[ srdrazic @ 11.11.2014. 18:32 ] @
Da li je neko ima iskustva sa povezivanjem access baze sa web stranicom i prezentacijom podataka na internetu?
Naime ne mislim na microsoft sharePoint nego na neku drugu varijantu.
Gledao sam na YouTube izradu web stranice sa AdobeDreamweaver-om i access bazom kao dinamičkom bazom ali u lokalu, na računaru ( statičko prikazivanje podataka na net-u iz access 2003 mi je poznato).

Nisam uspeo da vidim kako to podiže na internet i da li se podaci dopunjavaju u access ili nekako na net-u.
[ Getsbi @ 15.11.2014. 15:48 ] @
Nemam nekog većeg iskustva (jedan sajt pre desetak godina) ali ću napisati ono što znam.

Pogledao sam svih 5 video prikaza. Thenologija koju lik koristi je IIS (Internet Information Services) , Dreamweaver 8 i Web pregledač, u njegovom slučaju IE (Internet Explorer).

Kada je u pitanju tvoj Access fajl (.mdb ili accdb), iskoristiv deo je back-end. Front-end ili interfejs praviš potpuno iznova koristeći Dreamweaver 8 koji ima ugrađenu podršku za, u ovom slučaju ASP VBScript.
Ono što je olakšavajuće kod Dreamweavera je to što je WYSWYG editor, odnosno ono što vidiš u dizajn modu to ćeš i dobiti. Mnogo toga ne mora da se kodira i pišu skriptovi već može da se koriste njegovi objekti po sistemu klkni ili povuci i pusti.

Za vreme razvoja dinamičkog web sajta, sve što uradiš možeš da isprobaš na lokalnoj mašini u Web pregledaču, na lokaciji: http:// localhost, koristeći IIS. Prethodno treba konfigurisati IIS.


Za podizanje gotovog sajta na server provajdera treba da imaš pristup (hosting paket) nad delom njegovog servera. To se plaća. Recimo na HemoNet-u je 50 MB = 1800 din. godišnje. Na lokaciji koju ti provajder dodeli postaviš svoj back-end u Access-u + .asp fajlove, eventualno .css i ostatak nastao pri izradi sajta. Za postavljanje koristiš FTP klijent. Ima ih dosta. Ja koristim Total Commander.
[ srdrazic @ 15.11.2014. 18:01 ] @
To znači da je ovo izvodljivo, Napravim front end u dreamweaver-u a back end u access-u , sve to spakujem u jedan folder i uploadujem na server i to je to.
Hvala Getsbi.