[ dragansar @ 21.12.2014. 16:31 ] @
Ima li neko ideju kako da korisnika ogranicim da se moze zakaciti na WLAN karticu npr jedan sat, pa sledece 3 da ne moze...i sve tako u krug?
Unaprijed hvala :D
[ yolja624 @ 21.12.2014. 16:47 ] @
Vrlo jednostavno. Mikrotik HotSpot
[ anon115774 @ 21.12.2014. 20:28 ] @
Ili ga dodas samo u access listu sa odgovarajucim accept/reject pravilima i podesis vreme.
[ bmarkovic06 @ 22.12.2014. 00:22 ] @
Najlakse resenje je preko access liste i da se napravi skripta za enable/disable. U slucaju da zeli menjati MAC, vezati njegov postojeci sa posebnim passphrase-om u connect listi a za sve ostale drugaciji pass.
[ yolja624 @ 22.12.2014. 05:45 ] @
kolege izvinte, ali se ne slazem sa vama. Zasto praviti access liste, smarati se sa ukucavanjem mac i dodjeljivanjem pass, kad trial nalog na HS radi savrseno?
[ bloker @ 22.12.2014. 09:10 ] @
Citat:
yolja624: kolege izvinte, ali se ne slazem sa vama. Zasto praviti access liste, smarati se sa ukucavanjem mac i dodjeljivanjem pass, kad trial nalog na HS radi savrseno?

Možda ostalim korisnicima ne odgovara prijavljivanje preko HotSpot-a?
[ yolja624 @ 22.12.2014. 15:51 ] @
Mozda. Mogu li doznati koji bi to razlozi bili? Cisto da probamo da rijesimo i takve probleme
[ anon115774 @ 22.12.2014. 16:12 ] @
Citat:
bmarkovic06:
Najlakse resenje je preko access liste i da se napravi skripta za enable/disable.


A zasto bi pravio skriptu kad vec u samoj access listi moze da definise vreme "od - do"?
[ bmarkovic06 @ 23.12.2014. 08:03 ] @
Citat:
Informer: A zasto bi pravio skriptu kad vec u samoj access listi moze da definise vreme "od - do"?


Pa znam da moze "od do" ali njemu treba da klijenta omoguci na jedan sat pa da ga prekine na 3 i tako u krug a to ne moze nikako drugacije sem skriptom.


Ja bih uneo korisnika u access listu i onda napravio skriptu da pali i gasi pravilo npr ovako:

Doda se korisnik u acces listu. Pronaci broj provaila i napraviti skriptu po broju:


interface wireless access-list set X disabled=no
:delay 3600
interface wireless access-list set X disabled=yes

i onda na to dodati scheduler da okida skriptu svaka 4 sata i nastaje sledeci scenario:

Kad se skripta pokrene korisnik bude aktivan u access listi i onda se ceka 1h pa se korisnik gasi i biva ugasen naredna 3h (koliko je ostalo do sledeceg okidanja skripte kada ce opet biti upaljen)

To je po meni najlakse resenje ako uzmemo u obzir da klijent nece menjati MAC a ako bude menjao onda mora preko connect liste i poseban pass za njega a poseban za ostale (problem je gde je mreza otvorena).
[ Mile-Lile @ 23.12.2014. 08:19 ] @
Citat:
bloker:
Citat:
yolja624: kolege izvinte, ali se ne slazem sa vama. Zasto praviti access liste, smarati se sa ukucavanjem mac i dodjeljivanjem pass, kad trial nalog na HS radi savrseno?

Možda ostalim korisnicima ne odgovara prijavljivanje preko HotSpot-a?

Napravi se više VAP-ova... Na jednom od njih se podigne HotSpot... Drugim korisnicima kojima to ne odgovara koriste VAP na kome nije HS... sa šifrom bez šifre itd...
valjda može to MT?
[ yolja624 @ 23.12.2014. 10:49 ] @
Moze to MT! Cak moze i preko istog AP, s tim da se nekom odredjenom daje mogucnost da se autorizuje bez HS login stranice, dok bi svi ostali isli na logovanje.
[ dragansar @ 24.12.2014. 12:20 ] @
Ne stigoh od posla da probam koju od varijanti...mislim da bi mi najlakse bilo sa HotSpot-om i sa trial nalogom....to cu prvo probati...samo me intereuje dali se moze zaobici kod trial naloga ulazenje u browser i kliktanje na link za trial?
[ yolja624 @ 24.12.2014. 18:38 ] @
Nisam najbolje shvatio, sta bi da postignes sa zaobilazenjem?
[ dragansar @ 24.12.2014. 19:01 ] @
Kada se npr na hotspot zakaci telefon sa Androidom on mora uci na browser i kliknuti na "Free trial avaible, click here"...npr ako udje direktno u facebook aplikaciju nece imati interneta...na to sa mislio...predpostavljam da ima nacin da se zaobidje ova autentifikacija preko browsera...iskljuci ili vec sta?
[ yolja624 @ 24.12.2014. 19:17 ] @
Moguce je da zaobidjes, tako sto ces tom nekom uredjaju zadati staticki da uvijek dobije istu IP od Mikrotika, a u IP bindings uradis da se autorizuje bez potrebe da dize HS login stranicu. Tako radi moj HS za moj telefon.