[ brainless @ 16.12.2014. 22:35 ] @
Pozdrav! Vidim sad po netu je popularno da se umesto hdd-a od 500 GB ili 1TB ubaci ssd da nosi sistem, a ovaj da se
ćušne umesto optičkog uređaja. I to mi ima smisla, ne pamtim kada sam poslednji put gurao dvd u laptop. E sad,
za moj laptop (hp pavilion e003sm) sam našao samo na jednom sajtu, nemaju isporuku u srrbiju, i relativno je skup.
Nije mi jasno, kapiram da je sve tu manje više istih dimenzija, svi su sata.. Sigurno može tu neki drugi caddy da paše, zar ne?
[ Miroslav Cvejić @ 17.12.2014. 01:10 ] @
Ja sam sa DX.com naručio caddy i pasovao je u nekoliko laptopova.

besplatna poštarina je čak bila.
[ brainless @ 23.12.2014. 02:58 ] @
Uzeo sam neki na e-bay-u, izvadio sam dvd, pa sam premerio i našao tih dimenzija. Kapiram da jedino može da se ne uklapa onaj plastični poklopac.. Čekam da
stigne, pa ću javiti da li paše, i da li šljaka..
[ brainless @ 18.02.2015. 11:03 ] @
Pozdrav! Samo da se javim, i da podelim moje iskustvo. Uzeo sam na E-Bay-u neki običan caddy, izmerio sam samo dimenzije DVD-a koji sam
izvadio iz laptopa. Kupio sam SSD od 120 GB, hard od 750 giga ubacio u kedi, umesto njega stavio ssd, i dobio otprilike duplo brži računar. To
je subjektivni osećaj, nisam ništa merio i testirao, ali sve "leti". Najlepše je što kad ne koristi podatke sa HDD-a, ugasi ga, tako da se baš ništa
ne čuje. Tišina kao tablet! Prelepo!