, CSS...pripremu za stampu sam radio u Fotošopu i to znam dobro.

Ljudi su trazili da dodjem sto prije i rekli su mi da firma baš trpi posao jer ih je napustio prethodni Grafički dizajner koji je navodno našao preko interneta da zarađuje mnogo više para, tačnije 6000$ mjesečno. Meni je to odmah bilo sumnjivo, prvo sam otisao na sajt firme i odmah me je docekala prva strana, slika na kojoj pise Sajt je u izradi, kontakt mail, tel...

Ipak sam odlucio da pređem 150km i da odem na razgovor...

Razgovor se završio...ja skroman iskreno rekao šta i koliko znam, gazda se ponjeo ka gigant počeo da prica da radi sa nekim švedskim kompanijama a sajt mu u pripremi. Kaze da WordPress ne valja te da ih hakeri lako obaraju (kao da nije čuo za update i backup), pokazao mi samo jedan sajt koji su oni radili(vjerovatno nisu nista drugo ni radili), koji se jako sporo ucitavao i ličio je na pravi kičeraj. On se hvalio tim sajtom i CEO optimizacijama a sajt mjesečno nema ni 5000 jedinstevih posjeta, ALEXA rank 3505927.


Volio bih da cujem i vaša slična iskustva...
[ superbaka @ 11.11.2014. 14:57 ] @
ja bih prvo nasao tog lika koji je pobegao, pardon, otisao od njih, jer boljeg iskustva od njegovog tesko da mozes da dobijes...
[ anon142305 @ 11.11.2014. 15:33 ] @
Jako zanimljivo iskustvo:

http://uzjutarnjukafu.wordpres...teletrade-posao-lazni-konkurs/