[ Aleksandar Đokić @ 25.12.2014. 11:02 ] @
Ekipa,

gde mogu da nadjem source code za poslednji DD-WRT? Izgleda je to do skora bilo javno, a sad ni za lek, u cemu je fazon - obzirom da ne pratim bas to oko WRT-a.

Jel ovo validno:

https://github.com/mirror/dd-wrt/

Nesto mi izgleda sumnjivo.
[ Mile-Lile @ 25.12.2014. 11:16 ] @
taman posla i dalje je sve javno...
evo samo klikni ba poslednji "build"

http://svn.dd-wrt.com/log/
[ Aleksandar Đokić @ 25.12.2014. 15:37 ] @
Hvala,

mada nisu naivni, kompajliranje nije naivno uopste (kako vidim po forumima - probacu sam ovih dana). Mnogo ljudi je imalo probleme... kazu da su namerno izostavili neke korake kako bi sto manje zlouptreba bilo. Desavalo se da firme ebrendiraju pa prodaju kao njihov firm.

Moracu da nakacim konzolu jer ako ne prodje kompajliranje kako treba, a flashujem ruter necu moci da mu pridjem.
[ Mile-Lile @ 25.12.2014. 18:43 ] @
To je jedna opšta ludnica tamo... Ono što ljudi ne znaju da se OpenWRT i DD-WRT razvijaju zajedno (co-develop oni kažu)...
to su dve ekipe developera ruska OpenWRT i nemačka DD-WRT... videćeš da je tool chain OpenWRT-ov na DD-WRTu...
oni sami rade i za Asus i za Buffalo pa od skoro i za TP-link... i niko ne krade njihov "source" nego ga oni sami i lepo unovčavaju... Jedan od glavnih ddwrt programera Sebastian je vozio golfa dvojku kad je počeo... a sad je skroz druga priča. Oni zajednici daju jedan mnogo dobar firmware (po mom mišljenju) a zajednica zauzvrat testira to na svojim ruterima, daje predloge itd. Ja sam recimo uradio prevod na srpski jezik, ćirilično pismo i već posle par dana je stigao update na Asusovom i Buffalo sajtu gde je pisalo da je urađena i podrška za srpski jezik (i tamo provalio neke svoje greške u kucanju:) )... Tako sam se zbližio sa Sebastianom, on je verovatno uzeo pare a ja zauzvrat sam dobio besplatno aktivaciju superchannel-a, usvojio je neke moje predloge kao npr. stavio Srbiju u padajući spisak (regdomain), Beograd u TimeZone itd. Za mnoge moje predloge smatra da su glupi pa tamo sa njim vodim rat:).
Glavni problem je što DD-WRT ima mnogo "target"-a (podržava mnogo rutera)... pa su neki na 3.5, 3.10 ili na 3.18 kernelu... neki još uvek koriste uclibc a neki su prešli na musl... mnogo raznih wifi čipova pa raznim ruterima pa kod nekog nešto radi extra a kod nekog njesra...
Za kompajliranje možeš da dobiješ pomoć na forumu a postoji neko uputstvo na wiki koje je zastarelo...
Moraš se registrovati ali znaš i sam da kad neko vidi da imaš jedan post i nisi ni na koji način doprineo "zajednici" verovatno ti neće odgovoriti...
Moj ti je savet da ako planiraš time da se baviš na duge staze, registruj se i polako... ti si ovde mnogima pomogao tako da mislim da ćeš i tamo dobro proći a bogami imaš šanse i puno naučiti...
i drago mi je da si počeo da se zanimaš za ddwrt a ne samo onaj letonski RouterOS:)
[ Aleksandar Đokić @ 25.12.2014. 20:30 ] @
Bravo za doprinos.

Inace, nije to meni bas toliko strano :). Koliko sam vremena provero buljeci u IDA-i po ELF MIPS binary-jima raznih STB-ova dobro je da nisam poludeo.

Citat:
drago mi je da si počeo da se zanimaš za ddwrt a ne samo onaj letonski RouterOS


Za RouterOS se zanimam kao za ruter, a za DD-WRT kao za softver :).