[ Aleksandar1992 @ 24.12.2014. 22:29 ] @
pozz svima,voleo bih da mi neko pomogne,ako ume,da mi da preporuku...jer cu poludeti. skoro sve moje teme na ovom forumu,posvecene su,uglavnom, poboljsanju 3g signala.evo slike,napravio sam nesto slicno ovome,prakticno iste (kuhinjske) delove koristim,sem sto sam modem fiksirao da stoji vertikalno ,veca je povrsina,tako bolje prima signal:
http://i.imgur.com/dZpjbH0.jpg
uz malo namestanje i podesavanje pozicije modema i ove parabole,nazovimo je tako,dBm mi padne na zavidnih 92,91,90,89,88dBm.jednom prilikom je bilo i 87dBm.to je u prevodu punih 5 crta signala,pocevsi od 92dBm,to je neki mimimum signala,kojim se ja zadovoljavam.signal pratim sa MDMA softverom,a mobile partner (mts mobilni internet) mi na 92dBm pokazuje 5 crta dc-hspa+ mreze.tacnije,signal strength,izmedju 90 i celih 99%!
problem: medjutim,cim skoci na 93dBm,sve pada u vodu...
u cemu je kvaka? ja uzmem lepo,mrdnem malo ovu 'mini' parabolu,pomerim modem,gledam u MDMA i pratim signal.spustim ga na 92dBm ili manje,ucvrstim sve da stoji lepo u mestu,da ga ne pomera vetar i to je to...zadovoljan sam.medjutim,posle nekog vremena,15-ak minuta,a moze i posle par dana,signal opet padne na neku vecu vrednost od 92dBm!!! ode u 95,97,99,100+,ode u pm!!! razbesnim se!!! ZASTO SE OVO DESAVAA?!
zasto mi je vazno da mi signal ne bude slabiji od 92dBm? ne,ne zbog brzine download-a.stvar je u tome,sto je tek na 92dBm (5 crta signala),ping normalan!
krece se od 35 do 45ms,evo slike kada mi je pun signal:
http://i.imgur.com/9A4RUyH.jpg
cim skoci na 93dBm,ping poludi!!! vrti se oko 65ms,hoce i da skace na 71,na trenutke i 105,zavisi od signala! sto je nepodnosljvo za moje online igre...
naravno,sa 92dBm merim oko 22mbit/s,ali doduse,kao sto rekoh,brzina mi je malo bitna u ovom trenutku...nego latencija.
modem je E3251...da li neko,pobogu? ima ideju,kako da zakljucam taj signal da ne skace preko 92dBm...? kako da ga "LOCKAM''? koju foru da upotrebim?
jel da nadjem neku vecu parabolu,od satelitske tv? pravac u kome se nalazi predajnik znam,da ne znam,ne bih nikad dogurao do 5 crta...sve mi je to na terasi...u sobi nema nista od signala.mogu da napomenem i to,da u tom istom polozaju antene,kad prebacim na EDGE mrezu,meri mi uvek 87dBm...i daleko je stabilnije,nego ovaj muljavi 3g! ali 2g sam po sebi,ne znaci mi nista...
i za kraj,ima jedna stvar koja mi nije jasna nikako:
ako 5 crta signala (99% strength),gledajuci u mobile partner,pocinju od 92dBm pa nanize,sta je onda sa ovim,jos boljim vrednostima? koliko ja znam,te brojke se protezu cak do 60 ili 65dBm?! to je extra signal,najbolji moguci...kad on meni vec na 92dBm pokazuje punih 5 crta,pa gde su onda ovi ostali,najkvalitetniji signali?
mobile partner,pokazuje maksimalno 5 crta,koliko ja znam,nije mi jasno to...ne moze pokazati 7 crta...1 crta je oko 99dBm cini mi se,2 crte su oko 97dBm,3 crte su oko 95dBm,4 crte od 93dBm,a sve sto je ispod 92dBm,to spada u 5 crta?! onda je to malo glupo...
[ espresso @ 26.12.2014. 22:24 ] @
Citat:
ako 5 crta signala (99% strength),gledajuci u mobile partner,pocinju od 92dBm pa nanize,sta je onda sa ovim,jos boljim vrednostima?

Tebi modem može da prijavi dobar signal ako je taj signal dovoljno jak, ali to je kontrolni signal koji se emituje na posebnom kanalu i nema veze sa stabilnošću veze. Stabilnost veze dosta zavisi od šuma, prelamanja signala, itd. To što ti ping poludi posle 92dB znači da modem ne može da se izbori sa šumom na mreži, smetnjama zbog prelamanja.
Sve što nije optička vidljivost sa baznom stanicom, problematično je. Tu može da pomogne samo neki napredniji modem koji ima eventualno dve antene čime se u dobroj meri neutrališu smetnje zbog prelamanja. Ili jednostavno, prava 3g antena koja bi se povezala na modem.
Pokušaj da eksperimentišeš sa žižnom daljinom tog tanjira (pomeraj modem napred ili nazad). Pretpostavljam sa bi odbijeni talasi morali tačno da pogode mesto u modemu gde je interna antena.
[ Aleksandar1992 @ 27.12.2014. 17:26 ] @
pa oni i pogode mesto u modemu,gde je antena,tako sam i postigao 902dBm.ali se to opet gubi posle toa,nestane,skoci na 97,izluduje,pa se opet vrati na 92. :)