[ darko 79 @ 14.11.2014. 12:55 ] @
Koja je procedura smene nacelnika opstinske uprave i da li gradjanin moze inicirati zajedno sa pisanim dokazima koji govore o nezakonitostima u radu, smenjivanje nacelnika opstinske uprave?


Opstinsko vece postavlja i smenjuje ali ako ono to odbija da uradi sta dalje?


[ gigamg1 @ 14.11.2014. 16:20 ] @
Mislim da možeš da podneseš prijavu al nisam siguran a siguran sam da ta prijava može da završi u smeću. Probaj sa novinarima i tako to
[ branko tod @ 14.11.2014. 17:30 ] @
Probaj sa peticijom ako se sugrađani slažu sa tobom.
[ darko 79 @ 14.11.2014. 17:39 ] @
Ne bih se previse eksponirao u javnosti tv,novinari i tako to, vise bih voleo preko pravosudnog sistema republike Srbije, ja podnesem prijavu,prilozim dokaze i jel moze u tom sistemu sudija da zakaze pa da mene osudi umesto njega koji krsi Zakon?

Koja vrsta tuzbe,prijave i koja vrsta suda?

Predsednik opstine kaze sve je ok,iako dokazi govore suprotno.
[ vladd @ 14.11.2014. 21:44 ] @
Nacelnik (neke)uprave se postavlja koalicionim stezanjem m00da medju strankama koje (sa)ucestvuju u vlasti konkretne uprave.

Skidanje doticnog je podjednako bolno. Ali nije nemoguce...posto na to mesto pikira bar jos petoro.

U svakom slucaju, mozes se obratiti opstinskom-gradskom pravobraniocu i predociti dokaze, ako to ne prodje, a trebalo bi, sledi gradjanska krivicna prijava sa prilozenim dokazima. Naravno, tu prijavu bi morao da formira dobar advokat, prosto da ne bi bila odbacena kao "neuredna".
[ hotchimney @ 15.11.2014. 07:12 ] @
Da li se smenjuju načelnici opština?

Da! Kao što je na primer slučaj u Prokuplju.

Sledi da postoji neka procedura. Ta je procedura regulisana pravilnicima konkretne opštine.
A smena usled krivične prijave odnosno po sili zakona vodi u bajbok.

Pošto se ovde cilja na krivičnu odgovojnost najjednostavnija je anonimna prijava odgovarajućem ministarstvu - ekonomije, poreskoj, itd., zavisno od počinjenog (ne)dela.

Mala je verovatnoća da se partijski pas osudi ali kad se smeni većinska partija nije isključeno.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 15.11.2014. u 16:13 GMT+1]