[ producer011 @ 14.11.2014. 20:47 ] @
pomagajte imam gore navedeni tel al nema firmware u njemu, pise TFTP timeout.
naravno podesavanja nema, ako je neko u mogucnosti da mi dobaci nekako sip firmware i voljan da pomogne oko instaliranja pod windowsom slobodno neka pise otvoren sam za sve opcije, samo da ne lupam vise glavom o zid!
[ producer011 @ 22.11.2014. 12:47 ] @
prosto neverovatno da niko ne zna nista :(
[ yolja624 @ 22.11.2014. 12:51 ] @
Pogledaj ima li sta ovdje zanimljivo
http://www.firewall.cx/downloa...-a-ata-firmware-downloads.html
[ DusanSukovic @ 22.11.2014. 13:09 ] @
Vidi ovde :)

http://wiki.oktell.ru/%D0%9F%D...4%D0%BE%D0%BD%D0%B0_Cisco_7960

http://voxlink.ru/kb/ip-phones.../cisco-7940-7960-sip-firmware/

http://radiotwenterand.nl/~graver/cisco/SIP-7960/

uglavnom

googlas .ru domenu ako ti treba nesto egzoticno :)

[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 22.11.2014. u 14:19 GMT+1]
[ producer011 @ 24.11.2014. 18:56 ] @
sve je to sjajno, ali koliko vidim to je za tel koji ima vec u sebi neku verziju firmware-a, ovaj moj je totalno prazan, tek treba da se u njega ucita neki, kako stvari stoje, vidim da ce on da leti na oglas:)
[ DusanSukovic @ 25.11.2014. 01:59 ] @
A da mu ponudis sa tftp serverom neki firmware?

U ovom stilu :

https://translate.google.com/t.../cisco-7940-7960-sip-firmware/
[ producer011 @ 28.11.2014. 21:42 ] @
pokusavao sam, ali tel nema firmware ucitan, pa ne mogu da udjem u podesavanja, koliko se god zezao sa dhcp serverom na nekoj masini i tftp-om, nece da slusa nikako! samo napise tptp timeout, bas nervira:)
[ DusanSukovic @ 29.11.2014. 13:45 ] @
Probaj googlati ime tvog modela sa 'tftp timeout', ima dosta postova na tu temu, licno ne verujem da je firmware izbrisan totalno, ali ko zna mozda gresim
[ pajaja @ 29.11.2014. 14:37 ] @
Citat:
producer011: pokusavao sam, ali tel nema firmware ucitan, pa ne mogu da udjem u podesavanja, koliko se god zezao sa dhcp serverom na nekoj masini i tftp-om, nece da slusa nikako! samo napise tptp timeout, bas nervira:)

Koje opcije si setovao na DHCP serveru?
[ producer011 @ 30.11.2014. 10:05 ] @
Citat:
DusanSukovic:
Probaj googlati ime tvog modela sa 'tftp timeout', ima dosta postova na tu temu, licno ne verujem da je firmware izbrisan totalno, ali ko zna mozda gresim

jedino sto znam da je tel resetovan na fabricka podesavanja, tako sto se prilikom ukljucivanja pritisne 123456789*0# i 2 da se izbrise mrezna konfiguracija.
kasnije sam nasao da je potrebno ucitati os u njega, tako sto se na masini omoguci dhcp server sa kog ce tel da pokupi ip adresu i potreban je tftp server iz cijeg ce root dir. da pokupi firmware. ali kad se gleda firmware sto nudi cicso to su fajlovi:
OS79XX.txt
P0S3-8-12-00.loads
P0S3-8-12-00.sb2
P003-8-12-00.bin
P003-8-12-00.sbn
treba u tftp serveru namestiti port 69, ako ne uspe onda 150.
i tel bi prilikom boota trebalo da pokupi ip, i da preko porta povuce ove fajlove, da se resetuje i normalno ucita sistem, medjutim mene tu nesto zeza! jedino da pokusam naci nekog ko je prekopirao vec postojeci sistem iz svog tel, pa da vidim mozda nesto nedostaje, nemam pojma vise
[ DusanSukovic @ 30.11.2014. 10:16 ] @
A da poslusas sa wireshark programom sta se desava na liniji izmedju TFTP servera i telefona? :) Ne znam, samo ideja

pogledaj ovo plus komentare ispod :)


http://www.youtube.com/watch?v=bbKc44CtIls
[ DusanSukovic @ 30.11.2014. 10:36 ] @
Citat:
producer011:
I tel bi prilikom boota trebalo da pokupi ip, i da preko porta povuce ove fajlove, da se resetuje i normalno ucita sistem


Jel se desava nesto sa TFTP serverom, vidis li nesto u logu?




[ pajaja @ 30.11.2014. 12:53 ] @
Citat:
producer011:
treba u tftp serveru namestiti port 69, ako ne uspe onda 150.
i tel bi prilikom boota trebalo da pokupi ip, i da preko porta povuce ove fajlove, da se resetuje i normalno ucita sistem, medjutim mene tu nesto zeza!


150 nije port vec DHCP opcija koja oznacava IP adrese/hostnejmove TFTP servera. Port je uvek 69. Moja pretpostavka je da je problem u podesavanjima DHCP servera, tj. da telefon ni ne dobije IP adresu TFTP servera, zato sam te i pitao koje si opcije setovao na DHCP-u.
[ producer011 @ 30.11.2014. 22:28 ] @
Citat:
pajaja:
Citat:
producer011: pokusavao sam, ali tel nema firmware ucitan, pa ne mogu da udjem u podesavanja, koliko se god zezao sa dhcp serverom na nekoj masini i tftp-om, nece da slusa nikako! samo napise tptp timeout, bas nervira:)

Koje opcije si setovao na DHCP serveru?

hajde probacu sutra pa javljam tacno koje su setovane!!
[ producer011 @ 30.11.2014. 22:30 ] @
Citat:
DusanSukovic:
Citat:
producer011:
I tel bi prilikom boota trebalo da pokupi ip, i da preko porta povuce ove fajlove, da se resetuje i normalno ucita sistem


Jel se desava nesto sa TFTP serverom, vidis li nesto u logu?





pogledacu sutra pa pisem sve sta se desava!!
[ DusanSukovic @ 10.12.2014. 10:19 ] @
Ima li kakvih novosti, ili si prodao telefon :D
[ zeenmc @ 08.01.2015. 23:01 ] @
Krenuli da resavamo problem, a njega nema xD grrr, elem, imas 2 nacina da restartujes telefon, prvi koji si ti naveo, i drugi koji se retko kada koristi, bas mi je kolegao skorije restartovao, proces traje duze, i rusi firmware na onaj osnovni verovatno 7.x, koji se sada firmware nalazi ? Ti treba da podesis dhcp sa opcijom 150, gde ces reci telefonu koju IP da stavi za pristup tftp-u, inace je port 69, ako se dobro secam, mozes win da koristis za to, lagana je operacija :), vici ovde ako se ne snadjes, pa cu ti ja skinuti sa cisco sajta neki stariji firmware. bolje mi posalji poruku, mozda necu videti ovde..grrr nisam toliko cesto na forumu u poslednje vreme ;(
[ producer011 @ 09.01.2015. 19:44 ] @
Citat:
DusanSukovic:
Ima li kakvih novosti, ili si prodao telefon

Hehehe nisam a i nema novosti jos uvek,praznici pa odmaram malo, ovih dana krecem opet u akciju;)
[ producer011 @ 09.01.2015. 19:47 ] @
Citat:
zeenmc:
Krenuli da resavamo problem, a njega nema xD grrr, elem, imas 2 nacina da restartujes telefon, prvi koji si ti naveo, i drugi koji se retko kada koristi, bas mi je kolegao skorije restartovao, proces traje duze, i rusi firmware na onaj osnovni verovatno 7.x, koji se sada firmware nalazi ? Ti treba da podesis dhcp sa opcijom 150, gde ces reci telefonu koju IP da stavi za pristup tftp-u, inace je port 69, ako se dobro secam, mozes win da koristis za to, lagana je operacija , vici ovde ako se ne snadjes, pa cu ti ja skinuti sa cisco sajta neki stariji firmware. bolje mi posalji poruku, mozda necu videti ovde..grrr nisam toliko cesto na forumu u poslednje vreme ;(

Hehe pa odmarao malo;) pazi, ja uopste nemam firmware na njemu, niti imam mogucnost da mu udjem u podesavanja, stalno trazi tftp! Mogao bi,ako te ne mrzi jer ja nemam pristup download sekciji!!
[ zeenmc @ 09.01.2015. 19:56 ] @
Kada ti ukljucis telefon, i pritisnes dugme settings, sta se desava?
[ producer011 @ 09.01.2015. 20:13 ] @
Nista bas, pise tamo tftp timeout,ne mogu da pristupim ni jednoj komandi!
[ zeenmc @ 09.01.2015. 21:56 ] @
Instliraj wireshark, i pusti switch i telefon da vidimo sta se desava znaci ili mozes direktno telefon u kompjuter da pustis ako imas adapter za napajanje, ako ne onda preko switcha, ali uglavnom, zanima me komunikacija izmedju dhcp-a, i tftp-a, da vidim sta kazu....
[ DusanSukovic @ 10.01.2015. 00:26 ] @
Citat:
zeenmc: Instliraj wireshark, i pusti switch i telefon da vidimo sta se desava znaci ili mozes direktno telefon u kompjuter da pustis ako imas adapter za napajanje, ako ne onda preko switcha, ali uglavnom, zanima me komunikacija izmedju dhcp-a, i tftp-a, da vidim sta kazu....



Zar ne bi trebao da poveze telefon i kompjuter sa wiresharkom preko hub-a?

[ Marcony @ 10.01.2015. 08:03 ] @
TFTP izdaje adresu, ali telefon ne prihvata...

Nadji Cisco centralu, ubacu firmware u istu, podesi parametre i sve ce raditi.
[ zeenmc @ 11.01.2015. 22:16 ] @
Jbg ako imas mogucnost instaliraj CUCM pa da ti on prebaci na SIP, ovako, bice ti gadno....moras jedan po jedan firmware da updejtujes, znaci tipa ne mozes sa verzije 6 na verziju 8, nego moras 6.1 pa 6.2 pa....7.0 pa 7.1 skapirao si na sta ciljam xD znaci bice malo cimanja....ali jbg, s druge strane, koji si djavo uzeo Cisco telefon da koristis sa Asteriskom ????Jeste da su 7940 i 7960 najpopularnije serije Cisco telefona, ali jbg, wtf o.O to je mucenje dok nenamestis.... kasnije ces morati da editujes XML fajlove da bi prijavio telefon na asterisk....
[ producer011 @ 08.02.2015. 21:28 ] @
Uspeo sam da namestim firmware na telefone, sve vreme me je zezo tftp server, nabavio sam 8-12-00 firmware, ucitao i registrovao na trixbox!
e sad jos treba da instaliram firmware na 2 7912g, imam potrebne fajlove ali nemam pojma kako, drugacije se instalira od 7960 koji su inace stvarno predobri !!! hvala svima!