[ Myl0sh @ 23.11.2014. 11:29 ] @
Zdravo,

Pre neki dan sam dobio novi modem/ruter jer su skoro menjali brzine u SBB-u pa stari modem nije mogao da radi kako treba, radio je nestabilno i brzine su bile uzas pa sam ih zvao da mi zamene.
Posto imam DUO GOLD paket brzina mi je 40/2.5 i na LAN kablu radi savrseno sa novim Cisco EPC3928S i na desktopu i na laptopu.
Ali javlja se problem sa WIFI-jem na laptopu, download ide od 1Mbs pa do 15Mbs ali rtko kad ping je dobar i upload oko 0.5Mbs, ovo pise na speedtestu ali u praksi net radi uzas.
Reinstalirao sam windows 7 na njemu iako sam mislio da nije problem do windowsa, naravno istalirao i drajvere i problem je i dalje tu :(

Model laptopa je:
Fujitsu AH531

CPU: Intel i3-2350M 2.3
RAM: 4GB
GPU: Intel HD 3000
HDD: 500GB
WiFi: Intel Centrino Wireless-N 1030

Wifi je radio extra na TP-Link TL-WR740N ruteru koji sam dobio ranije od SBB-a dok sam imao stari Cisco 2100R2 modem.
Jel zna neko u cemu je problem?

Hvala

[Ovu poruku je menjao Myl0sh dana 23.11.2014. u 19:53 GMT+1]
[ calexx @ 23.11.2014. 16:02 ] @
Prvi problem je što vidiš od 1 do 150Mbps što znači da je merač loš. ;) Idi na Wireless/QoS pa uključi WMM Support a onda proveri koji je kanal najmanje opterećen (ili idi redom) pa ako ne bude bolje, onda ti je okolina preopterećena.
[ Myl0sh @ 23.11.2014. 19:04 ] @
Citat:
calexx: Prvi problem je što vidiš od 1 do 150Mbps što znači da je merač loš. ;) Idi na Wireless/QoS pa uključi WMM Support a onda proveri koji je kanal najmanje opterećen (ili idi redom) pa ako ne bude bolje, onda ti je okolina preopterećena.


Izvinjavam se zbog greske merac je u redu greskom sam napisao 150 a trebalo je 15Mbs.
Vec sam ranije proveravao i sad opet, mreza nije opterecena jer kod mene postoji samo jos jedan Wifi koji retko kad uhvatim svi kanali su slobodni od 1 pa to 14 a meni je podesen automatski a to je 11. Na starom ruteru je radio laptop savrseno sve dok nisu povecali brzinu i modem nije mogao zbog stare arhitekture da stabilno radi na brzini od 40Mbs jer je limit 43Mbs teoretski i iz tog razoga je modem promenjen.
Ukljucen je WMM Support.

Evo screenshota:


ovo su kanali, 14. nije na slici ali i on je odlican


ovo je speedtest sa telefona




Ali na laptopu internet sa novim modem jedva da radi...download je isao ponekad samo 40kbs, dok na desktopu ide oko 5Mbs.
[ calexx @ 23.11.2014. 19:27 ] @
Mobilni teško da mogu brže pa probaj da podesiš laptop. Stavi 40MHz, probaj B/G/N, probaj samo N, probaj redom sve kanale. Kod mene su kanali u sredini sa najmanje zvezdica a na 8 mi je najveća brzina. Graph ne pokazuje nijedan wireless?
[ Myl0sh @ 23.11.2014. 19:44 ] @
Citat:
calexx: Mobilni teško da mogu brže pa probaj da podesiš laptop. Stavi 40MHz, probaj B/G/N, probaj samo N, probaj redom sve kanale. Kod mene su kanali u sredini sa najmanje zvezdica a na 8 mi je najveća brzina. Graph ne pokazuje nijedan wireless?


Sto se tice mobilnog to je ok na njemu super radi.
Problem je sto je laptop skoro neupotrebljiv na netu.


Graph pokazuje samo moj wireless i evo slike
Podrazumevano podesavanje je bilo "B/G/N Mixed" a sad je na "N Only" i bilo je na chanel 11 stavio sam na 13 (14 nema u podesavanju rutera) a trenutno je posle restarta rutera prebacio na chanel 1.
Ne mogu nikako da stavim na 40MHz only sem automatski i podesen je na 40MHz evo slike u prilogu.

Kako da podesim laptop? Jel treba u device manageru da poedsavam, i tu sam nesto pokusao




[ calexx @ 23.11.2014. 19:56 ] @
Probaj sve kanale, posle vrati na B/G/N pa ih opet sve probaj. Možda neko može više da pomogne, ja slabo koristim wireless, osim ovih par meseci sa ovim laptopom.
[ Myl0sh @ 23.11.2014. 20:04 ] @
Citat:
calexx: Probaj sve kanale, posle vrati na B/G/N pa ih opet sve probaj. Možda neko može više da pomogne, ja slabo koristim wireless, osim ovih par meseci sa ovim laptopom.


Probacu sve kanale, da li je potrebno posle svake promene kanala restartovati ruter ili je dovoljno samo save setings, pitam jer oduzima mnogo vremena a koristim vise desktop racunara u kuci pa kocim ostale :D
[ calexx @ 23.11.2014. 20:52 ] @
Ne moraš da restartuješ ruter mada mi se čini da se kod mene sam restartovao posle 3-4 promene. Ne mora da znači da će i kod tebe.
[ Myl0sh @ 23.11.2014. 21:02 ] @
Citat:
calexx: Ne moraš da restartuješ ruter mada mi se čini da se kod mene sam restartovao posle 3-4 promene. Ne mora da znači da će i kod tebe.


Uspeo sad da dobijem stabilnih 25Mbps tako sto sam iskljucio "WMM Support" ali kao da tu ima neki limit i nece vise, zanima me zasto?
Koja je prednost ukljucenog "WMM Support"

U device manageru na laptopu usao sam u advanced podesavanja i ima sledece:

802.11n Chanenel Width fornamd 2.4 stavljeno na Auto (moguce je odabrati 20Mhz only)
802.11n Mode Enabled
Ad Hoc Channel 802.11b/g Value: 11 (moguce je ukucati broj)
Ad Hoc QoS Mode WMM Enabled (default je Disabled)
Fat Channel Intolerant Disabled

par stavki koje smatram da nisu bitne i na kraju

Wireless Mode 802.11b/g (moguce odabrati jos 802.11b i 802.11g)


jel treba tu nesto da promenim?
[ calexx @ 23.11.2014. 22:17 ] @
Ovo je počelo da me zanima kada sam letos dobio laptop pa još i dodao net na 80/5 ... negde sam pročitao da se uključivanjem WMM Supporta dobija prava N brzina iako na SBB forumu njihov KS obavezno predlaže da se isključi. Sa isključenim nisam prešao 30 a to je uz paket 80 malo bzvz. Probao, uključio, prošetao kanale i na 8. kanalu dobio tada oko 75-76. Ponekad i 11. kanal daje pristojne brzine a nijedan drugi nije prešao 20-30. Neki budu i sa manjom brzinom.

Ova poslednja stavka mi je malo čudna, mada je moguće da se tu bira između B i G dok se N posebno uključuje.

Jedino što mogu da ti predložim je da uključiš WMM Support, prebaciš na 40MHz (ili na auto ako ne može konkretno, na EPC3925 može) i probaš i B/G/N i N only. Pa onda ređaš kanale dok neki ne prođe.

Ili da se javi neko sa sličnim hardverom i predloži konkretno.

Evo, HP ProBook 4710s star bar 5 godina i EPC3925 u drugoj sobi.



[ Myl0sh @ 23.11.2014. 22:55 ] @
N mode je posebna stavka i to je druga stavka na listi.

Sa ukljucenim WMM Support-om probao sam sve kanale na "N Only" modu i primetio sam da na kanale cini mi se od 1 -7 ili 20 sam ruter stavlja 20MHz a posle ide na 40MHz.
To mi isto ostaje da isprobam u "B/G/N Mixed" modu jer ovo prvo nije pomoglo.

Ovo je sramota da toliko problema pravi ovaj ruter da kad covek plati za npr 120Mbps net ne moze na WiFi da izvuce toliko a da se pomucis kao crnac. A da ne pricam da je ovo nemoguca mislija za korisnika za koga je malo plavo slovo "e" isto sto i internet :D
Jako poznata marka CISCO i jos novi EuroDocsis 3.0 i ne vredi za sad.
[ calexx @ 24.11.2014. 01:00 ] @
Nisam siguran da je provajder obavezan da daje vrhunsku opremu koja će da pokrije sve potrebe korisnika. Ovo garantuje skoro punu brzinu na kablu a sam wireless može da zavisi od mnogo toga, od uređaja koji koristiš pa do zagušenja i položaja. Sutra će neko da traži ruter koji dobacuje kroz tri zgrade ili na drugo brdo, već mnogi pitaju zašto se guši kada se koriste nekoliko desktopova, laptopova i desetak smart telefona ... sa tim se ponekad teško izbore i oni skupi.

Mislim da je obaveza provajdera da isporuči brzinu pa i da to bude samo sa modemom a ova dodatna oprema je čist ćar. Nisam siguran i da po belom svetu korisnici dobijaju neku besnu opremu.
[ mr. ako @ 24.11.2014. 02:54 ] @
Pa ako ti ISP daje neku opremu uz odredjeni paket, ta oprema treba da radi na tom paketu, inace se obesmisljava cela stvar. Ako ti daju 120mbps i wireless router, onda to treba da radi, ako ne radi nije tvoja greska, vec njihova i treba to da isprave. Ako ne mogu da pruze wireless na toj brzini, onda ne treba da dele takvu opremu ili moraju napomenuti da dobijas wireless uredjaj koji nece raditi na punoj brzini...


[ Sleepless_mind @ 24.11.2014. 03:03 ] @
Heh, ovo je nesto najbolje sto sam cuo u poslednje vreme.

Cak i u ugovoru koji je potpisan sa njima stoji da je brzina maksimalna, a ne zagarantovana, pa u skladu sa ugovorom i daju opremu, koja tu maksimalnu brzinu moze da izvuce u idealnim uslovima.

Ukoliko neko zeli garantovanu brzinu i takva usluga postoji, a onda dobijes opremu koja takodje garantuje tu brzinu, samo je cena drugacija. :)
[ mr. ako @ 24.11.2014. 03:26 ] @
Ne pricam ja o garantovanoj brzini, ali ako dobijes wireless opremu za 120mbps a ona ne moze da potera ni 50% toga, onda te je neko zestoko z*jeb*o.

[ calexx @ 24.11.2014. 08:05 ] @
Oprema može da izvuče dosta, ja sam probao do paketa 80/5 i izvlačio oko 76Mbps što mislim da nije loše. Veći problem je šta se misli da oprema mora da omogući. Uglavnom se svodi na to da neko sa 2-3 desktopa, 2-3 laptopa i desetak smart telefona ne može da u svakom trenutku svi budu u punoj funkciji ali to ne mogu ni mnogi koje kupimo. Ili mnogima smeta što wireless ne dobacuje do drugog kraja zgrade ili na neku razdaljinu. A nisam siguran ni da li je obaveza provajdera da sve bude savršeno, pre bi trebalo da se kritikuje Cisco. Jedino da provajder kupi najskuplje rutere i poklanja ih. ;)
Do juče su davali samo modeme pa mi se čini da bi im bilo najpametnije da se vrate na tu praksu a svako neka sebi kupi šta hoće.
[ Aleksandar Đokić @ 24.11.2014. 19:41 ] @
Citat:
ali ako dobijes wireless opremu za 120mbps


Aj budi realan.
[ Myl0sh @ 24.11.2014. 22:23 ] @
To se podrazumeva da ne moze ako se nakaci vise njih da svako dobije po 40Mbps kao sto je slucaj sa mojim paketom.
I normalno da nekim ljudima ne moze da baca na drugi kraj zgrade kad ima 10 zidova izmedju rutera i uredjaja.
Iskreno ovaj ruter ne baca nesto wifi cak je stari TL-WR740N ali se ne zalim oko toga, jer cu to sam da resim ili alu folijom ili antenama sa starih adsl modema/rutera.

Nego je ovo bas bezveze da sedim sa laptopom radi testa brzine pola metra od rutera i da on ide brzinom ponekad 3-5 puta vecom brzinom od DIAL UP-a :(

Jedino kad se iskljuci "WMM" onda ide do max 25Mbps
[ calexx @ 24.11.2014. 23:54 ] @
Da ti nikako ne radi pa da tako kažeš ali tebi mobilni dobro radi, kabl dobro radi, ostaje da potražiš rešenje u nekom podešavanju ili drajverima, valjda je jasno da je SBB omogućio punu brzinu a i ovaj ruter može da izgura. Ako ti je pristup ... ovo je bez veze i ovo neće da proradi, onda i neće. Ja sam se već spremao da pravim duži kabl do druge sobe ali sam u jednom trenutku rešio da probam malo detaljnije i sada sve radi.
[ mr. ako @ 25.11.2014. 03:50 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić:
Citat:
ali ako dobijes wireless opremu za 120mbps


Aj budi realan.
Nije poenta u brojci, ali OK preterao sam sa 120. :D
Evo ovo je realno:
Citat:
ja sam probao do paketa 80/5 i izvlačio oko 76Mbps
I ako je covek dobio wireless opremu uz taj svoj paket, normalno je za ocekivati da ce moci da izvuce to sto je platio.

[ calexx @ 25.11.2014. 08:09 ] @
Pa gde je problem, ja sam dobio opremu i izvlačim solidnu brzinu, još sam dobio HG koji je više ispljuvan od ovog novijeg? Provajder ipak nudi kablovski internet a ne wireless koji je i inače poznat kao probirljiv i ume da se čudno ponaša. Ovde ima bezbroj tema o tome kako neki wireless ruter (za koji su date i pare) ne radi uvek kako se očekuje.
Ovde problem može da bude i kod laptopa, drajvera, negde na OS ...
[ Myl0sh @ 28.11.2014. 00:13 ] @
@mr. ako bas tako :D

Ne trazim ja bog zna sta ali ako sam vec platio za 40Mbps onda nek imam makar priblizno toliko preko wireless-a.
Kako li je ljudima koji placaju 120Mbps?

Nego izgleda da se nikako ne slazu ruter i wireless na laptopu :(

Citao sam po i po nekim stranim forumima, ruter pravi dosta problema na nekim laptopovima.

Kada mi je iskljucen WMM sada je brzina max 20Mbps a pre je bilo 25Mbps ne znam zasto je pao za 5Mbps, i na svim uredjalija me to max sem preko lan kabla, on vuce 40.
Dok je sa ukljucenim WMM na telefonu preko wireless-a je radio net od skoro 40Mbps.
[ ventura @ 28.11.2014. 06:37 ] @
Citat:
mr. ako: I ako je covek dobio wireless opremu uz taj svoj paket, normalno je za ocekivati da ce moci da izvuce to sto je platio.

A šta ako čovek ima krdža laptop najgoreg kvaliteta, kao npr Fujitsu AH531, da li njemu SBB treba i novi laptop da pokloni, jer kako drugačije da čovek izvuče maksimalnu brzinu?
[ calexx @ 28.11.2014. 09:26 ] @
Pa dobro, laptop ima b/g/n i trebalo bi da može bar tih 40Mbps da izvuče. Ako ja na 5 godina starom HP ProBook mogu i 76Mbps, ne bi trebalo da noviji ne može.

Moj predlog je da eksperimentišeš sa uključenim WMM Support jer sam ja samo tako dobio veće brzine. Ako misliš da je bolje da se isključi, onda ja više ne mogu da imam nikakav predlog ali nemoj da kriviš SBB i Cisco zbog toga. Ako na mobilnom možeš da izvučeš skoro 40Mbps, onda problem traži na laptopu.
[ ventura @ 28.11.2014. 09:41 ] @
Citat:
calexx: Pa dobro, laptop ima b/g/n i trebalo bi da može bar tih 40Mbps da izvuče. Ako ja na 5 godina starom HP ProBook mogu i 76Mbps, ne bi trebalo da noviji ne može.

Velika je razlika između onoga šta piše i onoga šta zaista jeste.

Kod wirelesa jedan loš lem može da katastrofalno utiče na kvalitet signala, a taj Fujitsu je upravo jedan takav budžet brend kome na tarabi piše svašta, a šta dobiješ realno je upitno.
[ Fisi @ 02.12.2014. 17:10 ] @
Imam isti ovaj problem..isti modem..na Lanu maximum, na laptoput jedva 10mbit, najcesce 3. A takodje sam pretplatnik 40\2.5
E sad, provalio sam da mi na ruteru svicka dugme setup..zvao sbb, oni naravno nemaju pojma, ja poceo da ceprkam po netu i naletim na ovu temu. I uradim po savetu, skeniram kanale na mobu..i vidim da su mi svi ocaj, osim 11,12,13,14..14 najbolji, ali na ruteru nema da se izabere. Stavim 13, kliknem save i dobijem 37mbit, sto mi je super, a setup lampica na ruteru prestane da svicka. E sad, sta ovo znaci, nemam pojma. Jel moze neko da mi pojasni?
[ calexx @ 02.12.2014. 17:37 ] @
Taj setup je za wireless, ili pokazuje da si stalno pokušavao da se konektuješ tj uspeš pa prekine pa opet i tako stalno radi ili je još neko to pokušavao. Ako je sada prestalo, ne razmišljaj nego vozi.
[ mr. ako @ 03.12.2014. 05:56 ] @
Citat:
ventura:
Citat:
mr. ako: I ako je covek dobio wireless opremu uz taj svoj paket, normalno je za ocekivati da ce moci da izvuce to sto je platio.

A šta ako čovek ima krdža laptop najgoreg kvaliteta, kao npr Fujitsu AH531, da li njemu SBB treba i novi laptop da pokloni, jer kako drugačije da čovek izvuče maksimalnu brzinu?

OK, podrazumeva se da je sa njegove strane sve u redu... besmisleno je traziti od SBB-a Internet da radi, ako nemas struje u kuci... :) znaci da dodam:
"I ako je covek dobio wireless opremu uz taj svoj paket, normalno je za ocekivati da ce moci da izvuce to sto je platio, pod uslovom da ima hardware koji podrzava te standarde."
[ Predrag Supurovic @ 03.12.2014. 15:06 ] @
> besmisleno je traziti od SBB-a Internet da radi, ako nemas struje u kuci...

Nimalo se ne slažem sa ovim. Ja očekujem da radi Internet i kada nema struje.
ADSL radi.
[ deepdrunk @ 20.05.2015. 01:03 ] @
Dobio sam pre par dana od SBB-a Cisco epc3928s modem ruter uz brzinu od 40mb.U LAN-u dostize tu brzinu,u wireless zavisi od signala,kanala....
Problem koji imam je sledeci:imam svoj ruter TPLInk wr941nd koji je ranije bio iza SBB modema kao glavni AP a na njega sam kacio isto TPLINK wr740n dobijen od SBB-a i koristio ga kao WDS produzetak signala (morao sam da ga flesujem sa DDWRT firmware da bi radilo).
Sada hocu da povezem 941nd na Cisco kao WDS bridge medjutim ne uspevam.
Kablom necu da ih povezujem,to je poslednja opcija.
Cisco dozvoljava WDS samo sa WEP enkripcijom ili bez enkripcije,pritom mi nije jasno sta on uopste ima da dozvoljava jer iz dosadasnjeg iskustva mislim da se setuje samo drugi ruter kao WDS bridge a prvi se ne dira uopste.
NA TPLINK sam probao sa poslednjim stock firmwarom,iskljucio DHCP,iskljucio Qop,dodelio LAN adresu iz opsega CISCA(cisco 192.168.0.1 TPLINK 0.2),ukljucio WDS skenirao AP i odabrao CISCO,podesio WEP enkripciju i password(probao sam i sa otvorenom mrezom),sve to uz restartovanje posle svake promene i nece da radi,tj ne dobija internet na drugom ruteru.
Probao sam takodje i nacin koji mi je SBB-ov majstor predlozio pre nego sto je pobegao,da drugi ruter bude van opsega prvog(cisco 0.1,tplink 1.1) i da ostavim DHCP na tplink-u.
Isto sam podesio passworde i enkripcije,okacio WDS ali nece pa nece.Takodje sam na tu varijantu probao da dodam i static IP za WAN drugog rutera gde mu je DEFAULT GATEWAY IP od Sisca i PRIMARY DNS isto tako i ne vredi.
Zatim sam flesovao Gargoyle firmware na TPLINK,probao i sa njim da podesim WDS-bridge(prilicno intuitivno izgleda)medjutim ne radi ni sa tim.
Vec dva dana se borim,sutra cu flesovati DDWRT firmware,pa ako ne uspe probacu i OPENWRT ali mi se sve cini da je problem u smrdljivom CISCO uredjaju.
Najgore je sto mi taj majstor tvrdi da je iz prve okacio bas takav TPLINK kao moj na isti taj CISCO sa varijantom razlicitih IP opsega.
Ima li neko slicna iskustva po pitanju kacenja drugog rutera u WDS mod na ovaj SBB-ov 3928s ?
[ hwfanatic @ 21.08.2015. 10:20 ] @
WDS mora da se podesi na oba uređaja, ali to u praksi pravi velike probleme čak iako su isti uređaji. Da li imaš mogućnost da podesiš TP-LINK kao universal repeater na drugom kanalu?
[ Binary Mind @ 02.01.2016. 19:34 ] @
Evo da malo oživim temu. Imam stvarno problem sa ovim raspalim home "getavejem" (to kaže ona teta što je slušate dok čekate SBB podršku da se javi na 19900). Ima više od mesec dana od kako je počeo sam od sebe da se resetuje. SBB-ovi tehničari su bili jednom da izvide situaciju i to je to. Rekoše da će da stave uređaj na praćenje i to je bilo zadnje što sam čuo od njih. Nekoliko puta sam zvao famozni 19900, jednom ih podsetio na problem u poslovnici u Ustaničkoj kad sam išao da uplatim trio gold za prošli mesec. Svaki put sam dobio informaciju da je moja reklamacija prosleđena tehničkoj službi, međutim sem onog puta na početku kad su došli tehničari, niko ni da se udostoji ni da mi se javi da znam da me imaju u vidu. Izgleda da po njima nema problema. Doduše ne resetuje se često (u proseku 1 do 2 puta na dan). Probao sam da vratim uređaj na fabrička podešavanja. Probao sam samo njega da koristim, bez rutera koji koristim za kućnu wireless mrežu jer je ovaj Cisko slab što se toga tiče. Resetuje se i kad ne koristim wireless. Resetuje se bukvalno u svim scenarijima koje sam probao što me navodi na zaključak da je pokvaren. Ostaje mi da ih malo pritisnem da zamene uređaj, kad budem išao sledeći put do njih...
[ SASA M. @ 02.01.2016. 23:39 ] @
Meni se to desavalo sa jednim primerkom, pisao sam negde ovde cini mi se, resetuje konekciju na sekund dva, bez pravila i to par puta na dan, a nekad i na sat. Preganjao sam se sa podrskom mesec dana. Na kraju se udostoje i dodju, ispitaju sve sa apartom, signal ok, bez smetnji, kablovi, spojevi itd. Sede oni tako kod mene i razmisljaju sta da rade.... na kraju ajd da zamenimo ruter. I zamenishe, odoshe i od tada nema problema. Primetio sam da se prethodni grejao, ovaj sada jedva mlak, prosli primetno topao. Najvise mi smetalo pri strimovanju bezicno filma na tv sa pc. kada se resetuje pukne i prenos, pa se film zamrzne, tako 4-5 puta i izgubish volju da gledash.
[ calexx @ 03.01.2016. 01:52 ] @
Ja bih to lepo odneo u poslovnicu i reklamirao da ne radi pa ili neka zamene ili neka daju drugi dok ovog testiraju. Ako ne daju drugi, samo im tražiš potvrdu da je kod njih a najaviš da nećeš da plaćaš dok ne dobiješ drugi.
Deluje mi da bi bez razmišljanja dali zamenu.
[ Binary Mind @ 03.01.2016. 14:49 ] @
@SASA M.

Ovaj Cisko kod mene ne "resetuje konekciju na seknd dva", već se resetuje skroz, kao kad pritisneš ono reset dugme pozadi, a to traje par minuta. Najgore je kad se resetuje u sred telefonskog razgovora jer mi je i telefon preko SBB-a. Jednom se resetovao taman kad je trebao da digne slušalicu SBB-ov help desk agent, pa sam bio prinuđen da opet telefoniram i čekam večnost da mi se jave.
[ Sceka @ 03.01.2016. 16:18 ] @
Idealno resenje ti je napisao @calexx. Bolje resenje jednostavno nema. Sve ostalo je smaranje samo tako, redovno sa neizvesnim ishodom.


Pozdrav!
[ Binary Mind @ 04.01.2016. 18:03 ] @
Mislim da sam napipao zašto se Cisko kod mene resetuje sam od sebe. Mislim da ima veze sa UniFi mrežom... Sačekaću još neko vreme, da se uverim da je stvarno tako. Od prilike da su muke sa resetovanjem krenule od kako sam isključio UniFi preko portala kad je krenuo. Pre par dana sam ponovo uključio UniFi preko portala (Na SBB-ovom portalu se izmena kod UniFi podešavanja može izvršiti samo jednom mesečno. GRRRRRRR!!!), i od tada nema resetovanja. Ako se ispostavi da je zbog UniFi-a problem, onda stvarno ne znam šta da kažem... Ali bukvalo...

EDIT: Ipak nije do UniFi-a. Nije se resetovao čak 2 dana i evo sad u ~00:30 AM o5 reset. Zona sumraka...


[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 05.01.2016. u 00:37 GMT+1]
[ Binary Mind @ 24.01.2016. 17:30 ] @
Epilog: Danas sam dobio Cisco EPC3208 kablovski modem umesto pokvarenog Cisco EPC3928s HG-a...
[ Igor88 @ 30.09.2016. 18:01 ] @
Molim vas za info da li je moguće konfigurisati PPPoE na Cisco EPC3928S EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway i na koji način?