[ tordajav @ 24.12.2014. 23:23 ] @
Pozdrav svima,
naime, imam jedan softver na CD-u (uz PDF knjige i audio fajlove, za učenje jezika), ali CD nikako da proradi;
AutoPlay CD-a pokreće softver koji se otvara u brauzeru, ali pokušao ja to u Chrome, FireFox ili IExplorer, ista je stvar, dobijam notifikacije da Java blokira aplikaciju koja se pokreće.
Čačkao sam po YouTube i podešavanjima Jave ali nikako da dozvolim aplikaciji da radi, a Java je potrebna za rad te aplikacije.

Da li se neko bolje razume u Javu i može mi pomoći?
Imam poslednju verziju Jave.
Hvala
[ Java Beograd @ 25.12.2014. 07:30 ] @
Java se menjala vremenom. Probaj da deinstaliraš JRE koji imaš i / ili JDK. I prbaj da nađeš neku staru, prastaru verziju jre.
[ tordajav @ 25.12.2014. 08:51 ] @
Hvala, dobra ideja, nisam probao.
Bilo je u nekim tutorijalima da se podesi Security Jave na MEDIUM, što u trenutnoj verziji Jave ne postoji... i to onda reši problem.
Hvala na odgovoru !!!
[ tordajav @ 26.12.2014. 14:04 ] @
Uspelo je, CD-ROM je iz 2005-te, pa sam potražio Javu iz tog perioda. Instalirao sam Javu 1.5.0.12 (iz 2007) i postavio IExplorer kao glavnog brauzera, i radi :)
Hvala!!! :)
[ bgd2500 @ 29.12.2014. 12:38 ] @
Citat:
tordajav:
Bilo je u nekim tutorijalima da se podesi Security Jave na MEDIUM, što u trenutnoj verziji Jave ne postoji... i to onda reši problem.


Postoji. Control Panel -> Java -> Security (TAB)

[ tordajav @ 30.12.2014. 18:17 ] @
Da, ali čak i unošenje adresa koje se otvaraju u brauzeru, u izuzetke Jave, nije pomoglo.
Ovo gore je uspelo, a sa novom Javom nisam izašao na kraj.