[ drag1c @ 11.12.2014. 18:28 ] @
Secam se, drugar je imao neki stariji telefon, android sistem... Cak je imao i pristup recovery modu. Na njega je, preko recovery moda podigao ram memoriju za 2GB i telefon je postao neverovatno brz. Znaci, od onako sporog telefoncica, do finog telefona... Veoma brz :) E sad, da li neko zna kakav je to program, sta je to sto bih trebao da ubacim na moj tablet BlueBerry NetCat m25, da bih podigao ram memoriju (naravno, on je imao microSD 4gb u telefonu). Imam microSD Series10 (ona bolja), od 16gb.

Hvala unapred! :)
[ valjan @ 12.12.2014. 10:25 ] @
Da bi podigao RAM memoriju treba da ubaciš RAM memoriju ;-) Ono što je tvoj drugar uradio je da kreira swap ili paging file ili kako god se zove u odgovarajućem OS-u, dakle verovatno ga i ti imaš na tvom Win7 računaru. Na desktop računarima se to radi na HDD-ovima i to je ok jer HDD-ovi trpe sasvim solidno toliko brzih pisanja/brisanja, dok je kod tableta/smartphone-a to prostor na SD kartici, pri čemu će to sve funkcionisati daleko brže nego sa HDD-om, dakle efekat je primetniji, ali SD kartice zbog svoje konstrukcije imaju ograničenje u broju upisa/čitanja u jednu memorisjku lokaciju, što znači da ćeš na taj način znatno skratiti vek te SD kartice. Ako ih imaš nekoliko i spreman si da ih žrtvuješ, a nemaš na njima ništa bitno ili redovno radiš backup, onda sve što ti treba je rootovan uređaj i odgovarajući softver, mislim da nije nikakav problem naći ga na netu sad kad znaš da u stvari tražiš aplikaciju za kreiranje/menjanje paging/swap fajla...